powrótPowrót do strony głównej forum

Konto osobiste w Toyota Bank

Czy ktoś z forumowiczów ma konto osobiste w Toyota-Bank, a jeśli tak, to jak je ocenia?

To chyba najbardziej niszowy bank na rynku, skoro nikt z forumowiczów tego forum nie zakładał w nim konta osobistego :) Gdy się zdecyduje na test: opiszę procedurę i funkcjonowanie:)

astw napisał(a):
> To chyba najbardziej niszowy bank na rynku, skoro nikt z forumowiczów
> tego forum nie zakładał w nim konta osobistego :) Gdy się zdecyduje
> na test: opiszę procedurę i funkcjonowanie:)

Miałem tam konto w 2007r. i szybko zamknąłem. Tu masz mój post z powodami zamknięcia konta https://www.mbank.pl/foru...
Z tego co widzę mimo upływu 10 lat, wymienione przeze mnie pkt. 1-3 są dalej aktualne.

Te powody 1-3 są również w VW, więc dla jednych to wada, dla innych zaleta (a kartę na infolinii można zastrzec 24h - i do tego po co komu nocna, a nawet popołudniowa infolinia, jeśli niczego nie załatwisz - tzn. i na pierwszej zmianie są studenci niedouczeni, ale na pierszej zmianie siedzi tam też taki guru, do którego chodzą się pytać z problemami bardziej skomplikowanymi niż konstrukcja cepa).

drutkow1 napisał(a):
> Te powody 1-3 są również w VW, więc dla jednych to wada, dla
> innych zaleta (a kartę na infolinii można zastrzec 24h - i do tego
> po co komu nocna, a nawet popołudniowa infolinia, jeśli niczego nie
> załatwisz - tzn. i na pierwszej zmianie są studenci niedouczeni, ale
> na pierszej zmianie siedzi tam też taki guru, do którego chodzą
> się pytać z problemami bardziej skomplikowanymi niż konstrukcja
> cepa).

Chociażby po to, by odblokować token (3 błędne logowania blokują dostęp do konta przez net i sam token), byś cokolwiek mógł sam zrobić przez internet.
Poza tym ja miałem numery kont w których był zapisany identyfikator - XX XXXX XXXX XXXX NNNN NNNN XXXX cyfry oznaczone N to nr klienta. Możesz więc komuś blokować dostęp internetowy i token znając jedynie nr konta.
No i na koniec... token? naprawdę? to sprzęt z poprzedniej epoki, może jeszcze książeczkę czekową powinni wydawać? ;)

W VW tak samo z numerami kont. Gdyby nie demo ST toyoty, to bym twierdził, że te 2 banki mają ten sam system.
Złośliwe blokowanie dostępu - no cóż, w mBaka i gdzie indziej "broni" przed tym tylko id klienta.
A, i pewnie w nocy, gdy nie działa infolinia, i tak nie można nic w ST, poza sprawdzeniem sald czy zastrzeżeniem karty, zrobić.

Informacja ze strony: "Toyota Bank nie posiada kodu SWIFT/IBAN i nie obsługuje przelewów zagranicznych przychodzących oraz wychodzących". W 13 lat po wejściu Polski do UE.

Oraz: "Toyota Bank Polska S. A. (TBP) prowadzi działalność na polskim rynku od 2000 roku. Właścicielem TBP jest niemiecka spółka Toyota Kreditbank GmbH z siedzibą w Kolonii".

Czyli: bank ściśle powiązany kapitałowo z bankiem w innym kraju członkowskim Unii Europejskiej nie oferuje przelewów SEPA.

VW miał tak samo i tak samo się dziwiłeś ;>
Choć VW miał nieco lepiej, potrafił przyjąć przelew przychodzący, bodajże via ING, ale kosztowało to co nieco.

A co powiesz na to, ze w orange finanse nie można mieć konta wspólnego i nie można ustanowić pełnomocnika do rachunku, skoro jest to nie tylko bank powiązany, ale wręcz jest to po prostu oddział mBanku - gdzie i konta wspólne, i 10 RORów i pełnomocnicy są możliwi?
Obowiązku nie mają - ani SEPA ani pełnomocnika - niestety...

I nadal się dziwię :)

Konto bez pełnomocnika jest chyba trochę niebezpieczne dla klienta.

SEPA to co innego, ale też brak obowiązku: http://www.sepapolska.pl/...
http://www.sepapolska.pl/... (VW Bank tu jest).

Też tak uważam. mBank ma dobre konta, nie wiem po co szukać szczęścia daleko skoro jest blisko...

Jeśli ktoś szuka systemu transakcyjnego klasycznego - jak w dawnym Multibanku, to mBank nie ma mu nic do zaoferowania.