Trudno powiedzieć gdzie mieszka, bo sporo nieruchomości i dom ma też we Wrocku, w końcu jest wrocławianinem - co raczej chluby miastu nie przynosi :-P
Ja się nie dziwię, że nie ma tam placówki typu hub. Umówmy się , nie obrażając nikogo - kto korzysta z coworkingu, darmowej kawy etc.? Osoby, które próbują swoich sił w biznesie. Sam bank zauważył nawet w osobie nowego prezesa, że czas na nową strategię, czyli propozycje dla firm już działających.
Idea bank jedynym klonem LC, który zarabia i nie ma kłopotów.

Dzwoniłem na infolinię Lion's i mogę otworzyć Konto Rentier jak najbardziej jako klient banku idea. Warunki bezpłatności konta jedynie na spotkaniu w siedzibie, Prime można wnioskować online.
Widziałeś w TOiP KK Lion's? Przelew z kk za free :-D Oferta warta grzechu :-P

kayoo gdzieś się zapodział, chyba przed ruskimi szpionami się ukrywa albo go porwali.... :-D :-P

Pewnie, że jak już jest dojrzalsza firma to czas na własną siedzibę, a nie codzienne wędrówki z domu do huba z komputerem w plecaku (bo w domu to się da pracować tylko jak mieszkasz sam - a i to nie jest łatwe - co oczywiście nie przeszkadza wrzucić w koszta firmy połowy czynszu itp.) - choć np. możliwość skorzystania z sali konferencyjnej jest wciąż atrakcyjna.
Nie testowałem, więc nie wiem, jak taki hub wygląda i jak się tam pracuje, ale jeśli ktoś ma blisko domu to można sporo zaoszczędzić.
Ale jakby taka mikro-firma mogła zapraszać na spotkania do sky tower, to to by dopiero było ;> Bo do centrum to tramwajem, pewnie z parkowaniem podobny sajgon jak w wawie, więc i sala konferencyjna będzie trudna do zapełnienia.

> Idea bank jedynym klonem LC, który zarabia i nie ma kłopotów.
Zarabia i nie ma kłopotów póki getout obsługuje kredyty.
Właściwie z klonów to zostały getout i idea, resztę getout pozjadał. getout jest ok. 4 razy większy od idei - tak że jedyny powód, jaki widzę dla niezjadania idei, to niestety zasłona dymna.

No popatrz, a mi infolinia lion's mówiła co innego o klientach idei. Cóż, idea to idea - i korzystają z najlepszych wzorów mBąka ;> Ale zapewne na klientach im zależy, więc się starają. W sumie ciekawe, ilu klientów mają...

TOiP dla KK oczywiście przestudiowałem, z resztą uwagę na nich zwróciłem, jak w którymś serwisie w porównywarce kart wyskoczyła mi darmowa KK mc elite - tylko szkoda, że już nieaktualne info.
Przelew free tylko z KK world elite, ze "zwykłej" world 2% - choć to też całkiem tanio, jednak w tej dziedzinie króluje db z ryczałtem 5zł za przelew do 5k z karty silver. Oczywiście bez GP, ale na to i w lion's pewnie nie ma co liczyć. Relatywnie tanio w lion's też za wypłatę z bankomatu - "jedynie" 3%.
Za to TOiP zmraża opłatami za wydanie kart dodatkowych oraz za sytuacje wyjątkowe - niby zastrzeżenie 0zł, ale wydanie nowej karty w miejsce zastrzeżonej - 1k dla elite, 250zł dla world - takie same stawki jak za wydanie karty dodatkowej.
Tutaj wychodzi ich "ideowość" - i że jednak jest to private dla ubogich ;P
W citku co prawda też chcą opłaty za dodatkową "czarną", ale 250zł, a nie tysiąc - i jest to jedyna karta, przy której nie skubią za wydanie nowej w sytuacji zastrzeżenia, a nawet za duplikat.
A w mBąku i wydanie dodatkowej, i duplikat darmowe - ale nowa główna w miejsce zastrzeżonej 900zł.
Jaki jest sens opłaty za karty dodatkowe, które przecież dla banku - poza kosztami produkcji karty, które są jakieś jedynie w przypadku tej metalowej elite - są tylko zyskiem? Priority pass jest i tak tylko dla posiadacza karty głównej, zaś ubezpieczenia i tak obejmują podobno również rodzinę - i to zarówno dla elite jak i dla world.
Pomijając te szykany KK world (ale NIE elite) całkiem łatwo można mieć za darmo - wymagają 120 transakcji lub wydania 5k rocznie.

E no czekaj, kk lion's zwolnienie w przypadku obrotu to 8 tys. rocznie, czyli średnio 500 zł m-c. Wymóg przyjazny, taki mam w kk biznes ING. Jak duży jest Getin, to nikt teraz nie wie bo od 2015 nie podają publicznie ilości klientów :-D . No i można łatwo się domyślić dlaczego nie podają...
Drutkow, a Ty nie będziesz zobligowany zakładaniem kolejnych lokat w Rentier aby mieć to konto bezpłatne?

W hub podpisywałem umowę, dokładnie w takiej salce konferencyjnej - nawet nawet - schowane głębiej pokoje z kanapą, stolikiem i dużym monitorem na jakieś 3-4 osoby. Pytanie jak w tych salkach z dyskrecją biznesową tj. czy nie ma przypadkiem ukrytego monitoringu... Natomiast ten coworking to wiocha wg mnie - wszystko w otwartej przestrzeni, poprzedzielane szklanymi ściankami jak w kiblach dworcowych. Słychać klientów, obsługę i wszyscy cisną się wzajemnie na plecach.

Pokręciłeś lekko.
Lion's wydaje 2 rodzaje KK:
1) mc world elite (tu też zalicza się specjalna karta dla posiadaczy maserati) - metalowa, powycinana w kształt lwa,
2) mc world - czyli taka nic specjalnego, zwykła plastikowa.

Dla world elite zwolnienie z opłaty rocznej daje:
- albo posiadanie ROR w lion's,
- albo zrobienie obrotu rocznego na 8k (czyli 666,66zł miesięcznie ;) lub 240 transakcji - czyli pikuś, taki mBąk chce 90k obrotu (albo 120k, jeśli masz dodatkowe), a citek w ogóle nie daje możliwości zwolnienia.
Ale world elite ma jeszcze opłatę miesięczną w wysokości 100zł, której wg TOiP nie można uniknąć, czyli kosztuje min. 1200zł/rok - ale można podobno dostać zwolnienie za dobre relacje z bankiem.
World elite daje priority pass, business lounge oraz lepsze ubezpieczenie - za darmo.
Minimalny limit 50k - ale przy dobrych relacjach można dostać mniejszy, albo można dostać limit pod zastaw kasy trzymanej w banku.
Hmm, a czy "czarne" mc wydają jakieś inne banki oprócz mBąka, citka i lion's? getout (jako noble) wydaje chyba visa infinite.

Dla world zwolnienie z opłaty rocznej daje roczny obrót 5k lub 120 transakcji, czyli też łatwiej niż w mBąku czy gdziekolwiek indziej chyba - a w odróżnieniu od innych karta daje ubezpieczenie.
Posiadanie konta jedynie zmniejsza ew. opłatę roczną z 500 do 250zł. Ale za to nie ma żadnych opłat miesięcznych - jednak coś za coś, za darmo jest tylko ubezpieczenie, i to słabsze. Priority pass i business lounge płatne.

Obie karty biorą udział w priceless specials, ale to obecnie anegdotycznie należy traktować.

Liczba klientów to złudna rzecz, taki lion's może ich mieć mniej niż np. VW, a być, oczywiście jako oddział idei, sporo większym bankiem - choć raczej sądzę, że są porównywalne wielkością, ale VW ma 10 czy nawet 100 razy więcej klientów (czy też miał, bo się ich pozbywa właśnie).
Za to getout jest zobowiązany do publikowania wysokości aktywów i to mnie właśnie martwi - mają ponad 65mld, jedynie pocieszać można się tym, że z połowa finansowana jest z obligacji, a tu BFG pokazuje środkowy palec. Ale jako że (jeśli umiem czytać) BFG ma obecnie ok. 12mld - i 95% tego ulokowanych jest w polskich obligacjach skarbowych - to i tak byłaby padaka, wypłaciliby ze 33% gwarantowanych depozytów, i to pewnie nie w gotówce, tylko w tych obligacjach, a po resztę do rządu...

> Drutkow, a Ty nie będziesz zobligowany zakładaniem kolejnych lokat w
> Rentier aby mieć to konto bezpłatne?
Wg infolinii nie, mogę po miesiącu kasę zabrać - ale rozmowy nie nagrałem, a jak bardzo należy im wierzyć, to już wiemy.
Cóż, najwyżej zamknę to konto - zamknięcie na szczęście 0zł - a debetówkę dołożę do woreczka kolekcjonerskiego.
Ale zobaczymy - jak "eventy" będą ciekawe, a catering smaczny, to mogę u nich 10k na % porównywalny z db trzymać, chyba że wybrzydzać zaczną.

No to zobaczysz, jak wyglądają te salki w lion's - choć wg mnie fotele niezbyt wygodne, może są obliczone na ludzi 100kg? Ale kiszka, że ściana i drzwi przezroczyste, za nimi tylko korytarz i szyby od sufitu do podłogi na ulicę - i paradoksalnie minus, że akurat w tym banku (drugi mi znany to db - ale chyba też tylko ten koło mnie) nie obklejają szyb reklamami - tak że wszystko widać z ulicy, dobrze chociaż, że prawie nikt tamtędy nie chodzi. W każdej z tych salek oczywiście monitor wyświetlający filmik reklamowy - na stole leżał pilot, następnym razem to wyłączę, na razie po prostu usiadłem tyłem do telewizora.

Myślałem, że idei ta sala konferencyjna to nieco większa, choćby na 30 osób - taka na 3-4 to raczej salka biznesowa. Ale cóż, czego się za darmo spodziewać. Tak samo jak coworking - słuchawki na uszy, a przynajmniej można mieć lepszy net niż w domu (mi aero2 wystarcza, ale do roboty ciężko tego używać). A kawa jaka? W lion's nie próbowałem, bo byłem po śniadaniu - ale może następnym razem przetestuję ;>

A to dzięki za wyjaśnienie. W ciągu ostatnich 2 tygodni uruchomiłem dwa duo-konta w idea banku i envelo i już mam przester tj. nie ogarniam TOiP :-P

Być może w hub są też większe sale konferencyjne, ja byłem w małej a było ich tam kilka.
Kawa jak kawa, niezła w dużym kubku zabezpieczonym tekturową owijką aby się nie poparzyć a do tego serwetka, cukier, szpatułka do mieszania. Co ciekawe posiadacze samego konta osobistego tez moga korzystać z coworking i tych sal konferencyjnych.

Przy upadku getinu pamiętaj jednak, że idea jest zależna od LC jako udziałowca ale to osobne instytucje. LC jest udziałowcem oraz poprzez LC coś tam i spółkę cypryjską. W każdym razie pozbył części dla ratowania getinu. Także getin noble to jedno a idea to drugie...

W lion's ciekawią mnie te kk - dośc dobra i tania oferta.

Oj tak, tego trzeba dokładać powoli, ja mam obecnie do zapamiętania 9 banków, dobrze, że zaraz odejdzie VW, a i nest chyba zamkniemy.
Stąd zasada, że tylko za darmo bez warunków - wystarczy, że trzeba pamiętać o spłatach KK i o tym, jakie bankomaty są w mBąku - choćby dlatego chcę mieć drugą ze wszystkimi bezpłatnymi, bo ostatnio dałem żonie kartę z oranżady i oczywiście wtedy musiałem wypłacić - w ostatniej chwili mi się skojarzyło, patrząc na delfinka i bankomat eurobanku, że to nie bedzie dobre - na szczęście obok są dwa euronety.

O, idea rzeczywiście nie ma KK dla fizoli, a chciałem porównać z lion's - naprawdę kredytują tylko firmy.
Zaś przy upadku getinu oberwą wszystkie banki - ale o ideę boję się najbardziej, bo niby zdrowy, ale z getoutem mocno powiązany właścicielsko, co nie jest złe bezpośrednio, ale może być pośrednio, jeśli idea dużo getoutowi pożyczyła. Może nadzór nie pozwolił - ale kto wie...

Hmm, ciekawe, czy klienci lion's też mogą korzystać z hubów? Trzeba zapytać, tak jak o te kasy - zapomnialem, a dzwoniła dziś do mnie infolinia z pytaniami, jak mi się w środę podobało ;>
A w tym hubie sprawdzają przy wejściu, trzeba debetówkę pokazać jak się na kawę wpada?

Myślę, że jakby co to idea bank będzie łakomym kąskiem dla jakiegoś banku, z tego co podają to obsługuje 300 tys. firm.
Przestrzeń coworkingową lub salę konferencyjną rezerwuje się w ST i aplikacji mobilnej - data i godzina. A co pokazuje się na miejscu, nie wiem bo nie korzystałem. Klienci Lions moga zamawiać wpłatomat mobilny Idei, więc może i sale też. kto wie...

300k firm idea ma bo jest ideą - nowy właściciel musiałby utrzymać warunki żeby utrzymać klientów - bo o darmowe konto firmowe trudniej nawet niż o konsumenckie, a tu jeszcze dodatkowe benefity.
Idea ma wartość księgowa 2,5mld, a kapitalizację giełdową 1,9mld. Aktywów chyba ok. 16mld. Wieć nawet jakby jakiś bank dostał ją za darmo, ale musiał uzupełnić to, co "przeminęło z getoutem", np. 4mld, to nie byłby to dobry interes.
getout - ponad 60mld aktywów, księgowo 5mld, giełdowo 1,4 mld.

O mobilnym wpłatomacie dla klientów lion's nie słyszałem, konta fizolskie w idei go nie mają (EDIT: w innym miejscu piszą, że mają). W ST lion's nie ma rezerwowania hubów, ale z tego, co czytałem, rezerwować trzeba sale konferencyjne, a coworkingu nie - pewnie stąd tłok.

Wygląda na to, że fizole też mają: https://www.ideabank.pl/m...
"Usługa dostępna dla klientów posiadających aktywne konto i kartę płatniczą Idea Banku."
oraz nielimitowany dostęp do coworku i idea hub: https://www.ideabank.pl/k...
choć nie wiem jakie zapisy są w regulaminie.

Wygląda na to, że fizole też mają: https://www.ideabank.pl/m...
"Usługa dostępna dla klientów posiadających aktywne konto i kartę płatniczą Idea Banku."
oraz nielimitowany dostęp do coworku i idea hub: https://www.ideabank.pl/k...
choć nie wiem jakie zapisy są w regulaminie.