powrótPowrót do strony głównej forum

Android Pay - Kiedy karty Visa?

No właśnie - kiedy?

Posiadam bardzo dobrą kartę Visa Platinium i nie chcę się przesiadać na Master Carda z wielu powodów (najważniejsze to obecne bonusy i łatwe do spełnienia warunki darmowości - taka MC Elite na warunkach Visy Premium). Oczywiście jak zadzwoniłem na infolinię z powyższym pytaniem, to panie od razu próbowała mi wcisnąć Master Carda.

Sądzę, że jeżeli bank przez tyle lat sprzedawał (i sprzedaje dalej) karty Visa, to teraz nie powinien ignorować klientów, którzy ten produkt kupili. A pressing w postaci braku dostępu do usługi jest po prostu żenujący.

Było by miło jakby ktoś z mBanku wreszcie wypowiedział się rzetelnie na ten temat...

Na wakacjach. Przynajmniej tak twierdzą, a jak wiadomo w mBanku terminy są "płynne". ;)

WojtekWr napisał(a):
> No właśnie - kiedy?
>
> Posiadam bardzo dobrą kartę Visa Platinium

Ale ona jest bez funkcji zbliżeniowej. O ile pamiętam, to takiej karty i tak do AP nie dodasz (mogę się mylić).

Szczerze mówiąc nie byłbym taki pewien. Tzn. nie twierdzę na 100%, że tak jest ale skoro i tak tworzona jest wirtualna karta to funkcja zbliżeniowa może nie być potrzebna. System może obciążać kartę tak samo jak PayPal albo mobilny mTransfer w PayU. No cóż. Tu też mógłby się wypowiedzieć ktoś wiedzący...

Hmm, a po co pikaczu, żeby dodać do AP?
Czy może kartę do AP wczytuje się przez NFC w telefonie?
Robiłem to, ale już nie pamiętam - wydaje mi się, że robiłem karcie zdjęcie - ale może pomyliło mi się z kartą "moja biedronka" - bo faktycznie pewien sens takie wymaganie wczytania przez NFC by miało - bo żeby nim płacić, telefon NFC musi mieć - ale z drugiej strony oczywiście karta nie musi mieć pikacza, bo w AP tworzona jest osobna karta.
ApplePay na pewno nie miał takiego wymagania, bo w momencie jego wprowadzenia mało kto miał pikaczową kartę w USA - być może nawet terminali akceptujących pikacza było więcej niż tych kart.

A może ktoś ma jakiś mBąkowy bezpikaczowy MC i testował z AP?

No gdzieś coś takiego widziałem na 90%, ale teraz to nie chce się na szybko wygooglać.

Kwestia nie tego, jak dodajesz kartę, a technologii- żeby daną wirtualną kartą płacić zbliżeniowo, jej pierwowzór też musi obsługiwać takie płatności- inaczej systemy tego nie przepuszczają.

Oczywiście autorowi życzę jak najlepiej i obym się mylił. Gdyby dodał Visę Platinum- której ja się pozbyłem z 4 lata temu właśnie po to, żeby płacić zbliżeniowo- to by nieźle ograł system. Po latach ;)

przepraszam za lekki OT, ale możecie mi powiedzieć czym jest podyktowane, że niektóre banki tak cisną na większą ilość kart MC kosztem Visy (choćby przykład autora).
MC daje jakieś większe bonusy czy sprawa jest bardziej złożona?
Pytam się o to dlatego, że chyba bankom po połączeniu Visa Europe z Visa Inc. powinno bardziej zależeć na większej "transakcyjności" kartami Visa bo wszak mają w portfelu ich akcje, a im więcej transakcji tym więcej kasy w Visie, im więcej kasy w Visie tym większa dywidenda itp. itd.

Eee... to chyba na odwrót. Banki europejskie sprzedały swoje akcje Visy, więc już z większej transakcyjności Visy nic nie mają. :)

Pomoc android pay nie rozwiewa wątpliwości.
Po pierwsze przy opisie dodawania karty jest info, że trzeba zrobić zdjęcie albo wpisać dane ręcznie, czyli nie ma tu warunku, by karta miała pikacza.
Po drugie na liście obsługiwanych kart mamy tak:
- alior - obsługuje bezstykowe mc, nie obsługuje żadnych kart wyłącznie stykowych
- wbk - obsługuje wszystkie visa i mc (z wyjątkiem prepaid i jakiejś tam studenckiej) - ale to też może oznaczać, że w wbk nie ma już w ogóle kart wyłącznie stykowych
- nest - wszystkie karty - co nie oznacza, że stykowe również, bo może nie ma takich
- mBąk - tu oczywiście musi być zostawiona niejasność - napisane, że obsługiwane są bezstykowe MC, zaś nieobsługiwane są wszystkie visy - ale nie ma słowa o tym, jak jest ze stykowymi MC - no chyba że też już takich nie ma.

Oraz oczywiście dla żadnego kraju oprócz PL nie ma na tej liście rozróżnienia między "contactless cards" a "non-contactless cards"...

blindoln napisał(a):
> Eee... to chyba na odwrót. Banki europejskie sprzedały swoje akcje
> Visy, więc już z większej transakcyjności Visy nic nie mają. :)

eeee.... no to ja już się chyba pogubiłem w tym wszystkim :)
Banki sprzedały udziały w Visa Europe. Za sprzedaż swoich udziałów dostały kasę + uprzywilejowane akcje Visa Inc. do której należy "europejskie podwórko".

choćby informacja o uprzywilejowaniach akcjach dla banków znajduje się tutaj:
http://www.money.pl/gield...

akcja to akcja - jest zysk, to i odpowiednia dywidenda na akcje, więc tym bardziej powinno bankom zależeć na większej ilości transakcji wykonywanymi plastikami z logo Visy, a jednak MC nadal jest ochoczo wciskany klientom.
Otwartym zatem ciągle pozostaje pytanie - czy MC płaci lepiej? :)

Dzisiaj, wraz z aktualizacją aplikacji pojawiło się kilka odpowiedzi:
1. Karty Visa od dzisiaj działają w AP
2. Visa Platinium, mimo, że sama nie ma funkcji zbliżeniowej, działa z AP (już przetestowałem to w praktyce).

Temat można uznać za rozwiązany pomyślnie.