powrótPowrót do strony głównej forum

mBank wprowadzi prowizję 0,2% za wpłątę w Euronecie

Jeśli to prawda to dla mnie bardzo zła informacja https://www.cashless.pl/w...

xplo napisał(a):
> Jeśli to prawda to dla mnie bardzo zła informacja
> https://www.cashless.pl/w...

Jak wynika z informacji https://www.mbank.pl/info... "opłata nie będzie pobierana w urządzeniach Euronetu zlokalizowanych w placówkach mBanku"

Dla mnie sprawa prosta. Do tej pory jak miałem jakąś gotówkę, to wpłacałem we wpłatomacie Euronetu zlokalizowanym przy sklepie w którym robię zakupy. Teraz aby wpłacić te pieniądze będę musiał udać się w najgorszym wypadku kilka kilometrów do centrum miasta, gdzie są kioski i placówki mBanku. Zamiast więc wpłacać pieniądze na konto i potem płacić kartą, będę ten nadmiar gotówki wydawać w sklepie. Pazerny traci dwa razy mBanku.

Ciekawe kiedy opłata za przelew pensji do mBanku.

Zamiast euronetów będziemy mieli wpłatomaty planet cash. Tych drugich mam u siebie dwa, euronetów tam gdzie bywam mam kilkanaście.
Dla mnie ta zmiana też jest na gorsze.

No cóż, drodzy mKlienci - może i będzie trudniej, może i będzie drożej. Ale pamiętajcie, że uczestniczycie w wyjątkowym projekcie, jakim jest mbankowość. Ograniczanie wpłatomatów, gdy inne instytucje zwiększają, ba nawet blikiem można wpłacać - to w zasadzie awangarda w dziedzinie bankowości. Przecieracie nowe drogi i bezdroża - trzymam kciuki i podziwiam.

pepto

No ogólnie w skali Polski maszyn Cashline jest 400, a Euronet 2600. Obecnie w promieniu kilometra od miejsca zamieszkania mam 4 wpłatomaty Euronetu zlokalizowane przy marketach. Ogólnie w moim mieście jest 26 wpłatomatów Euronetu i całe 2 wpłatomaty Cashline. Dodatkowo te Cashline zlokalizowane są obok wpłatomatów mBanku przy placówkach w galeriach handlowych, więc nie robią żadnej różnicy. No i są oddalone o kilka kilometrów.

Najlepszy jest jednak sam komunikat mBanku. Piszą, że rozszerzyli sieć wpłatomatów, gdzie w praktyce pomniejszyli kilkukrotnie. Chwalą się, że dzięki temu pomniejszeniu będziemy mieć dostęp do największej sieci wpłatomatów, gdzie w praktyce będzie jedną z mniejszych. Nie ma to jak kreatywny marketing. ;D

U mnie w mieścinie nie ma ani jednego wpłatomatu Cashline, Planet Cash ani mBanku ! Jest za to 5 wpłatomatów Euronetu z których często korzystam. Jak zostanie wprowadzona ta prowizja będę wpłacał Blikiem do Inteligo.

Dla mnie to również zmiana na gorsze. Zawsze wpłacam w Euronecie. Nie mam Planet Cash, ani wpłatomatu własnego mBanku w pobliżu. Czas zmienić bank. :(

Jaka "łaska" żaba ma kartę bankomatową i od *** maszyn... TO + 10zł/mc za kartę wielowariantową = PKO... Drożyzna, kombinowanie i tylko pełno nieczytelnych zawiłości w TOiP = mBąk...

Blom

Taka informacja jak przekształci się w BZ WBK bieżący typ konta na to nowe to nie można zamówić karty bankomatowej. Gdzieś czytałem, że żaba zastanawia się nad dalszym wydawaniem tej karty... No chyba, że wprowadzą wpłaty za pomocą BLIKa albo zbliżeniowo mobilną. Dla mnie Inteligo i wpłaty BLIK ewentualnie karta i zwolnienie z opłaty za wydanie 100 zł jest lepszą opcją.