Drutkow, pewności nigdy nie będziemy mieli w kwestii prawidłowego działania systemów bankowych oraz polityki wobec klientów konkretnej instytucji. Dlatego też większość z nas posiada 3-4 konta w różnych bankach. I nie wynika to z chęci testowania banków, tylko częstych zmian w ofertach banków. Mnie kasował DB za limitowaną darmową KD IQ - dopiero 5 reklamacja zaskutkowała tj. przy kolejnej reklamacji zażądałem odpowiedzi pisemnej listowej i oświadczenie, iż będę składał reklamacje na niewłaściwe rozpatrzenie poprzednich reklamacji - musieliby wysłać ok. 10 pism. Dopóki mieli opcję odpowiedzi mailowo, zlewali sprawę dokumentnie. Każdy z nas ma różne doświadczenia z różnymi bankami dlatego nie waży jest do końca sam incydent ale sposób w jaki dany bank to rozwiązuje.
W każdym bądź razie w regulaminie i cenniku nie ma obowiązku posiadania plastiku do konta envelobanku.

Drutkow, nie pamiętam instrukcji dotyczących nadawania haseł zabezpieczających. Moje zdefiniowane weszło i nie wczytywałem się w instrukcję. Aliasu nie można ustawić.

peptko - wychodzę z bardzo podobnego założenia. Mam konta w 3 bankach, a chciałbym w jednym. Co począć, skoro nie ma takiego który spałnia moje wszystkie oczekiwania.

Ja bez aliasu to ja nie testuję - toleruję to tylko w db, bo to główne konto - i w sumie dzięki temu pamiętam id klienta i telekod - bo do netu są te same, co do telefonu.
No, jeszcze logowanie numerem klienta (i hasłem maskowalnym) tolerowałem w VW - ale to się już kończy.
Wszędzie indziej mam ten sam alias (wyjątek - oranżada - nie pozwolili tego samego, co dla mBąka) i to samo hasło alfanumeryczne.
Inaczej można by zgłupieć.
Ale też są trudności - oranżada nie pozwala na kropki w aliasie - więc dla żony wymyśliliśmy nowy, bez kropek - ale okazało się, że w inteligo taki był wolny, ale w citku już nie :(
I jeszcze nest bruździ - nie dość, że bez aliasu, to jeszcze wymagają znaku specjalnego w haśle.

A jak w idei? Są aliasy? Bo hasło widziałem, że maskowalne.
Ciekawe, czy w lion's mają ten sam ST co w idei, jedynie w czerwonych kolorkach, czy coś innego...

E tam, wydziwiasz :-P
W idea banku nie ma hasła maskowanego w nowym ST Clud. W starym jest maskowany ale tam już nowy klient się nie loguje. Alias chyba jest ale nie używam. Sprawdzę przy okazji i napiszę.

Taa, czyżby kolejna "idea" idei?
Ze strony: "Dowiedz się, jak dbamy o bezpieczeństwo Twoje i Twoich środków" - m.in. "Maskowane hasło dostępu" - stąd moje pytanie.
Chyba że to nie tylko pozostałość ze starego, ale też opcja w nowym - w lion's można sobie maskowane włączyć, ale domyślnie jest wpisywanie całego.

Sprawdziłem w ustawieniach. W idea banku też można ustawić hasło maskowane. Aliasu nie.

waf24415 napisał(a):
> Powiem tak: jeżeli pracowali nad tym kilka lat to się nie postarali
> :)
> System transakcyjny i appka mobilna wyglądają w porządku, ale ich
> funkcjonalność nie powala. ...brak powiadomień push.

Sprawdziłem i nie ma powiadomień. Ustawienia push dotyczą jedynie powiadomień wydarzeń zapisanych w kalendarzu. Trochę lipa, napisałem już z ST czy zamierzają wprowadzić push dla wpływów na rachunku. Dobrze, gdybyś też ze swej strony zapytał, im więcej osób będzie sugerowało tym lepiej.

pozdrawiam
pepto

Odpowiedź z envelo na wczorajsze moje pytanie o push dotyczących wpływów na kont:

Szanowny Panie,
dziękuję za kontakt z Bankiem.
W odpowiedzi na zapytanie dotyczące powiadomień typu push o wpływie środków na rachunek informuję, że Bank w dalszym ciągu pracuje nad udoskonaleniem swojej oferty. Klienci zostaną poinformowani odrębnym komunikatem, jeśli zostanie zaproponowane nowe rozwiązanie

Przyszła KD wypukła do konta osobistego po 5 dniach roboczych od podpisania umowy. Aktywowana, muszę teraz wpłacić wpłatomatem min. 1 tys. zł. W sumie nie zauważyłem, że bank nie honoruje przelewów z innego banku właściciela - ping pong nie wchodzi w grę, cwaniaczki :-D
Karta biznesowa jest już widoczna w ST ale nie mogłem jej wymówić, dopóki jej nie mam fizycznie...ech.

Wróć, można ping ponga wykonać. Coś mi się pomieszało, cha za dużo cenników bankowych ostatnio przeglądałem :-D :-P