powrótPowrót do strony głównej forum

Konto bankowe z subkontami

Witam serdecznie,
Poszukuję konta bankowego spełniającego następujące wymagania:
- darmowe bankomaty,
- co najmniej 3 konta oszczędnościowe,
- darmowe prowadzenie i karta debetowa (może być uwarunkowane).

mBank i AliorBank odpadają. Możecie polecić coś innego?

Z "moich" pasuje:
- dbNet - KO nawet 5, bankomaty na pewno euronet, a może i wszystkie, debetówka darmowa przy wydaniu nią 500 lub 700zł/mc,

Mniej pasują:
- inteligo - subkont nawet 1000, ale bez %, bankomaty pko i wbk, debetówka darmowa przy wydaniu 100zł/mc, jest też darmowy blik (bankomaty pko i wbk),

Jeszcze mniej, bo tylko po jednym KO, ale resztę spełniają: nest, orange i citi priority.

Dziękuję za odpowiedź. DB Net - nie ma wszystkich bankomatów, ma tylko euronet.
ps. miałeś może styczność z Getin Bankiem: https://www.getinbank.pl/... ?

O nie, żadnych klonów - choć z "rodziny LC" pozostał już tylko getout i idea. Nawet jeśli mają dobrą ofertę to się wolę do nich nie zbliżać, póki jest jakakolwiek inna darmowa alternatywa. A nawet jakby nie było, to wolałbym już warunkową bezpłatność.

Ta "moja" lista jest krótka, bo są to tylko te banki, w którym mam konto. Nie pisałem o mBąku, bo wykluczyłeś z góry, kantorze aliora i vw (zamykają się).
Ale sporo jeszcze pozostaje do przejrzenia:
- pko,
- pekao,
- wbk,
- ing,
- bgż+bnp,
- milek,
- raifi,
- boś,
- eurobank,
- pocztowy,
- ca,
- toyota,
- plus,
- i ew. lokalna spółdzielnia, albo np. bank zrzeszający.

Ale ich ofert na pamięć nie znam, z urywków z forum szanse ma milek, pekao, bgż+bnp (bo mają teraz promocję) - ale pewnie każdemu czegoś będzie brakować.
Warunki na prowadzenie, debetówkę i bankomaty możesz sobie sprawdzić np. na http://telefix.ugu.pl/ban... - ale o konta oszczędnościowe trzeba pytać już w każdym banku oddzielnie.

Ja bym zajrzał jedynie do Millennium. Obecnie mam BZ WBK + mBank i awaryjnie Inteligo a oszczędnościowe Optima. Choć myślę o zamknięciu BZ WBK i otwarciu w Millennium.

Takie warunki spełnia konto 360 w Millenium: 1k pln wpływów miesięcznie i jedna transakcja debetówką. Do tego mozna założyć konto oszczędnościowe. Mam u nich dwa: konto oszczędnościowe i konto profit, ale nie wiem, czy to pierwsze jest jeszcze w ofercie bo zakładałem je kilka lat temu. A tak jak jeden z przedmówców, polecałbym dodatkowo założenie konta oszczędnościowego w Optimie, która ma tę zasadniczą zaletę, że ilość wypłat miesiecznie jest nielimitowana.

Pozdr
k

Millenium bank od kilku lat ma już uproszczoną ofertę kont tj. podstawowe konto 360 i jego warianty tpu 360 student, 360 junior. No i oczywiście premium. W ofercie firmowej są dwa konta. I oszczędnościowych są chyba 2 lub 3 warianty, można je mieć równolegle.

pepto napisał(a):
> Millenium bank

Bank Millennium

> podstawowe konto 360 i jego warianty tpu 360 student, 360 junior. No i
> oczywiście premium. W ofercie firmowej są dwa konta. I
> oszczędnościowych są chyba 2 lub 3 warianty, można je mieć
> równolegle.

Od co najmniej roku oszczędnościowy jest tylko jeden. Obecnie zwie się on "Konto Oszczędnościowe Profit".

to prawda, w Millenium jest tylko 1 konto oszczędnościowe.... A co myślicie o PLUS Banku?

Oprócz mBanku sprawdź sobie jeszcze ofertę Nest Banku. W zasadzie Nest Bank, to jak dla mnie taki drugi mBank.
Mają bardzo dobrą bankowość elektroniczną. Wszystko można załatwić przez internet (składnie wniosków na nowe subkonta, karty płatnicze i inne tego typu kwestie).

Autoryzacja przelewów i wszystich operacji odbywa się też za pośrednictwem sms. Jak coś to tutaj: http://www.tanie-konto.pl...

Znajdziesz trochę więcej informacji na ich temat.

Dziękuję bardzo za porady :) A coś z dużą ilością subkont?
W mBanku mogę sobie podzielić np. konto z oszczędnościami na samochód, dom, rower, jacht, buty itp....
W innych bankach widzę że tych subkont praktycznie nie ma :(

Znalazłem tylko PlusBank oraz GetinBank. Macie jakieś doświadczenia może z tymi bankami?
PlusBank nie wygląda najgorzej, ale jakoś nigdy nie słyszałem o tym banku.....