PowrótKliknij, żeby powrócić na stronę główną forum

Darmowe konto - jakie banki polecacie?

Dziwię się, że nikt z was nie wspomniał o Koncie Optymalnym w BGŻ BNP Paribas
Konto za 0 zł, karta za 0 zł i dostęp do bankomatów banku i planet cash.
Pomijając beznadziejny i przestarzały serwis transakcyjny jest to całkiem niezła oferta.
Dodatkowo można też zgarnąć 300 zł dość prostego i nieoczywistego moneybacku, bo BGŻ zwraca np. 1 zł za wydanie 1 zł ;)
http://www.cardholder.pl/...

A co sądzicie o takim pomyśle uniknięcia opłaty za konto 360 stopni:
Wpłacamy na paypala 1k z KK. Potem wypłacamy te środki na rachunek tam potwierdzony i przelewamy do Millenium.

Ja myślę, że jeśli ktoś nie ma wpływów miesięcznie 1000 zł to nie powinien uruchamiać sobie takiego konta, które takiego wpływu wymaga. Przy małych lub nieregularnych wpływach wystarczy nest, idea. Proste konta bez fajerwerków ale przy braku kasy na koncie i tak z rozbudowanych opcji nie sposób korzystać.
Usługi bankowe służą do administrowania zasobami finansowymi, posiadanie konta dla samego posiadania jest .... dziwne.

Hmm, ogólnie jeśli w taki sposób można wyciągać gotówkę z KK - oczywiście jeśli jest to bez prowizji i z GP - to paypal może stać się nowym kaktusem.
Miesiąc trzymania 20k na 3% to 50zł w kieszeni - a że nie trzymamy tak swoich pieniędzy, tylko kasę banku, to można nie przejmować się inflacją.
A jak jeszcze takie zasilenie paypala liczy się jako transakcja bezgotówkowa, to można sobie pięknie wyrobić warunki zwolnienia z opłat za karty typu premium - i jeszcze np, dostać kupę mil w M&M ;>

Na paypala próbowałem małe kwoty , nie wiem jak jest z dużymi. Pogadam na czacie.

drutkow1 napisał(a):
> Hmm, ogólnie jeśli w taki sposób można wyciągać gotówkę z KK -
> oczywiście jeśli jest to bez prowizji i z GP

Można. Przetestowane kilkukrotnie, również na dużych kwotach (do 5 tys.). Od czasu, gdy PayPal rozstał się z BlueMedia i zaczął współpracę z Trustly i DotPayem. Stary dobry oscylator wrócił, ale mnie się już nie chce w to bawić przy tak mizernym oprocentowaniu lokat. Choć system można wykorzystać też w innych celach ;-)

Wow, nabić mil (a np. można by, przy kredycie 20k, dostawać ich 4000 albo nawet 6666 DZIENNIE - i nie martwić się 600zł opłaty za m&m premium, bo wypykamy to w 3 dni) i latać klasą business w cenie econo, albo punktów w payback czy priceless specials (mc world z wbk daje dodatkowe punkty za płacenie w necie - w dowolnym sklepie, nie tylko u partnerów) czy też na KK world citka - tutaj można spokojnie ponad 50zł (albo stówę na voucherze do partnerów) mieć DZIENNIE ;>
Szczątkowe bo szczątkowe te bonusy, ale w masie dadzą zarobić - oscylator powrócił :)

@drutkow1 - ja tam zawsze mam pietra, że w takich częstych wędrówkach za którymś razem kasa gdzieś mi się zapodzieje między Polską, Szwecją (Trustly) i Luksemburgiem (PayPal). I nawet jak się znajdzie, to nie wiadomo po jakim czasie.
Chociaż ostatnio, gdy - z winy PayPala - kasa właśnie utknęła między Szwecją a Luksemburgiem (Trustly kasę z KK pobrał, a PayPal nie przyjął, bo coś im się w systemie pokićkało, że niby nie mam konta zweryfikowanego), to zwrot na KK był po dwóch dniach, więc spoko.
Aha, nie wiem, czy to co działa jako mTransfer w mBanku, działa w innych bankach...

Czyli wybieram "Dodaj środki błyskawicznie za pośrednictwem Trustly" środki trafiają na PP z KK mB. Następnie klikam "wypłać środki" ? mBąk nie pobiera za to żadnej prowizji ? W przyszłym miesiącu będę potrzebował przelać trochę pieniędzy z KK. Pogodziłem się z mBąkową prowizją 5% ale jeśli da się ją ominąć to czemu nie...

Jak się nie uda, to w zależności od tego, jak szybko masz zamiar spłacić, to można spróbować z inną KK.
db ma tylko 5zł prowizji dla przelewu do 5k - ale nie ma GP.
WBK ma (chyba) HP, ale prowizja jakaś jest - a kartę dają (podobno) na klik do 4k (oranżada chyba też) zaraz po założeniu konta. Podobno mają też KO do konta bez prowizji. Oraz uproszczoną procedurę przy przenoszeniu KK - i wtedy jest tylko 4% przez rok.
Druga karta przy dłuższej spłacie się przyda, bo szkoda sobie blokować tą podstawową, oczywiście racjonalnie używaną.