blom napisał(a):
> simpliciti 4ooo... kto Ci naopowiadał 17oo?? mBąkowe mają min 1500
jednak 1700. to minimalny limit na kk w Citi.

drutkow1 napisał(a):
> więc widełki limitów w citku to taka mieszanka tajemnicy i
> legend.
silver 1,7-10
gold 6-40
platyna 15-100
simplicity i world 1,7-100

drutkow1 napisał(a):
> Z gold jeszcze gorzej - chyba że ten
> depozyt jest w dewizach albo w akcjach, to wtedy opłacić się
> może.
depozyt może być w czymkolwiek co jest depozytem. Waluta, fundusz, makler, polisa.

drutkow1 napisał(a):
>mam propozycję w ST na 55k, więc już sam nie wiem, co o tym myśleć, może łączyłoby się to ze zmianą na platynę
propozycja a w zasadzie suwak działa ale musisz dostarczać dokumenty dochodowe o ile nie masz faktycznie oferty na klik. Jeśli nie to również wymiana na platynę obowiązkowa.

W systemie transakcyjnym od czasu do czasu pojawia się propozycja podniesienia limitu do 49.7k. Mam Visę gold BP więc ta górna granica też się nie zgadza. To jest chyba rzeczywiście jakaś wiedza tajemna, którą sugerował drutkow :-).

Pozdr
k

55k dla KK gold miałem w ST na klik - suwak był od 20k do 55k, a pod spodem napis "propozycja może być zaakceptowana natychmiast". Zaś po kliknięciu w "potrzebujesz większego limitu?" (do czego staram się namówić kolegów, ale chyba jest to bardzo przerażający napis ;) pojawiał się suwak od 55k do 100k oraz napis w stylu "może być potrzebna analiza i dostarczenie dodatkowych dokumentów".
A miałem, bo już się zaczyna "okres burzy i naporu" związany z wymianą na platynę - dziś mam już suwak od 20k do 100k - oraz, co jeszcze ciekawsze, dostępne środki 0zł przy wykorzystaniu 10% limitu - ale druga karta jeszcze się w ST nie pojawiła... Bym się tym przejął, gdybym nie miał drugiej KK w db - i gdybym rano nie płacił w biedronce naklejką do KK citka, więc z autoryzacją on-line, i wszystko było w porządku.

W starym ST jak była propozycja 55k to na dole malutkim druczkim od razu było wypisane, że wymaga to oświadczenia o takiej a takiej min. kwocie dochodu i takiej max. kwocie wydatków. Ciekawe, czy w nowym też by to było, czy też rzeczywiście klik i już.
Póki co nie sprawdzę - ryzyka za dużego nie ma, zawsze limit można zmniejszyć, choć zobowiązałem się wobec db, że będę ich informował o zaciąganiu kredytów większych niż 10% limitu (a jak to robiłem, to wywoływałem wielkie zdziwienie ;)
W ogóle nie rozumiem za bardzo polityki citka. Jak składałem wniosek o KK przez telefon, to nie było słowa o limicie - dopiero jak kurier przywiózł umowę, to zobaczyłem wpisane 10k. a dwa dni później telefon, że mogą mi do 15,5k podnieść - jakby od razu nie mogli. Kazałam 15k - oczywiście podnieśli do 15,5k i o te 500zł potem musieli obniżać.
A po roku propozycja na 55k - konta u nich nie mam, miło mi, że tak dobrze mi życzą, że sądzą, że w rok podwoiłem zarobki, w sumie to bym nie odmówił, ale tak dobrze nie ma.

Jeszcze dziwaczniej było z KK dla mamy. W umowie limit 9k, a w kolejnym punkcie, że po dostarczeniu dokumentów dochodowych limit podniosą do 11k. Jako że dostarczenie dokumentu dochodowego było też warunkiem dostania telefonu w promocji, to dopytujemy, czy to zaświadczenie uznali jako dokument dochodowy - a jeśli tak, to niech się z umowy, którą sami napisali, wywiązują. Nic z tego nie wyszło, cos mamrotali jedynie o możliwości podniesienia do 10300.

@creative: to jak w końcu z tą wymianą na platynę - byłaby obowiązkowa, gdybym te 55k miał na klik czy gdyby to nie było na klik?
Bo w sumie może być to wytłumaczenie, skąd ta ochota do wymiany na platynę - może to już i tak było z tą ofertą limitu razem zatwierdzone.
A może to wcale nie jest tak sztywno, że gold tylko do 40k? Inaczej dla kogoś, kto nie ma karty darmowej (są tacy w citku? ;) i np. spełnia warunki darmowości na golda, a nie spełnia na platynę, zaproponowanie zwiększenia limitu powyżej granicy golda byłoby niedźwiedzią przysługą.

KK w citku mam chyba od 11 lat. Nie wiem jak oni to robią z limitami i czy obecnie coś się zmieniło, co by wynikało z opisu drutkowa. Na początek przyznali mi limit 7.5k, co przy karcie głównej i trzech dodatkowych było wielkością humorystyczną. Dopiero od około 5 lat co kilka/kilkanaście miesięcy zaczęły się pojawiać propozycje podniesienia limitu o 50%. I tak doszło do prawie 50k. Paradoks polega na tym, że przy czterech użytkownikach zależało mi na wyższym limicie, ale o jego podniesieniu na podstawie historii nie było wtedy mowy. Teraz, gdy nie mam już takich potrzeb, proponują mi tych 50k. Co do wysokości proponowanego limitu, rekordzistą był jednak Multibank, gdzie proponowali mi 180k. Wziąłem 40k :-).

Pozdr
k

@drutkow1: z wymianą kart jest tak:
jeśli ofertę podniesienia limitu masz na klik to niezależnie od tego jaki jest nowy limit karta nie jest wymieniania (czyli na karcie silver możesz mieć limit do 100k nawet).
Jeśli oferta jest po wniosku (czyli dostarczasz dokumenty, bez oferty na klik) wtedy widełki limitów mają zastosowanie więc np. mając silvera z limitem 2k, chcąc mieć limit 12k musisz zmienić na golda.

i wierz mi że jednak nadal sporo osób ma karty płatne :-)

Jakiś czas temu, tak gdzieś zaraz po pojawieniu się nowego ST w citku były zmiany w regulaminie a w nim m.in. zapis o o limitach kredytowych ustalanych indywidualnie dla klientów. Ale nie pamiętam dokładnie kiedy. Chyba niepotrzebnie się doktoryzujecie na ten temat.

Drutkow, po co Tobie większy limit jeśli nie wykorzystujesz obecnego? Zmniejszasz sobie przecież zdolność kredytową w ten sposób.

creative napisał(a):

> i wierz mi że jednak nadal sporo osób ma karty płatne :-)

Chyba tylko ci, którzy się nie upomnieli o zwolnienie z opłat. Z jednej strony mamy bezpłatną Simplicity, a z drugiej strony karty o różnych kolorach - teoretycznie płatne. Kto robi małe obroty powinien wypowiedzieć umowę i po zamknięciu dotychczasowej karty wnioskować o Simplicity. A klientowi, który robi regularne obroty w przedziale przynajmniej 1 - 3k, w momencie wypowiedzenia umowy sami zaproponuja zwolnienie z opłat.

Pozdr
k

Nie potrzebuję większego limitu, jedynie tak sobie klikałem po ST, żeby sprawdzić, co się stanie i zaskoczyło mnie, że suwak był aż do 100k - choć KK tylko gold.
Z resztą zdolności też nie potrzebuję - a w razie czego zawsze limit mogę obniżyć (choć jak citek wymieni mi na platynę, to tylko o 5k - lub znów wymiana z powrotem, o ile w ogóle byliby chętni - a jeśli db da się też namówić na wymianę na platynę to tam będę miał minimalny limit - ale na to nie liczę, póki co podobno centrala przekazała zapytanie do "mojego" oddziału - jakby jakiś był "mój", skoro zakładałem konto przez net, ale rzeczywiście jeden mam w budynku obok domu - a tutaj już są dodatkowe korzyści, więc pewnie dlatego nie dadzą).
Choć może by się przydała na platynę w milku - jak dzwoniłem to nie chcieli dać mi wymaganego limitu 20k i nie potrafili też powiedzieć - bo to "komputer analizuje" - co powinienem zrobić, żeby taki limit dostać...

Bawiłem się wnioskami o KK w mBąku i okazało się, że minimalny limit to jednak 500zł - dla MC Me, zaś to "klasyczne" visa i mc mają min. 1500zł. W oranżadzie jest tylko jedna KK MC, limit od 1k do 20k - i wydaje mi się, że 4k daliby na klik, choć taka propozycja pojawia się dopiero po wejściu we wniosek. Do tego mają ciekawą promocję, w której regulaminie jest tak napisane:
"2. Uczestnik Promocji, który spełni wszystkie warunki opisane w § 5 otrzyma Kartę bez pobierania opłaty rocznej.
3. Brak pobierania opłaty rocznej, o której mowa w ust. 2 dotyczy wyłącznie pierwszej opłaty rocznej."
tak że można się nieźle naciąć (bo standardowe warunki zwolnienia takie jak w mBąku - 240 transakcji lub 12k obrotu - i opłata też taka sama, 70zł) - a do tego nie ma nic o zwolnieniu z opłaty za wydanie karty (bez opłaty za wydanie ma obecnie promocję mBąk dla "klasycznych" KK oraz KK mc world).

A najfatalniejszy jest wniosek o "czarną" world elite w mBąku - mimo, że jest na liście i że wniosek jest sparametryzowany, gdyż limit wybiera się już na pierwszej stronie - i jak się wybiera "czarną" to minimum ustawia się na 20k - a potem we wniosku jest strona "wybór karty" (po co, skoro już w "pasażu" wybrałem) - i "czarnej" nie ma :'<

Ciekawostek w ST, związanych z wymianą karty, ciąg dalszy.
Dyspozycja podobno zrealizowana, pojawiły się nowe karty i zrobiła się fajna mieszanka.

W złotej zniknęło zadłużenie, ale mamy piękną kombinację:
Obecne saldo zadłużenia 0,00PLN
Przyznany limit kredytowy 0,00PLN
Dostępne środki 20 000,00PLN (prawdziwa karta hulaj dusza, nieskończony limit ;)
Saldo na ostatnim wyciągu - takie, jakie było
Minimalna kwota do zapłaty 0,00PLN

W platynowej zaś:
Obecne saldo zadłużenia - przeniesione
Przyznany limit kredytowy - 20k
Dostępne środki - limit minus zadłużenie minus blokady (blokady na złotych kartach !)
Saldo na ostatnim wyciągu - 0,00PLN (w sumie wyciągu jeszcze nie było)
Minimalna kwota do zapłaty - z ostatniego wyciągu z karty gold

I za bardzo nie wiem, na który rachunek teraz spłacać - ten, co był na wyciągu, czy ten nowy od karty platynowej - ale na szczęście jest na to jeszcze parę dni.

Bardzo fajne jest to, że obecne transakcje złotymi kartami pojawiają się w sekcji "transakcje oczekujące na zaksięgowanie" karty platynowej! Ciekawe, jak będą wyglądały po zaksięgowaniu. I czy na pierwszym wyciągu z platyny - jeśli aktywuję ją przed 10 grudnia - będą sekcje dla kart złotych oraz dla platynowych.

W platynowej mam suwek limitu do 150k - @creative, chyba musisz odświeżyć sobie dane.

PS.: A w mBąku już wiem, co zrobić, żeby się pojawiła do wyboru "czarna" KK - trzeba zadeklarować dochody min. 20k - nawet dla limitu 20k.

drutkow1 napisał(a):
> Ciekawostek w ST, związanych z wymianą karty, ciąg dalszy.
> Dyspozycja podobno zrealizowana, pojawiły się nowe karty i zrobiła
> się fajna mieszanka.

Nic w tym nadzwyczajnego. w Citi zawsze to tak wygląda jeśli zmienia się rodzaj karty lub stara karta została zastrzeżona i wychodzi nowa z nowym numerem.

> I za bardzo nie wiem, na który rachunek teraz spłacać - ten, co
> był na wyciągu, czy ten nowy od karty platynowej - ale na
> szczęście jest na to jeszcze parę dni.

Spłacaj na ten, który jest na wyciągu, który spłacasz, choć tak naprawdę nie ma to istotnego znaczenia. Citi nie likwiduje chyba nigdy rachunków starych, nieczynnych już kart lub robi to po wielu latach, środki i tak zostaną zawsze przeksięgowane na rachunek aktualnej karty z automatu.

>
> Bardzo fajne jest to, że obecne transakcje złotymi kartami
> pojawiają się w sekcji "transakcje oczekujące na zaksięgowanie"
> karty platynowej! Ciekawe, jak będą wyglądały po zaksięgowaniu. I
> czy na pierwszym wyciągu z platyny - jeśli aktywuję ją przed 10
> grudnia - będą sekcje dla kart złotych oraz dla platynowych.

Tak jak pisałem - takie zamieszanie jest standardem. W momencie gdy aktywujesz nową kartę wszystko się od razu uporządkuje.

> PS.: A w mBąku już wiem, co zrobić, żeby się pojawiła do wyboru
> "czarna" KK - trzeba zadeklarować dochody min. 20k - nawet dla limitu
> 20k.

Dopiero teraz na to wpadłeś? Wow....