powrótPowrót do strony głównej forum

rozwój DC

http://prnews.pl/hydepark...

Z jednej strony kibicuję DC z drugiej mam mieszane uczucia. Już dziś płacenie ich kartą to istna loteria. Zwłaszcza w małych sklepikach lub butikach. Często mimo, że sklep jest obsługiwany przez akceptanta, który rozlicza dc to płatność i tak nie przechodzi. W sieci to już dramat, w zasadzie nie ma jej nigdzie. Robiłem sobie nadzieję na Visa Check out, ale rozwój tej patformy jest bardzo powolny.
w paypal karta jest przewalutowywana podwójnie przez USD i nic z tym nie da się zrobić.
Może zamiast szturmu do płatności zbliżeniowych poprawić się tutaj? Ta karta to trochę taka zabawka, zawsze trzeba mieć jakąś drugą pod ręką.

Ps. Z dużych sieci nie akceptuje kart DC Kaufland, Tesco i Biedronka, w sumie z 50% sklepów. Ech....
Dobrze, że na Stacjach Lotosu można płacić. Mimo, że pekao.

Ja tam nie narzekam zbytnio, DC przyjmują Leclerc, Carrefour, Piotr i Pawel. Fakt, ze internet stanowi coraz większy problem. McDonald tez akceptuje, wiec nie jest zle. :-)

Niestety straciłem zainteresowanie tą kartą po obniżeniu limitów ubezpieczeń o ponad jedną trzecią (kiedyś było w USD teraz jest ta sama liczba, ale PLN) przy zachowaniu tej samej opłaty. Nie wiem jak teraz, ale jeszcze rok temu kursy walutowe mieli gorsze niż MC.
Przy moim profilu użytkowania, zrobiłbym obroty płacąc DC w P&P czy sporadycznie w Złotych Łukach, ale z powodów przedstawionych powyżej jest to moje czcze teoretyzowanie.

Pozdr
k

"w paypal karta jest przewalutowywana podwójnie przez USD i nic z tym nie da się zrobić."
Jak najbardziej można wyłączyć przewalutowanie po stronie PayPala, wówczas rozliczenie na karcie jest w walucie sprzedawcy.
https://www.wykop.pl/wpis...

Nowinek w DC ciąg dalszy. Dzisiaj dostałem wypowiedzenie karty DC Ski Team. Żegnajcie zniżki w serwisie i sklepie. Szkoda.
Na otarcie łez dostałem do wyboru rok darmowej karty przy zamianie DC standart lub Traveller (nowość - opłata roczna 100pln przy redukcji sum ubezpieczenia o 50% i wykasowaniu darmowych saloników).
Decyzja do końca roku. Nowa karta będzie już kredytówką nie charge i ma mieć transakcje zbliżeniowe.
Ciekawe na jakiej zasadzie będą działać, jak MC czy jak Visa? Czy trzeci system?

Skusiłem się darmowym rokiem i wziąłem w zamian za DC SkiTeam kartę klasyczną. Dziś po raz pierwszy wykonałem transakcję bezstykową. Jak to w DC wyszło średnio. Zapłaciłem około 160pln - a więc system a la MC nie Visa. Za to autoryzacja transakcji podpisem!
Nowa karta jest już kartą kredytową. Ciekawe, czy będzie wpisana w BIK. Poprednia (charge) nie była.
Smuci trochę duży spadek jakości obsługi na infolinii. To chyba efekt próby większego upowszechnienia oferty.

Jak to "system a'la mc, nie visa"?
Ogólnie pikaczu to pomysł mc, na początku istotnie była różnica - czyli dla visy tylko pikacz bez pin do 50zł - bo visa kupiła ograniczoną licencję - ale szybko (pół roku?) się to wyrównało i visa już od dawna ma też pikacza dla >50zł z pin.
Ale żeby pikacz+podpis - to dopiero pomysł...

Nie mam visy z pikaczem, to myślałem, że jest dalej tylko do 50pln.
Spróbuję dc w innych punktach, ciekawe czy podpis będzie się powtarzał, czy to tylko jednorazowa przypadłość.
Jak sprawdzić czy transakcja była off czy online. Jest to na paragonie?
Bo w dc blokad niet w necie.

dubel

A "dostępnych środków" też nie pokazuje?
Na slipie powinno być to widać przy "kod autoryzacji" - jak jest (1), (1K), (1F), (1N) to z autoryzacją, a jak (3), (3F), (3N) (albo OFFLINE - tak jest w biedronku, ale i tak po godzinie-dwóch robią blokadę) to bez.
Ew. jeśli jest ARQC to z autoryzacją, a jak TC - to bez.

System internetowy DC to dno i metr mułu. Nie pokazuje nic.
Chwilowo mam 2 ich karty - classic i skiteam ważny do 31.12.2017. Niby classic to kontynuacja umowy, ale żeby uaktywnić dostęp online do tej karty musiałem założyć nowe! konto użytkownika. Teraz mam dwa konta. Po jednym dla każdej karty :-).
Na slipie było (1) - przecież kasjer autoryzował podpis :-).
Bezstykowość zadziałała na razie ze 3 razy. Skuteczność przy płaceniu grubo poniżej 50%. Od kilku dni już nawet nie próbuję bo zaczyna mi być wstyd przy kasie jak mi ciągle kartę odrzuca.