Ta żaba nie jest taka zła.
ST całkiem fajny, na początek hasło maskowane, ale można wyłączyć. Plus dla paranoików możliwość włączenia potwierdzania logowania hasłem SMS.
Niestety nie ma możliwości logowania aliasem - cóż, można się pocieszyć, że dzięki temu trzeba się nauczyć na pamięć numeru klienta, który bywa potrzebny przy kontakcie przez telefon - np. głupia oranżada (tak, jak i mBąk) nie ma identyfikacji po numerze telefonu - dobrze, że można reklamację złożyć mailem podając numer rachunku. Żaba też nie ma. Za to przez telefon ma ewenement - żaden tam telekod, tylko hasło podawane mową...
ST graficznie taki trochę dziwny, za bardzo się też nie nadaje do tabletu czy telefonu, ale tam mają niezłą apkę z pełną funkcjonalnością, choć graficznie też taka prosta (IKO jest podobne, ale ładniejsze).
W apce dodatkowo możliwość wygenerowania kart HCE - debetówek visa oraz mc oraz karty dodatkowej do KK - wszystkie przetestowane i działają, również w biedronce. Podobno zapłacenie wymaga odblokowania ekranu - nie tylko wybudzenia. AndroidPay też mają, ale tam nie da się używać kart HCE.
Do apki logowanie hasłem do ST lub osobnym PINem.

Na razie jedna reklamacja dotycząca daty generowania wyciągu rozpatrzona w kilka dni i pozytywnie - za darmo zmienili mi na 10. dzień (choć póki co data najbliższego to wciąż 5 grudnia, a w formularzu zmiany mam, że 11. dzień - może to dlatego, że 10 grudnia to niedziela, zobaczymy, jak będzie dalej - swoją drogą żaba jest w tym mega elastyczna i pozwala na wybór dowolnego dnia między 2. a 28. dniem miesiąca).
Zobaczymy, co będzie z tymi 4k puntów na start - czy dadzą sami, czy trzeba będzie reklamację składać - i czy wtedy dadzą, ja oczywiście muszę mieć niejednoznaczną sytuację, co do której można różnie regulamin interpretować ;>
Do tego sporo mają takich drobnych promocji - sumy niezbyt duże, tak po 50zł, ale też nie trzeba sobie za bardzo zawracać głowy. Np. 1600 punktów priceless specials za zarejestrowanie karty HCE (oczywiście MC) albo debetówki albo srebrnej KK MC i jedną płatność (tyle że te punkty wygasają po miesiącu, a akurat za 5600 punktów miałbym scyzoryk - echh...), powerbank za jedną płatność kartą HCE visa w każdym z 3 kolejnych miesięcy, 40zł za wykonanie 2 różnych czynności blik przez 2 kolejne miesiące (swoją drogą fajny ten przelew na telefon, księgowanie natychmiastowe), 100zł dla polecającego i 50zł dla polecanego przy zakładaniu konta - wymaganie to płatność kartą lub blikiem na 200zł.
A jeśli kogoś interesuje priceless specials, to wbk pozwala - co podobno jest ewenementem - łączyć konta nie tylko dla KK głównej i dodatkowych oraz nie tylko dla różnych kart jednego właściciela, ale pozwala łączyć dowolne konta kart WBK.

Zaś w temacie wątku - po aktywacji platyn powróciło księgowanie D+1. Ciekawe, jak będzie wyglądał najbliższy wyciąg - na to konto były tym w cyklu wykonywane transakcje 5 kartami w różnych "kolorach".


Żaba przysłała KK world poleconym - jeszcze mi się coś takiego nie zdarzyło. Taki "prestiż" wymagający stania pół godziny na poczcie to sobie mogą - jedyny zysk z tego, że w końcu kazałem poczcie wrzucać polecone do skrzynki (jak ktoś nie wie, to można druczkiem na poczcie - ale również przez net - tzn. czy to działa to zobaczymy przy następnym poleconym).
Dobrze, że choć z bankomatową się nie wygłupiali.
A do KK przysłali też papierowy PIN - pewnie dlatego, że jak zamawiałem, to nie miałem umowy o bankowość elektroniczną, swoją drogą ciekawe, czy jakbym nie założył konta to bym miał w ogóle dostęp do ST i apki - pamiętam, że była jedna dziwna kartka, na której podawałem numer telefonu do 3D-Secure.
Kredytówka ładna, ten rysunek mapy świata jest na karcie grawerowany, czuć pod paznokciem.
A bankomatowa śmieszna, płaska, ale z chipem. Numer zaczyna się na 5990 - ciekawe, czy to taki zakres "w obrębie sklepu", jak kody kreskowe z 2 na początku.


Kolejny polecony od żaby, z aneksem dotyczącym KK HCE - po co takie rzeczy przysyłają? I niestety zdążyli jeszcze przed zadziałaniem "poleconego do skrzynki".
A teraz będą wyjaśniać, gdzie zginął kurier z umową dla żony - od 28 listopada nie można się do niego dodzwonić, centrala inpost też nie potrafi nic zrobić, cuda na maxa - albo ja mam takiego pecha, że w złym miejscu mieszkam (bo do tego oddziału inpost też nie można się dodzwonić), niedawno przecież zakładałem też przez inpost konto w oranżadzie, tyle że zamówiłem kuriera do pracy w sąsiedniej dzielnicy - i nie było żadnego problemu, tak samo z zakładaniem dla teściowej (przyjechał następnego dnia po złożeniu wniosku i nawet chciał ją na mieście gdzieś łapać).
Inna sprawa, że mieli dzwonić do żony po dane potrzebne do wydanie dodatkowej KK i zapomnieli.
Ale takimi rzeczami nie należy się denerwować, tylko z nich korzystać ;>
Ostatnio w oranżadzie, po klikaniu w różne wnioski i rezygnowaniu z nich, wyskoczyła mi propozycja darmowej naklejki (wyskakiwały też propozycje karty SIM NFC, której już nie ma w ofercie) - złożyłem reklamację z printscreenem - i, mimo że żadnej promocji nie ma, mają mi zwrócić 10zł za wydanie naklejki - tak to po nie-mBąkowemu, że się wierzyć nie chce - więc jeszcze nie wierzę, bo jeszcze nie oddali ;>


Gwoli kronikarskiej ścisłości - naklejka z oranżady jeszcze nie dotarła, ale 10zł zgodnie z obietnicą zwrócili - choć musieli w tym celu ponownie otworzyć zgłoszenie reklamacyjne...
Jak sobie tak klikam po wnioskach, to potrafi mi wyskoczyć zamówienie karty SIM NFC, której już w ofercie nie ma - może ich sprawdzić i również na to reklamację napisać, ciekawe, jak sobie poradzą ;>
Dobrze, że mam wyłączone zgody marketingowe - co ciekawe, mOkazje nie wymagają innych zgód - bo pewnie bym się od telefonów nie opędził - jak w citku poklikałem i pozwoliłem na marketing, to zaczęli szaleńczo dzwonić - i to nawet z niezłymi ofertami, jakbym oczywiście potrzebował, np. gotówkowy do 150k na RRSO ok. 7% - tam jest jakaś wieczna wojna między działem sprzedaży internetowej i telefonicznej, można na tym conieco ugrać - a na wszelki wypadek też robić sobie u nich dobrą historię za pomocą KK.


W żabie w końcu otworzyli konto dla żony, niestety nie uchroni jej to przed wizytą w oddziale w sprawie dodatkowej KK - trzeba osobiście podpisać regulamin priceless specials, tak że wcześniejsze informacje były "tyż prawdą" - tyle że nie dotyczyły KK world.
Sprawdziła się sprawa z ofertą na klik zaraz po założeniu konta - jest KO i KK do 4k. Ciekawe, czy naprawdę bez żadnych zaświadczeń - zastanowię się jeszcze, może przetestujemy (i dostaniemy kocyk z logo visa ;).


drutkow1 napisał(a):
> W żabie w końcu otworzyli konto dla żony, niestety nie uchroni jej
> to przed wizytą w oddziale w sprawie dodatkowej KK - trzeba
> osobiście podpisać regulamin priceless specials, tak że
> wcześniejsze informacje były "tyż prawdą" - tyle że nie
> dotyczyły KK world.
> Sprawdziła się sprawa z ofertą na klik zaraz po założeniu konta -
> jest KO i KK do 4k. Ciekawe, czy naprawdę bez żadnych zaświadczeń
> - zastanowię się jeszcze, może przetestujemy (i dostaniemy kocyk z
> logo visa ;).

A to założyłeś konto bankowe w bzwbk?


I nawet w tym wątku opisałem wrażenia ;>
KK już mam, konta mamy oboje, powolutku finalizuje się karta dodatkowa dla żony - ciężko to idzie, ale może dlatego, że ja kombinuję i próbuję przyśpieszać.
Zastanawiam się teraz, czy zrobić żabie test, czyli założyć konto wspólne i czekać, aż wchłonie db - a potem zobaczyć, jak sobie poradzą z podwójnym zestawem - oczywiście całą kasę wcześniej z obu banków zabiorę, tak samo przelewy pensji, bo już ostatnio żona w tym nowym badziewiu db nie mogła zrobić przelewu.
Ale żeby założyć wspólne to trzeba iść razem do oddziału - więc pewnie żeby zamknąć - też.
Więc nie warto, bo kwadratura koła - panie nie w moim typie, więc nie warto łazić - a jakby były ładne, to z żoną lepiej nie łazić ;>


To masz teraz więcej kont ode mnie :-D
A ta KK na oświadczenie do 4 tys. to każda karta czy tylko wybrana?

W bzwbk fajna jest ta opcja karty bezpłatnej bankomatowej, idealna rzecz dla użytkowników KK.

Rozumiem, że te KK wziąłeś że względu na promocję - dożywotnia zwolnienie z oplat. Tak?


Konta mam teraz w 7 bankach + jeszcze ósmy citek tylko z KK. A KK ogólnie 3.

Ale nie liczy się ilość lecz jakość - ważne jest to, że o niczym nie muszę pamiętać, żeby wszystko było bezpłatne :)
No, może troszeczkę z KK żaby "wyszło za linię", bo promocja niby zwalnia z opłat - rocznej za pierwszy rok (czy też może nie bezpośrednio, ale w warunkach promocji zawarty jest warunek bezpłatności za pierwszy rok) oraz miesięcznych za kolejne lata - ale jest tam jeszcze opłata za odnowienie KK - 15zł - na co się do tej pory nie natknąłem - ale wydają na 4 lata, więc na 4 lata spokój, a potem się to najwyżej zamknie.

Dodatkowy plus to ubezpieczenie podróżne - choć weź się połap w jego warunkach, w jednym dokumencie tak, w drugim siak - muszę to dokładnie jeszcze raz przeczytać a potem napisać reklamację.

Plusik maleńki - priceless specials, maleńki, bo naprawdę trzeba sporo wydawać u partnerów, by na coś sensownego uzbierać - i jeszcze zobaczymy, czy dostanę te 4000 punktów na start za posiadanie konta - ale okazuje się, że jak coś już kupisz, to zaczynają rozsyłać oferty specjalne z dziesięć razy większymi bonusami punktowymi. Dodatkowo żaba pozwala łączyć konta priceless specials - czy to z kartami dodatkowymi czy z debetówkami - a za płatność debetówką HCE 1600 punktów dostałem. Więc jak się w to bawić to chyba tylko w żabie - ale punkty wydawać warto i tak tylko raz do roku, w okolicy black friday - w tym roku były obniżki 50%.

I jeszcze jakąś ochotę na nową KK miałem ;> I dobrze czułem, bo za rok ta z db będzie albo do zamknięcia albo żabowa. Bo niestety ofertę uproszczonego przeniesienia KK widziałem ostatnimi czasy tylko w żabie właśnie.

Te KK do 4k na klik to różne, choć niedużo, bo żaba ostatnio bardzo mocno ofertę odchudza.
Srebrną visę albo mc można mieć w promocji ze zwolnieniem z opłat - ale kocyka już nie można dostać.
Zaś druga możliwość to srebna visa, lub mc world albo mc 1-2-3 z promocją do konta - za visę dostaje się kocyk (z logo visa ;), za world 4000 punktów, za 1-2-3 podwojenie zwrotów bodajże na pół roku - ale nie ma żadnego bezwarunkowego zwolnienia z opłat, choć warunki proste - 5 transakcji w 3 miesiące zwalnia z opłaty za pierwszy rok, a w kolejnych latach 5 transakcji zwalnia z opłaty miesięcznej.

Osobna promocja jest przez telefon - ale tu już nie ma oferty na klik, za to można mieć bezpłatnie 1-2-3, world albo nawet visa platinum (tylko wymagają 10k wpływów).

Zaś bankomatowa - cóż, działa tylko w maszynach wbk, pozwala wypłacać i wpłacać.
Idealna KD dla użytkowników KK jest w oranżadzie ;>


drutkow1 napisał(a):

>
> Osobna promocja jest przez telefon - ale tu już nie ma oferty na
> klik, za to można mieć bezpłatnie 1-2-3, world albo nawet visa
> platinum (tylko wymagają 10k wpływów).
>

Co to znaczy 10 tys. wpływu? Dochód udokumentowany czy wpływy na kocie bankowym?

Coś się machnąłeś, bo jest promocja u nich: Karta kredytowa przez telefon - opłaca się II. Wniosek przez telefon 1999 i masz dożywotnio baepłatną kartę
world mc: https://static3.bzwbk.pl/...
silver: https://static3.bzwbk.pl/...