Tak, mam wizytówkę - mogę dzwonić smsować i pisać maile :-D. Zrobię to, gdy plastik dotrze. Kilkakrotnie powtarzała, abym pamiętał o 10 transakcjach wciągu 3 miesięcy tj. nawiązywała do promocji bezpłatności dożywotniej.

A co do doradcy premium...
Pewnie sporo w tym pitu-pitu i lukrowania, ale w komunikacie prasowym żaba i db wysmażyły, że db było dla żaby atrakcyjne z powodu poziomu obsługi klientów premium.

Co prawda dzięki red. Samcikowi wiem, że db nie ma 91 tys. klientów private banking - tylko że jest to suma 11k klientów PB i 80k klientów "premium" - cokolwiek to drugie miałoby znaczyć, w db co drugi pracownik (a nawet tacy, co na kasie siedzą) ma na wizytówce "doradca klienta zamożnego". Ja też "swojego" doradcę mam - ale takiego, co póki co nic mi nie załatwił, ten, co był 3 lata temu, załatwił chociaż bezpłatną KK w ramach przeprosin za udzielenie błędnej informacji - ale widać zła moneta wypiera dobrą :( Chociaż z drugiej strony nie pamiętam, żeby dostał z db potwierdzenie, żem "klient zamożny", choć trzymam tam tyle, za ile dawno temu w mBąku dostałem status VIP, którego chyba mi do tej pory nie skasowali - przynajmniej tak jeszcze jakiś czas temu wynikało z kontaktów z mLinką w godz. 8-16. Nie chciało mi się też bawić w zmianę na dbNet premium - choć tu wątpię, by przez pół roku 80k klientów na to konto złapali, więc pewnie jakoś inaczej klasyfikują - do tej pory bowiem nie było konta z "premium" w nazwie, zaś dbElite to już private banking. Może wliczali takich z dbInvest, albo tych biedaków z dbLife (bo to raczej "life sentence" jest) - albo po prostu kogokolwiek, kto lokatę założył ;>

W każdym razie z życia wynika, że żaba powinna raczej uczyć się sama od siebie zamiast takie głupoty wypisywać. Albo i tu się z czasem popsuje :'(

Drutkow, jak tylko zwróciłem uwagę na to, iż rzeczy niemożliwe załatwione zostały przez doradcę premium. być może o skuteczności Pani decydowały cechy osobowościowe i chęci załatwienia pozytywnie sprawy. Nie wiem jaka to kwalifikacja, bo bzwbk ma konto vip a nie premium.
DB będzie teraz łapanki robił nawet na żuli, ponieważ cena końcowa uzależniona jest od ilości klientów w dniu finalizacji przejęcia przez bzwbk.

To jeszcze zadaj Pani taką zagadkę, żeby Ci potwierdziła, że spełniłeś warunki promocji, jak już trochę tą kartą napykasz - mi wewnętrzna poczta odpowiedziała, że nie da rady.

Ciekawe też, czy tą kartę dostaniesz poleconym - bo tak wysyłają "lepsiejsze" karty - czy też zwykłym, co będzie oznaczało, że 1-2-3 nie ma statusu gold. Pewnie buy&smile też nie ma - ale z tego to tylko rabat 50% w telepizzy, bo niestety ten 55% dla klientów citka (i też mBąka) już podobno się skończył, w święta jeszcze udało mi się ostatni raz załapać - o ile oczywiście ten w buy&smile też się nie skończy, no i jeśli w pizzeriach w ogóle o czymś takim słyszeli ;>

W citku już znów fajne hopki związane z wymianą karty - limit co prawda przy obu podglądach (mój na główną i żony na dodatkową) tym razem 20k, ale dostępne środki 0.
Nie wspominając już o tym, że na podglądzie żony jest pokazane wyższe zadłużenie niż rzeczywiste, ale to już normalka.
Do tego przestała mi działać oferta na przelew do biedronka - pewnie z powodu tych zerowych dostępnych środków. Ciekawe, jak będzie jutro z działaniem kart oraz co się zmieni w ST po przetwarzaniu nocnym.

Nie będę zawracał głowy potwierdzeniem promo. Jeśli zaczną naliczać opłaty to złożę reklamację. Z Panią będę się widział bo kilka spraw muszę jeszcze załatwić np. zmienić nr dow. osob. w funduszach Arka - mam jeszcze z 2006 roku. Zamierzam pogadać z panią też o możliwości zdobycia KK mc world ze względu na ubezpieczenie podróżne w promo bezpłatności dożywotniej. Posiadanie już KK 1-2-3 wyklucza taką możliwość ale .... udało się na oświadczenie to może i to się uda :-D.
Wydawanie KK w bzwbk jest dość ciekawe bo na drugi dzień kwota kredytu już była widoczna w ST a na 3 dzień od złożenia wniosku nr karty się pojawił.
Trzeba korzystać póki czas, bzwbk ma wyższy eurorating od Santandera co zapewne poskutkuje wycofaniem się hiszpańskiego udziałowca w ciągu 1-3 lat. A jak ktoś przejmie bzwbk, to zapewne dobre oferty odejdą w niebyt...
Dlatego też KK citka wrzucę do szuflady i będę trzymał, dopóki sami nie wypowiedzą umowy. Co by nie mówić o Citku, jest stabilny i nie grożą tej instytucji przejęcia. W temacie Citka -znowu pojawiła się w ST oferta na klik podwyższenia limitu KK do 23600 :-D.

Zakładanie konta przelewem w wubeku skończyło się klapa, bo nie zgadzały się dane. Pofatygowałem się więc wczoraj do oddziału i po odstaniu 20 minut załatwiłem sprawę. ST przeciętny lub nawet poniżej, ale pozytywnie mnie zaskoczyła aplikacja mobilna. Pracownicy oddziału twierdzili, że w przypadku regularnych wpływów na koncie, najczęściej przyznawany jest sześciokrotnie większy limit na kk. Pożyjemy (=powpłacamy), zobaczymy.

Pozdr
k

P.S. Karta bankomatowa jest dalej w ofercie, ale można o nią zawnioskować wyłącznie w oddziale.

Wczoraj w końcu doszła ta zaginiona (i już zastrzeżona) karta żaby dla żony, w tym nieszczęsnym poleconym. Ciekawe, czy by się znalazła, gdybym jej nie szukał? Poczta nie wytłumaczyła, gdzie się ten list zawieruszył - a reklamację składać może tylko nadawca. Żaba w poczcie wewnętrznej odsyła z tą sprawą do placówki - cóż, żona i tak tam musi iść po nową kartę, więc może przy okazji uda się to załatwić.

@pepto, może zrobiłeś strategiczny błąd - trzeba było w promo najpierw brać bezpłatną world, bo dla 1-2-3 bez problemu spełnisz warunki bezpłatności korzystając ze zwrotów. No ale jak załatwisz dwie bezpłatne to dopiero będzie ;> Choć problem może być już z drugą na oświadczenie - w ST oferta na klik znika, gdy już się jakąś KK ma.
A miałeś w ST ofertę na klik? I zniknęła już?

Limit pojawia się od razu i to jest fajne, bo można sobie już wtedy wygenerować kartę kredytową HCE i z limitu korzystać, zanim dostaniesz plastik. Jeden mały minus, że ta karta HCE to zawsze jest "zwykła" karta HCE, bez specjalnych własności np. world czy 1-2-3. Choć co do world to da się to trochę obejść - tą kartę też można sobie zarejestrować w priceless specials (ale trzeba to zrobić samemu na specjalnej stronie) i jeszcze (o ile to aktualne) dostać 1600 punktów na start - a potem można połączyć konta z kartą plastikową i zsumować punkty. Pewien zonk jest w tym, że na numer karty HCE nie można się zalogować na stronie priceless specials (bo nie da się dostać tego numeru) - ale można załatwić przez telefon np. wymianę na 2 bilety do cinema city.
Żaba ma też android pay - ciekawe, czy karta w android pay ma wszystkie specjalne właściwości plastiku?
A numer karty pojawia się po wyprodukowaniu - zwykle już na drugi-trzeci dzień.

I jeszcze dostałem dziś z żaby ofertę telefoniczną - dadzą 150zł, jeśli w lutym i w marcu przeleję do nich wynagrodzenie/emeryturę/rentę w kwocie min. 650zł. Rozdawnictwo jak za Gierka ("chcesz cukierka?" ;)...

A w citku może generacja wyciągu zrobiła jakiś reset.
Ja już dostałem pierwszy wyciąg na kartę visa, na którym są tylko transakcje kartami mc ;>
Dobrze, że dla mc platinum też się zrobił choć jeden.
Jednak ponieważ mącenie na różne sposoby wciąż trwa, oferta na klik nie wraca (i przestała działać jakakolwiek oferta z "zamów produkty") - za to telefon się rozdzwonił z propozycjami kredytów - jak tak dalej pójdzie to im znów zabronię, bo choć oferty niezłe, np. prowizja 1% i/lub brak opłat manipulacyjnych za obsługę rat, to i tak nie skorzystam.

Dostałem dość niejasną odpowiedź na pytanie o to, jak dla danej karty określić, kiedy została wydana - a ma to znaczenie w świetle zmian w TOiP od 1 marca, czyli powrotu opłat za karty dodatkowe.
Ale być może - jeśli to potwierdzą - stwierdzenie "dla kart wydanych" należy rozumieć jako "dla umów zawartych" - czyli jeśli ktoś ma umowę zawartą od 1.02.2014 do 28.02.2018 to również nowe karty dodatkowe, zamawiane od 1 marca, będą bezpłatne.

Drutkow, pomysł z kk world jako pierwszą jest przedni - tyle, że nieco spóźniony :-D
U mnie zadziałało zaskoczenie, przecież w placówce pojawiłem się tak naprawdę walczyć o kartę bankomatową. Wybrałem na szybko, tę która daje mi realną korzyść.

@kayoo problem polegał na tym, że infolinka okłamała mnie twierdząc, że kart bankomatowych już nie ma dostępnych w ofercie.

Słuchajcie Panowie, przeglądałem warunki ubezpieczenia tej kk mc world, macie jakieś doświadczenia z tym ubezpieczycielem? Bo warunki korzystne ale firma typu "krzak" z Brukseli...

Jutro idę po 200 zł do credit agricole tj. przenoszę konto z DB do CA w promocji :-P

Mnie się ST bzwbk podoba, nawet bardziej niż Millka. Z apką mam mieszane uczucia - brak obsługi blik bez zalogowania. Ale powiadomienia push super, podają pełną informację o zdarzeniu.

@drutkow
oferta KK na klik była w ST, już jej nie ma. Z tym, że w adnotacji było napisane, iż klik na oświadczenie tylko dla etatowców.

ps.
konto premium w CA uruchomione. Do tego bezpłatny pakiet ubezpieczeń... no właśnie - przy podpisywaniu umowy doradca wystawił polisę z info, że dla premium free a na stronie i w regulaminie polisy jest cena 4,99/m-c. Będę musiał to wyjaśnić.

KK 1-2-3 oraz bankomatowa bzwbk przybyły zwykłym listem, dobrze zapakowane. KK nie jest taka brzydka jak w prezentacji na zdjęciach bo te prostokąty czy kwadraty są wycieniowane.