powrótPowrót do strony głównej forum

Darmowe konto - jakie banki polecacie?

mBank poważnie popsuł ofertę dokładając haracz za wpłaty we wpłatomatach Euronetu. Co prawda mam tam ciągle darmową kartę do starego eKonta mobilnego (wycofane), która o dziwo nadal nie została obarczona opłatami, ale myślę nad przeniesieniem się. Dziś bank oferujący darmowe konto i kartę bez warunków nie jest już nie do znalezienia. Z moich prywatnych poszukiwań wynika, że taką ofertę daje Idea Bank oraz Nest Bank. W obu wszystko jest free, a dodatkowo wpłaty w bankomatach Euronetu również nie są obciążone opłatami. Tak się składa że w Idei mam już konto (bez karty), bo kiedyś zakładałem przy jakiejś promocji i jakoś nie było czasu żeby podejść i zamknąć. Może warto tam zamówić kartę i cieszyć się darmowością? Może lepiej tam zamknąć i założyć w Nest Banku? Może jest jeszcze jakaś inna opcja o której nie wiem? Zapraszam do dyskusji! :)


Ja z tego samego powodu otworzyłem konto w Idei. Oprócz tego co miesiąc możesz wykonać dwa darmowe przelewy Express elixir. Czyli wpłacasz w Euronecie i przelewasz np. na kredyt do mBanku. Idea nie udziela kredytów dla klientów indywidualnych więc jeśli będą dzwonić to tylko z ofertami struktur. W Nescie nie mam konta. Wybrałem Idea bo mam tam lokaty a oprócz oferty podoba mi się ich przezroczysta karta.


Darmowe konta z KD i wszystkimi bankomatami mają obecnie orange finanse, nest oraz klony - idea i getout - z dwojga złego zdecydowanie lepsza jest idea.
Jak ktoś potrzebuje wpłatomatów, i to euronetu, to musi sam sprawdzić TOiP, oranżada OIDP ma darmowe tylko wpłatomaty mBąka.
Jeśli zastanawiać się nad ideą to można spróbować zabawy w lion's bank.
Ogólnie to jak najbardziej należy mieć rozpoznane minimum dwa banki, oba najlepiej z darmowymi KD i bankomatami, nie licząc specjalizowanych, typu IKA czy też takich, gdzie ma się wyłącznie KK.


Jeśli faktycznie w grę wchodzi bezpłatność całkowita z plastikiem to tylko tak jak pisaliście: nest, idea i wg drutkowa orange.
W przypadku pierwszych dwóch należy pamiętać, że bezpłatność bezwarunkowa okupiona jest niewyrafinowaną ofertą tj. brak BLIK, apki to właściwie atrapy i tylko przelew można wykonać.
W przypadku idea banku, jeśli ktoś ma dostęp do starego ST, to powinien najpierw przed założeniem konta zlecić zamknięcie usług i otworzenie w tzw. Cloud idea. Cloud bardziej rozbudowany i obecnie wspierany przez bank ale połowa opcji to tylko atrapy i po prostu nie działają lub działają w sposób upośledzony. Wykonanie przelewów po 22 też jest problemem, nawet wewnętrznych między swoimi kontami.

Nest ST toporny, działa. Nest bank zapowiedział na przyszły rok nowy ST, więc może będzie lepiej.

W jakości obsługi oba są podobne - nijakie z dużym ryzykiem, że coś nie zadziała.

Jeśli w grę wchodzi bezpłatne warunkowo ( 1 tys. wpływu, jedna płatność plastikiem) to mogę polecić Millenium i ING. Obsługa, udogodnienia, apki, ST, bezawaryjność - wyśmienite w porównaniu do konkurencji. W przypadku ING nie potrzeba plastiku bo BLIKiem mozna wpłacać i wypłacać.

pozdr
pepto


Gdyby mBank udostępnił wpłaty Blikiem to byłoby super, aczkolwiek nie wiem czy Euronet takie wpłaty wspiera. Nie wpłacam gotówki często, aczkolwiek gdy już potrzebuję, to dotychczas bankomat Euronetu miałem kilka kroków od wejścia do klatki. Nawet fakt że zaczęli zdejmować haracz za wypłaty gotówki poniżej 100zł też nie był problemem, bo można za darmo to robić Blikiem. Ale oharaczowanie wpłat w Euronecie trochę mnie zawiodło, nawet mimo udostępnionych za darmo wpłatomatów Planet Cash. Teraz do najbliższej darmowej maszyny znów muszę dylać parę km i to mi się nie podoba.

Już dawno odszedłem od idei posiadania konta tylko w jednym banku. Przy tak szybko zmieniającym się rynku i ciągłych zmianach warunków jakie dają banki nie ma to już większego sensu (przynajmniej dla tych, którzy nie mają stałych wpływów lub/i nie spełniają warunku miesięcznych wydatków kartą). Brak Bliku w Idei nie przeszkadza mi specjalnie, bo i tak korzystam z tego głównie przy zakupach przez net. W sklepach szybciej jest machnąć zbliżeniówką, niż generować kod, zastanawiać się czy kasjerka będzie zorientowana w temacie, czekać na potwierdzenie w telefonie i tak dalej. Zawsze mogę wykorzystać konto i kartę z Idei tylko do wpłat, a potem przerzucić kasę na inne konto (do tego dają 2 przelewy natychmiastowe w miesiącu za darmo).

Chyba jednak tam się zdecyduję, Nest wydaje się zbyt "nowy" i kto wie czy opłaty nie pojawią się lada chwila, Idea chyba bardziej stabilna.


drutkow1 napisał(a):
...
> Jak ktoś potrzebuje wpłatomatów, i to euronetu, to musi sam
> sprawdzić TOiP, oranżada OIDP ma darmowe tylko wpłatomaty mBąka.
...

"wpłaty we wpłatomatach przy użyciu karty płatniczej w sieci mBank; Euronet; CashLine 0,00 PLN"

oranżada daje radę :)

A co do nest*/idea/envelo*/orange** - karty tych z * są odsługiwane przez wbk? a z **mbank? Tak pytam, bo dziwnie zawsze mają w tych samych porach przerwy... oczywiście baryłkę ropy i sztabę złota też przy sobie noszę :)

Może kk np. wbk czy citi mają bardzo tanie + kd w banku niezależnym od nich np. idea i da się żyć?


Blom


W moim przypadku KK mBank + kd Idea + awaryjnie Inteligo i wpłaty BLIK we wpłatomatach PKO BP + awaryjnie nr.2 od 1.11 BZ WBK umożliwia wpłaty we wpłatomatach przy wykorzystaniu karty mobilnej wygenerowanej w apce. Nie przetestowałem ponieważ w mojej placówce nie ma urządzenia z czytnikiem zbliżeniowym. https://www.cashless.pl/w...


Oranżada daje radę już niedługo - wprowadzają dla euronetu taki sam haracz co mBąk, ale że zmiany chyba ze 2 tygodnie później ogłosili, to w życie wchodzą chyba od połowy listopada.
Ciekawostka, że w _skróconej_ TOiP jest o tych wpłatomatach, a w _pełnej_ nie ma.
Jest też lista wpłatomatów - 707 sztuk.
A mBąk nie tylko obsługuje karty oranżady - oranżada to jest mBąk, "oddział bankowości mobilnej w Łodzi" - i w ten sposób mam z mBąkiem 2 umowy o konta ;>
Karty pocztowego (w tym envelo) i nesta chyba obsługuje wbk, tak samo miał chyba vw.

@krosnek: serio nie masz bliżej np. maszynki WBK? Albo może PKO - wtedy inteligo i możliwość wpłat blikiem.


krosnek napisał(a):
> mBank poważnie popsuł ofertę dokładając haracz za wpłaty we
> Może lepiej tam zamknąć i założyć w
> Nest Banku? Może jest jeszcze jakaś inna opcja o której nie wiem?
> Zapraszam do dyskusji! :)

Pewnie to czeka całą resztę prędzej czy później... Euronet co do wpłat zrobił się dość pazerny.


Czyżby recycling nie zdał egzaminu?
Może nie ogólnie, bo przecież chyba w oparciu o jakieś doświadczenia i/lub testy w to inwestowali, ale pewnie użytkownicy w PL okazali się bardziej twórczy niż ktokolwiek przypuszczał ;>


Zachodni banksterzy, choć formalnie banki polskie, traktują polskich klientów jak kompletnych przygłupów. Nie jest to jakiś przejaw dyskryminacji, bo dokładnie tak samo postępują w swoich macierzystych krajach. Przy wszystkich moich negatywnych opiniach o mB, a klientem przestałem być dobrze ponad rok temu, jestem pełen podziwu, że utrzymuje to forum, bo dzięki niemu ŚWIADOMI klienci banków mogą wymieniać swoje opinie i podpowiadać praktyczne rozwiązania.
Tyle nadbudowa, lub jak kto woli część ideologiczna. Kont darmowych z kartą umożliwiającą wydawanie swoich pieniędzy juz praktycznie nie ma. VW bank się zwija, pozostaje Idea i Nest (gdzie się podział TomekL?). W poważnych bankach takich propozycji już nie ma. Moją osobistą preferencją pozostaje Bank Millenium z kontem 360. Nie mam u nich takiego, ale starsze bezpłatne - internetowe. Dlaczego właśnie to? Bo przy stosunkowo niedużym wymogu wpływów (1k) i tylko jednej transakcji bezgotówkowej przy użyciu KD mamy wszystko za friko. W mojej opinii zdartego weterana bankowości internetowej, mają też najlepszy ST spośród osiągalnych obecnie (choć brakuje mu conieco do ideału). Gdyby ktoś szukał innych produktów tego banku, to ich karty kredytowe klasy gold i platinum dają dobre ubezpieczenie podróżne przy dziecinnie łatwych (jak dla aktywnego użytkownika) warunkach zwolnienia z opłat.

Pozdr
k