Ta żaba nie jest taka zła.
ST całkiem fajny, na początek hasło maskowane, ale można wyłączyć. Plus dla paranoików możliwość włączenia potwierdzania logowania hasłem SMS.
Niestety nie ma możliwości logowania aliasem - cóż, można się pocieszyć, że dzięki temu trzeba się nauczyć na pamięć numeru klienta, który bywa potrzebny przy kontakcie przez telefon - np. głupia oranżada (tak, jak i mBąk) nie ma identyfikacji po numerze telefonu - dobrze, że można reklamację złożyć mailem podając numer rachunku. Żaba też nie ma. Za to przez telefon ma ewenement - żaden tam telekod, tylko hasło podawane mową...
ST graficznie taki trochę dziwny, za bardzo się też nie nadaje do tabletu czy telefonu, ale tam mają niezłą apkę z pełną funkcjonalnością, choć graficznie też taka prosta (IKO jest podobne, ale ładniejsze).
W apce dodatkowo możliwość wygenerowania kart HCE - debetówek visa oraz mc oraz karty dodatkowej do KK - wszystkie przetestowane i działają, również w biedronce. Podobno zapłacenie wymaga odblokowania ekranu - nie tylko wybudzenia. AndroidPay też mają, ale tam nie da się używać kart HCE.
Do apki logowanie hasłem do ST lub osobnym PINem.

Na razie jedna reklamacja dotycząca daty generowania wyciągu rozpatrzona w kilka dni i pozytywnie - za darmo zmienili mi na 10. dzień (choć póki co data najbliższego to wciąż 5 grudnia, a w formularzu zmiany mam, że 11. dzień - może to dlatego, że 10 grudnia to niedziela, zobaczymy, jak będzie dalej - swoją drogą żaba jest w tym mega elastyczna i pozwala na wybór dowolnego dnia między 2. a 28. dniem miesiąca).
Zobaczymy, co będzie z tymi 4k puntów na start - czy dadzą sami, czy trzeba będzie reklamację składać - i czy wtedy dadzą, ja oczywiście muszę mieć niejednoznaczną sytuację, co do której można różnie regulamin interpretować ;>
Do tego sporo mają takich drobnych promocji - sumy niezbyt duże, tak po 50zł, ale też nie trzeba sobie za bardzo zawracać głowy. Np. 1600 punktów priceless specials za zarejestrowanie karty HCE (oczywiście MC) albo debetówki albo srebrnej KK MC i jedną płatność (tyle że te punkty wygasają po miesiącu, a akurat za 5600 punktów miałbym scyzoryk - echh...), powerbank za jedną płatność kartą HCE visa w każdym z 3 kolejnych miesięcy, 40zł za wykonanie 2 różnych czynności blik przez 2 kolejne miesiące (swoją drogą fajny ten przelew na telefon, księgowanie natychmiastowe), 100zł dla polecającego i 50zł dla polecanego przy zakładaniu konta - wymaganie to płatność kartą lub blikiem na 200zł.
A jeśli kogoś interesuje priceless specials, to wbk pozwala - co podobno jest ewenementem - łączyć konta nie tylko dla KK głównej i dodatkowych oraz nie tylko dla różnych kart jednego właściciela, ale pozwala łączyć dowolne konta kart WBK.

Zaś w temacie wątku - po aktywacji platyn powróciło księgowanie D+1. Ciekawe, jak będzie wyglądał najbliższy wyciąg - na to konto były tym w cyklu wykonywane transakcje 5 kartami w różnych "kolorach".

Żaba przysłała KK world poleconym - jeszcze mi się coś takiego nie zdarzyło. Taki "prestiż" wymagający stania pół godziny na poczcie to sobie mogą - jedyny zysk z tego, że w końcu kazałem poczcie wrzucać polecone do skrzynki (jak ktoś nie wie, to można druczkiem na poczcie - ale również przez net - tzn. czy to działa to zobaczymy przy następnym poleconym).
Dobrze, że choć z bankomatową się nie wygłupiali.
A do KK przysłali też papierowy PIN - pewnie dlatego, że jak zamawiałem, to nie miałem umowy o bankowość elektroniczną, swoją drogą ciekawe, czy jakbym nie założył konta to bym miał w ogóle dostęp do ST i apki - pamiętam, że była jedna dziwna kartka, na której podawałem numer telefonu do 3D-Secure.
Kredytówka ładna, ten rysunek mapy świata jest na karcie grawerowany, czuć pod paznokciem.
A bankomatowa śmieszna, płaska, ale z chipem. Numer zaczyna się na 5990 - ciekawe, czy to taki zakres "w obrębie sklepu", jak kody kreskowe z 2 na początku.

Kolejny polecony od żaby, z aneksem dotyczącym KK HCE - po co takie rzeczy przysyłają? I niestety zdążyli jeszcze przed zadziałaniem "poleconego do skrzynki".
A teraz będą wyjaśniać, gdzie zginął kurier z umową dla żony - od 28 listopada nie można się do niego dodzwonić, centrala inpost też nie potrafi nic zrobić, cuda na maxa - albo ja mam takiego pecha, że w złym miejscu mieszkam (bo do tego oddziału inpost też nie można się dodzwonić), niedawno przecież zakładałem też przez inpost konto w oranżadzie, tyle że zamówiłem kuriera do pracy w sąsiedniej dzielnicy - i nie było żadnego problemu, tak samo z zakładaniem dla teściowej (przyjechał następnego dnia po złożeniu wniosku i nawet chciał ją na mieście gdzieś łapać).
Inna sprawa, że mieli dzwonić do żony po dane potrzebne do wydanie dodatkowej KK i zapomnieli.
Ale takimi rzeczami nie należy się denerwować, tylko z nich korzystać ;>
Ostatnio w oranżadzie, po klikaniu w różne wnioski i rezygnowaniu z nich, wyskoczyła mi propozycja darmowej naklejki (wyskakiwały też propozycje karty SIM NFC, której już nie ma w ofercie) - złożyłem reklamację z printscreenem - i, mimo że żadnej promocji nie ma, mają mi zwrócić 10zł za wydanie naklejki - tak to po nie-mBąkowemu, że się wierzyć nie chce - więc jeszcze nie wierzę, bo jeszcze nie oddali ;>

Gwoli kronikarskiej ścisłości - naklejka z oranżady jeszcze nie dotarła, ale 10zł zgodnie z obietnicą zwrócili - choć musieli w tym celu ponownie otworzyć zgłoszenie reklamacyjne...
Jak sobie tak klikam po wnioskach, to potrafi mi wyskoczyć zamówienie karty SIM NFC, której już w ofercie nie ma - może ich sprawdzić i również na to reklamację napisać, ciekawe, jak sobie poradzą ;>
Dobrze, że mam wyłączone zgody marketingowe - co ciekawe, mOkazje nie wymagają innych zgód - bo pewnie bym się od telefonów nie opędził - jak w citku poklikałem i pozwoliłem na marketing, to zaczęli szaleńczo dzwonić - i to nawet z niezłymi ofertami, jakbym oczywiście potrzebował, np. gotówkowy do 150k na RRSO ok. 7% - tam jest jakaś wieczna wojna między działem sprzedaży internetowej i telefonicznej, można na tym conieco ugrać - a na wszelki wypadek też robić sobie u nich dobrą historię za pomocą KK.

W żabie w końcu otworzyli konto dla żony, niestety nie uchroni jej to przed wizytą w oddziale w sprawie dodatkowej KK - trzeba osobiście podpisać regulamin priceless specials, tak że wcześniejsze informacje były "tyż prawdą" - tyle że nie dotyczyły KK world.
Sprawdziła się sprawa z ofertą na klik zaraz po założeniu konta - jest KO i KK do 4k. Ciekawe, czy naprawdę bez żadnych zaświadczeń - zastanowię się jeszcze, może przetestujemy (i dostaniemy kocyk z logo visa ;).