PowrótKliknij, żeby powrócić na stronę główną forum

Darmowe konto - jakie banki polecacie?

xplo napisał(a):
> Czyli wybieram "Dodaj środki błyskawicznie za pośrednictwem
> Trustly" środki trafiają na PP z KK mB. Następnie klikam "wypłać
> środki" ? mBąk nie pobiera za to żadnej prowizji ?

Zgadza się. Przynajmniej u mnie tak działa.
Tylko jak za dużo osób i zbyt często będzie z tego korzystać, to w końcu zablokują tę możliwość, jak kiedyś doładowania przez Blue Media...

Swoją drogą ciekawe, że o tej luce nikt nie wspomniał na forum, choć działa już półtora roku (od czasu gdy PP zmienił operatora). Może ludzie siedzą cicho właśnie dlatego, że kto wie, to korzysta, i nie chce żeby się historia powtórzyła...
A jak mB to zablokuje, to będzie na mnie ;-)

A testował ktoś ten myk z kk Citi? Bo Citek transakcje quasi cash pozbawia grace period i liczy odsetki od pierwszego dnia. Miałem tak z BM, Sprytnym Billem i czymś jeszcze.

O, pierwszy raz słyszę o jakimś "quasi-cash" w citi - jest coś o tym w regulaminie? Czy podciągają to pod "transakcję gotówkową", tyle, że bez prowizji, w przeciwieństwie (co do prowizji) do wypłaty z bankomatu czy "zwykłego" przelewu z rachunku (hmm, a to jest "gotówkowe"?)?
Te BM czy sprytny bill były robione z wykorzystaniem numeru karty?

Jeśli to działa tylko przez mTransfer z KK, a nie przez "zwykłą" płatność, to poza mBąkiem nie zadziała :( Ale za to mBąk nie zablokuje, koszą za to 2%, prędzej zablokuje Trustly.
I raczej nie ma się co bać, ta kasa poza Polskę nie wychodzi, nie opłacałoby się im.
A za mTransfer z KK są mile czy inne punkty?
I czy liczy się do sumy zwalniającej z opłaty?
Chyba sobie zamówię m&m premium ;>

za mTransfer nie są naliczane mile ani żadne inne punkty, ale obrót liczy się do sumy zwalniającej z opłat

Niestety mTransfer, w przypadku braku realizacji usługi/sprzedaży, nie podchodzi pod procedurę chargeback, więc chyba jednak lepiej w necie płacić bezpośrednio kartą kredywową.

Pozdr
k

drutkow1 napisał(a):
> A za mTransfer z KK są mile czy inne punkty?

Nie mam pojęcia, mam zwykłą MC Standard.

> I czy liczy się do sumy zwalniającej z opłaty?

Wg TOiP do zwolnienia liczą się wszystkie operacje bezgotówkowe, w tym również przelewy, a więc i mTransfer (co potwierdziła mLinka na maila). Nie widziałam w TOiP żadnych wyłączeń.

Za mTransfer, podobnie jak za przelewy z karty miłe nie sa juz naliczane od dawna.

Jakie konto byście sobie zostawili ? W Nestbanku czy Ideabanku

Tam, gdzie nie ma promocji dla "nowych".
Do wyboru jeszcze oranżada, lion's - choć to ta sama idea, i getout - ale lepiej nie.
Ogólnie zaś to lepiej mieć dwa - np. oranżada+nest, pierwsza daje KD MC, drugi visa.

W millku można ominąć opłaty jak wcześniej pisałem więc można o tym pomyśleć. Pytałem się bo wkońcu trzeba zrobić porządki.