powrótPowrót do strony głównej forum

EuroRating banków w PL

https://www.money.pl/gosp...

Idea bank na poziomie Millenium.... hmm Jak to możliwe?!

Najbardziej przypadł mi do gustu cytat:
"Idea Bank tworzy grupę kapitałową specjalizującą się w obsłudze małych przedsiębiorstw. Jest jedynym bankiem o takiej specjalizacji w Polsce i jak uważa bank, model biznesowy jest unikalny na skalę światową."

Unikat na skalę światową to jest upośledzony ST....


Kolejny mega artykuł, w którym nawet do 10 nie potrafią zliczyć - A- to jest siódmy, a nie czwarty rating, widać to nawet w tabelce, zgadza się to, że BB to 12. w kolejności.
A milek to jest przecież bida z nędzą, kanalizacja się zatyka na sam dźwięk słowa "frankowicze".
Widać to też po reszcie tabelki - w ogonie jest też getout, a lidera "frankowiczów", czyli BPH, w ogóle nie ma w zestawieniu. Alior ma szczęście, że nie łyknął tych franków - ale rating ma równie śmieciowy, mimo, że kredytów frankowych prawie nie ma - tak że musi mieć inne kłopoty, bo rating taki jak BOŚ, który franków co nieco ma.
Wg http://www.eurorating.com... BB+ i niżej to już poziom spekulacyjny.
Ciekawe, że franki aż tak nie uderzają w rating mBąka czy BGŻ+BNP (choć to jedynie usta nad powierzchnią szamba), WBK (tu szyja) czy PKO (tak do pasa) - PKO wygrywa chyba linią kredytową od Nordei-mamusi, i ogólnie pewnie dobrze przędzie, skoro ma taki rating jak prawie wolne od franków pekao czy citek.