powrótPowrót do strony głównej forum

Przedłużenie OC, a dodatkowe usługi

Z poziomu mBanku mam mozliwość przedłuzenia OC z firmy AXA. Chcę jednak dodać dodatkową opcję do aktualnego ubezpieczenia. Czy istnieje możliwość dokonania tego przez portal? Chodzi o wykup ubezpieczenia autoszyba.

ghost1982 napisał(a):
> Z poziomu mBanku mam mozliwość przedłuzenia OC z firmy AXA.

Kurza twarz, nie wiem co chciałeś przez to napisać. Że niby niski i użalasz się? No mniejsza o to, bo jeśli nie zareagujesz, czyli nie wypowiesz umowy, lub nie prześlesz informacji o pozbyciu się tego samochodu (sprzedaż lub recykling), to z automatu bez twojego udziału ubezpieczenie się przedłuży na dotychczasowych warunkach, to gdzie tu miejsce w tej pewności na 'możliowść'?

> Chcę
> jednak dodać dodatkową opcję do aktualnego ubezpieczenia. Czy
> istnieje możliwość dokonania tego przez portal? Chodzi o wykup
> ubezpieczenia autoszyba.

Bardzo szybko sprawdzisz jakie opcje są możliwe dzisiaj prze mBank (Jutro mogą być inne). Po prostu wypełniasz wniosek, a do momentu wyceny wszystkie opcje będą ci wyjawione, bo one mają wpływ na tę końcową wycenę. Do tego momentu nawet nie pytają się o twoje dane, a ty możesz przerwać wypełnianie i zrezygnować, lub zapisać wszystko na wypadek gdybyś się namyślił powrócić i kontynuować, bo kontynuować czasami warto, gdyż nierzadko niejako nowy klient dostaje się korzystniejsze warunki. Już przynajmniej dwukrotnie przerywałem odnowienie składając wypowiedzenie, by za moment zawrzeć nową umowę. Oczywiście cały czas mam na myśli OC przez mBank, bo tylko raz zdarzyło mi się, by w innej firmie ubezpieczenie było tańsze, a że tylko o kilka złotych, to dałem sobie spokój.
IMHO do tej pory jakakolwiek zmiana, to inna umowa. Nawet rozłożenie składki na raty, lub odwrotnie.
Wypełniasz nowy wniosek i wszystko będzie jasne. Szybciej niż ja to napisałem. Przy okazji dowiesz się czy przypadkiem jako nowy nie zapłacisz mniej, bo więcej to też mi z kalkulacji wychodziło i bywały całkiem spore różnice. Nie bądź wierny przez bierność, bo nawet nie będziesz wiedział ile możesz stracić.

oporku, mistrzu, czemu tak rzadko piszesz? :D

To nie jest odpowiedź na moje pytanie...

ghost1982 napisał(a):
> To nie jest odpowiedź na moje pytanie...
IMHO to wydaje mi się niemożliwe. Jestem pewny, że ta uzupełniająca połowa jest zawarta w mej wypowiedzi, a pozostała powinna być w pytaniu. Po prostu uzupełnij i być może dopiero wtedy moja będzie wymagała uzupełnienia.
Swoją drogą wypełniłem wniosek na swój samochód i takiej opcji nie widziałem, ale może jest za stary, albo nie ten typ. Co zobaczyłeś ty? Z grupy opcji dodatkowych dla mojego rydwanu przedstawili mi tylko "Assistance Minimum (1 zł/m-c)" i "Samochód zastępczy" w wersji 7 i 14 chyba dni.