EEEE co Ty masz tam w Wawie za placówkę bzwbk, z jednym stanowiskiem do obsługi?! :-) Przy Grójeckiej był kiedyś duży oddział bzwbk...

Niepotrzebnie się przyssałeś do słów Morawieckiego z roku bodajże 2014, kiedy reprezentował grupę santander jako prezio banku :-P. Nazwa banku to przecież: Bank Zachodni WBK. Jak by nie patrzeć, taka nazwa naprawdę nie mieści się w apce mobilnej ;-). Na tylnej stronie KK 1-2-3 jest mały czerwony santander bez tej kupy ale z przodu masz na 3/4 szerokości jak wół pełną nazwę banku. A plastik datowany na 09.2017.

Drutkow, po co właściwie zmieniałeś KK w citku?

Słuchaj, promo przeniesienia konta do Credit Agricole nie trzeba pensji przekierować. Wystarczy deklaracja wpływu na 3 tys. w miesiącu. To jak wchodzisz? 200 zł za przeniesienie i dodatkowo 50 zł na kod polecający... mam kod dla Ciebie :-D
Trzy miesiące utrzymujesz konto z wpływem i 250 zł Twoje. Nic nie trzeba wydawać....

Hmm, a skąd Ci do głowy ta placówka z jednym stanowiskiem obsługi przyszła?
Co prawda duża nie jest - z pamięci, bo nigdy się tam za bardzo nie rozglądałem, na głównej sali są chyba dwa biurka do "obsługi bezgotówkowej", kasa oraz kanciapa kierownika, plus stolik i kilka krzeseł do czekania, kącik dla dzieci i komputer z dostępem do ST dla klientów (no i choinka jeszcze była ;). Oraz oczywiście wyjście na zaplecze i spory przedsionek z bankomatem - drugi bankomat jest jeszcze przed wejściem.
Gdzie tam będę na Grójecką jeździł, skoro mam po drugiej stronie ulicy? A placówek w DC po przejęciu jeszcze KB mnóstwo, ponad 60 na pewno - inna sprawa że w skali wielkości miasta, a przede wszystkim niejednorodności, znajdą się i tacy, co do najbliższej będą mieli ze 3, a może i 5km.

Morawiecki tymi kilkoma słowami niesamowicie podpadł KNFowi - podobnie jak obecnie raifi - widać KNF na obietnice wyczulona - może i dobrze, bo tutaj jak dasz palec to zaraz nie tylko dłoni mieć nie będziesz, ale i ramienia ;>
Nazwa obecnie jest jaka jest tylko z powodu sprzeciwu KNF i hiszpanów mocno na pewno uwiera - szczególnie brak opłat za branding do madre ;> Wg mnie kombinować będą jak tylko się da, by to jednak zmienić.
Ja na KK world mam co prawda na awersie nazwę banku (banku do kwadratu - jedyny chyba bank, co ma dwa razy słowo "bank" w nazwie), ale logo już nie ma - a na rewersie mam santandera z kupą.

> :-P. Nazwa banku to przecież: Bank Zachodni WBK. Jak by nie patrzeć,
> taka nazwa naprawdę nie mieści się w apce mobilnej ;-). Na tylnej
Gdzie się nie mieści? Na ikonie czy na podpisie pod ikoną?
Podpis to póki co BZWBK24 - można zmienić na S24, jeśli Santander24 będzie za długie.
A ikona to już logo santandera z doklejonym zielonym polem.
Połączenie brzydkie jak nieszczęście - więc dobrze wmanipulowana wymówka, by znów zmienić na duże i wyraźne logo santandera na wyłącznie czerwonym polu - bo jak już się klienci oswoją, to już bredzenie o rozpoznawalnej marce tak wielkim kłamstwem nie będzie.
Pomóc im może nawet to, że nazwa sklejona jest z dwóch banków - choćby tym można uzasadnić to, że zielone pole jest puste, a nie np. z tym logiem BZ - Z wpisane w B. "Bo to tylko pół logo" - i np. na stronie już tego logo nie znajdziesz nigdzie, zostało tylko w oddziałach, tam, gdzie jeszcze nie zdjęli.

> Drutkow, po co właściwie zmieniałeś KK w citku?
Zaczęło się od tego, że gold, jako błyszcząco-żarówiasty, mocno rzucał się w oczy. Jak proponowali darmową KK 3 lata temu, to nawet pytałem o platynę - ale wtedy dać nie chcieli. Dla mnie to mniejszy problem, bo i tak używałem prawie wyłącznie naklejki, ale nie podobało mi się do końca, że żona taką płaci. Pytanie poszło tak z głupia frant - a tu się okazało, że można, i to za darmo - więc czemu nie. Platyna też jest błyszcząca, ma takie drobinki zatopione w przeźroczystej warstwie nad szarym tłem - ale jest szara. Wymieniać na silver nie chciałem, bo limit tylko do 10k.
Potem dostałem drugi zestaw platyn mc, bo się ważność kończyła - a te pierwsze przyszły ze starym terminem ważności. A potem jeszcze wprowadzili opłaty za naklejkę - więc kolejna zmiana na visę, bo tak to miałbym już 3 KK mc, a żadnej visy.

Hmmm, ten krokodyl mógłby być, ale czy to promo wymaga przeniesienia?
Bo za bardzo nie mam czego, db muszę mieć zanim zrobię porządek (choć wkurza coraz mocniej, ostatnio żona miała kłopoty z przelewami, robi się z tego lepsza gra komputerowa niż ST mBąka - np. jak się wybierze szablon z menu "szablony", klikając w "zrób przelew" - to nie pójdzie, a jak się weźmie takie "ogólne" "zrób przelew" i dopiero tu wybierze się szablon - to pójdzie - szablon oczywiście ten sam w obu wypadkach), a z pozostałych nieużywane mam tylko inteligo, ale szkoda mi go ruszać. Można ew. coś na szybko założyć - nest, idea, envelo, różowe T - ale nie getout, o nie - hmmm, a ciekawe, czy jakby założyć w mBąku drugie eKonto, to można by "przenieść" tylko to jedno, a drugiego by nie popsuli?
Najfajniej by było, jakby można było przenieść VW - bo wciąż tak mi coś wygląda, że oni umowy nie rozwiązali w 100% - np. można zmienić hasło. O, to może zrobić taki eksperyment? Tylko trzeba odszukać numer konta.

Visy w citku też księgują D+1. Na podglądzie użytkownika pojawiły się zaksięgowane transakcje kartą visa. Wczorajsze blokady z karty dodatkowej pojawiły się na podglądzie posiadacza - i wciąż nie znikły z podglądu użytkownika - więc ST citka działa inaczej dla KK visa i dla KK mc...

Karty dodatkowej do żabowego mc world jednak nie udało się aktywować przez apkę (przez ST, czy to posiadacza, czy użytkownika, w ogóle nie ma takiej możliwości) - wyskakiwał "nieoczekiwany błąd 502/2" (czy błąd w ogóle może być oczekiwany?) - może to dlatego, że chciałem oświadczyć nieprawdę, czyli że dostałem tą kartę - a że jest do odebrania w placówce (od wczoraj żaba nęka żonę głuchymi telefonami - ta karta naprawdę jest jakaś przeklęta ;), i jeszcze nieodebrana, to łatwo mnie mogli na kłamstwie przyłapać - a może ta opcja jest na wyrost.
Póki co zobaczymy, czy da się tą kartę aktywować podczas odbioru w placówce - a potem, czy po aktywacji da się zmienić pin w ST, apce - a jak nie, to w bankomacie (i jak długo trzeba będzie szukać tej opcji).

Takie wrażenie odniosłem z Twojego opisu, że 1-2 stanowiska w placówce. Przenoś się do 1 oddziału we wrocku (centrala) - pomieszczenie wielkości 2/3 holu dworca centralnego w Wawie. 25-17 stanowisk detalicznych + 1 piętro dla biznesu. Numerki przyjęć jak w urzędzie. Wielgachne skórzane loże do siedzenia i leżenia :-D A wszystko okraszone kolumnami i balustradami z żywego marmuru :-D Nikt się nie gniecie i nie włazi na plecy drugiemu. Do tego gniazdka 220 v.

Drutkow logotypy dzieli się na pełne i uproszczone. Jak wyobrażasz sobie ikonkę aplikacji w smartfonie z pełną nazwą. Kiedyś Bank Zachodni miał zmyślne logo uproszczone BZ - litera Z była wkomponowana w literę B i było to ciekawe oraz czytelne.

No jak chcesz 200 zł to za przeniesienie. Za otwarcie z polecenia tylko 50 zł. Więc lepiej łyknąć 250 zł. Myśl, na pewno masz jakiegoś nieużywanego trupa do przeniesienia :-D Ja wykorzystałem do tego martwe konto DB :-D

BZWBK nagabuje mnie na konto firmowe. Oferta taka sobie z powodu limitu przelewów. Ale doradca obiecuje za darmo TOKEN. Token, token fajna rzecz, kiedyś używałem - chyba nadal najbezpieczniejsze potwierdzanie transakcji do dzisiaj.

Moja placówka malutka, czego chcieć od właściwie już osiedla na skraju pierwszego kręgu dzielnic (są centrum, pierwszy krąg i drugi krąg), gdzie jeszcze 30 lat temu było pole ;> W DC jednak jest 47 do wyboru, przynajmniej tak się pokazało na mapie na stronie, numeracja co prawda od 1 do 94, ale z dziurami - wręcz co drugi to dziura (oczywiście statystycznie). Ciekawe, ile z nich to spadek po KB - i ile z tego już zamknęli. Pisałem o tych dwóch oddziałach na Bródnie, widocznych jeden z drugiego - jeden to wbk od zawsze, drugi to spadek po KB - ale jest jeszcze lepsza para, Żytnia 15 oraz Żytnia 18 - budynki dosłownie naprzeciwko siebie ;> Muszę to kiedyś przy okazji bytności w okolicy obejrzeć.
A centrala to centrala, pewnie, że luksusy. Te marmury to zielone? Czy może ta zieleń to spadek z kolei po irlandczykach, a dawny BZ miał jeszcze inne barwy? Choć jeszcze pytanie, kiedy ten remont był robiony ;>
Ale dla mnie lion's z kolacyjką i tak lepszy, choć marmurów nie ma - styl korporacyjno-mordorowski ;P

Poprzednie logo apki mobilnej było w stylistyce karty bankomatowej. W sumie nie śledziłem prawie wcale żaby przez ostatnie lata, więc trudno powiedzieć, jakie zmiany wprowadzono już za hiszpanów, pewnie te kwadraciki też, bo poprzednio karty żaby były jeszcze brzydsze. I jakby nie patrzeć, to na bankomatowej też widać inwazję czerwieni na dawną zieleń.
O logo dawnego BZ właśnie mi chodziło - zobaczyć można je jeszcze - z dodanymi WBK - jedynie na szyldach oddziałów, nigdzie więcej. Obecnie logo sensownego w ogóle nie ma - robi za nie ten dwupaskowiec szeroki jak nieszczęście. Dla mnie ewidentnie gra na "dobrą zmianę" - jak zmienią na "kupę", to na pewno brzydziej nie będzie.

A długo jeszcze ta promocja z przenoszeniem do krokodyla?
Nie ma tam żadnego warunku co do tego, ile czasu trzeba mieć to konto w poprzednim banku?
Może sobie z wbk przeniosę, w końcu za rok znów tam trafię z db, a promocje już wykorzystałem, jedynie czekam na nagrody - dwie powinny być do końca stycznia, a ostatnia do końca lutego.
Bo inaczej trzeba by coś nowego zakładać - mam konta w 6 bankach (a w mBąku podwójne - "stare" eKonto mobilne oraz oranżadę) i każde jest do czegoś wykorzystywane - oprócz właśnie żaby, w której było tylko do promocji, a poza tym nie ma nic specjalnego, czego nie miałbym gdzie indziej, może jedynie wpłatomaty wbk, ale nie korzystam. A nie, jeszcze chcieli dawać 150zł za wpływ wynagrodzenia w lutym i w marcu...

Masz tego krokodyla już działającego? Warte to w ogóle czegoś oprócz tych 250zł na start?

Z tokenem trzeba uważać, bo ma datę ważności i pytanie, co dalej. Mogli przecież zaoferować darmowe SMS - ale widać tych tokenów mają trochę na stanie i trzeba to wykorzystać - tyle że kiedyś się skończą, i to nie w sensie ilościowym, tylko po prostu w ogóle minie im ważność - bo nie sądzę, aby zamawiali kolejne partie.
O, a prosos, a w krokodylu to nie ma tokena? Jeszcze niedawno chyba był obowiązkowy.

Karta w końcu odebrana i aktywowana w bankomacie żabowym - apka nadal błąd wyrzucała.
Przy okazji zmieniony PIN - i to chyba jedyna metoda, bo ani w apce ani w ST opcji nie ma (w apce po aktywacji zdechło mi "zarządzanie kartami" - tym razem "nieoczekiwany błąd 502/1", ale już się naprawiło - więc wiem, że dla KK dodatkowej są tylko "szczegóły", więcej opcji, ale nie tyle, co dla głównej, jest w ST).
Ogólnie to aktywacja sama w sobie nie jest potrzebna, chyba że chce się od IO zaczynać - kartę aktywuje też pierwsza płatność w terminalu (oraz wsadzenie do bankomatu żaby).
Prymitywne to nieco, ale poradzić sobie idzie.
Teraz jeszcze trzeba poczekać na zapisanie się tej karty do priceless specials, aby można było połączyć konta - mam nadzieję, że zapisują sami, jak dla głównej - na wszelki wypadek dopytam.

Kolejna (oby już ostatnia) szykana to zmiana limitów karty dodatkowej.
W ST posiadacza (posiadacza, nie użytkownika) jest przy tej karcie ładny guziczek "limity" - ale po kliku niespodzianka, pola do edycji wyszarzone.
I rzeczywiście - dla karty dodatkowej jest tylko podgląd, zmiana wyłącznie na infolinii, dobrze, że udało się sprawnie, mimo, że po 17 - bo podobno (relacja żony, która chciała się czegoś dowiedzieć albo wieczorem albo w weekend) infolinka żaby działa tylko w dni robocze i zdecydowanie nie 24h.
Na stronie wypisują, że 24/7 - choć może jest tak, że można się dodzwonić i porozmawiać o pogodzie - takie partyline - ale sprawę załatwić już niekoniecznie.
A do priceless specials wczoraj się dodzwoniłem po 21 - sprawy jedynie nie udało się załatwić, bo karta dodatkowa jeszcze niezarejestrowana. Ciekawe kiedy żaba tą rejestrację robi - jak karta idzie na produkcję, czy dopiero po aktywacji?

No jest pewien brak spójności w logotypach bzwbk - bo faktycznie nadal występuje stare BZ ale z doklejonym wbk i tylko w szyldach placówek i przy maszynach. Oddział 1 (centrala) od zawsze był w marmurach i mosiądzu :-P. Zielony z mosiądzem to od zawsze kolory firmowe Banku Zachodniego. I nadal w placówkach tak jest na wizytówkach i teczkach firmowych dokleili jedynie czerwonego santandera.

Jestem już po załatwieniu dodatkowej kk 1-2-3. Niestety okazało się jednak, że moją kk mam w promo na oświadczenie. Więc zwolniony jestem tylko na pierwszy rok. MC world mam obiecaną na podstawie obrotu na koncie ale też w promo na klik, więc zwolnienie też tylko na pierwszy rok. Ale mam też obiecane zwolnienie z opłaty na podstawie rezygnacji z tych kk w kolejnym roku :-D. Tak, że sukces połowiczny :-P

Promo w Credit Agricole do 31 marca 2018. I tak chciałem zamykać konto w db a tak zamknąłem zarabiając na tym +200 zł.
Sam CA był dla mnie obojętny, wiedziałem jedynie, że jest to dawny wrocławski Lukas Bank. Instytucja na pierwszy rzut oka niepozorna ale zaskakuje pozytywnie przy bliższym poznaniu. Aplikacja mobilna niedawno udostępniona - bardzo estetyczna i lekka - ma powiadomienia push o zdarzeniach na koncie. ST starego typu ale wszystko działa poprawnie poza kolorystyką przypomina klasyczny ST jak np. stary Alior, inteligo etc. teraz będą zmieniać grafikę ST do obowiązujących standardów, wiem to od znajomego z IT banku. Osobiście do promo wybrałem konto premium - full opcja w zamian za wpływ na koncie tj. KD, sms o wydarzeniach na koncie, bezpłatny pakiet ubezpieczeniowy Multipakiet na cały czas posiadania konta. Dla nowych klientów jest też promo lokata 3% na 60 dni. Więc wartości dodane są do konta. Konto działa poprawnie, obrót wykonany. Jest ok. Podaje linki abyś sobie poczytał:
https://kampanie.credit-a...
https://www.credit-agrico...
https://www.credit-agrico...

Żaba wywiązuje się z kolejnych promocji, dostałem już bony i powerbank (wczoraj przyszedł kurierem, fajny, naprawdę z logo visa, warto było w sylwestra iść doładować kartę "wiejską" ;) - co ciekawe, z bonami był list gratulacyjny, a z powerbankiem nie - żona dostała też bilet do multikina w promocji, o której nawet nie słyszałem - o, pepto, może też dostałeś, jeśli zakładałeś konto w grudniu - ale 100zł+50zł z polecania nie dostaliśmy, reklamacja w trakcie. Ciekawe, jak wyjdzie to 150zł za przeniesienie wynagrodzenia - nie chce mi się iść do oddziału, żeby zakładać konto wspólne, więc zamiast zawracać głowę pani księgowej, sam sobie zrobiłem przelew na 650zł z tytułem "wynagrodzenie", może się nabiorą ;P

Za to karta dodatkowa do mc world rejestruje się w priceless specials i rejestruje - już ponad miesiąc od wyprodukowania, a jeszcze niezarejestrowana. Dobrze, że choć wiem, że jest duża szansa, że się w ogóle zarejestruje, bo ta poprzednia, zastrzeżona, która tak długo szła tym zagubionym poleconym, zarejestrowana już jest (a w międzyczasie zdążyła już zniknąć z ST). Ciekawe, czy zdążą z tą rejestracją przed miesięcznicą aktywacji, która przypada w niedzielę... I czy wyjaśnią z pocztą, gdzie ten polecony naprawdę zginął - na razie dostałem odpowiedź na reklamację, złożoną przez panią z oddziału, że wyjaśniają - i że w ramach przeprosin przyślą mi jakiś prezent, zobaczymy, co to będzie (o ile dojdzie).

A do kiedy ta promocja w dawnym lukasie? Może przeniosę sobie tam konto właśnie z żaby, jak już się promocje pokończą - bo na koniec roku był wysyp, a teraz cisza - żeby rachunki z db przeniosły się do jak "najczystszej" żaby - to są jednak rachunki główne, numery podane i do US i do najemcy garażu, nie mówiąc o pracodawcach - a kto by pamiętał, gdzie jeszcze - więc raczej zamykać ich nie chcę - co nie znaczy, że jak przejdą do żaby (wtedy pewnie już do raka/kupy), to nadal będą główne, wtedy pomyślimy. Bo choć ciekawość bierze, to jednak wolę nie testować na głównych rachunkach, jak to by sobie żaba poradziła z dwoma rachunkami moimi, dwoma żony i jeszcze dwoma wspólnymi...

Zaś w temacie - ta visa z citka, co to od początku płaciła pikaczem, bez żadnego wpakowania w paszczę terminala, dziś właśnie w biedronku odmówiła odczytu chipa (z pikacza poszło). Wydaje mi się, że to pierwsza próba zapłacenia z chipa tą kartą - a z chipa chciałem, żeby sprawdzić, czy potem pikacz na mniej niż 50zł będzie chodzić offline - trzeba więc sprawdzić, czy to wina tego akurat terminala czy jednak jakaś walnięta karta. Ale by była ciekawostka przyrodnicza.