powrótPowrót do strony głównej forum

Citi zmienia TOiP dla kart kredytowych

Zmiana od 1 marca 2018.
Link do zmian:
https://www.citibankonlin...

I link do nowej TOiP:
https://www.citibankonlin...

Między innymi opłaty za karty dodatkowe i naklejki zbliżeniowe (wydane w konkretnym przedziale czasu, wiec nie obejmuje wszystkich), opłata za nadpłatę na karcie.

Ale żeś napisał.
Dodatkowe będą płatne, ale tylko te wydane po 1 marca 2018 - choć nie jest dla mnie do końca jasne, czy chodzi o datę zamówienia karty dodatkowej czy o datę zawarcia umowy karty głównej.
Zaś naklejki niestety prawie wszystkie - bezpłatne zostaną tylko wydane od 18.12.2011 do 09.08.2012 - pewnie 18 grudnia 2011 wprowadzili naklejkę do oferty.
Cóż, trzeba się będzie z naklejką pożegnać, szkoda, że jednocześnie citek wyrzucił z oferty visy, bo bym sobie wymienił.
Mam nadzieję, że szybko pukną się w główkę i z tego zrezygnują - np. jak pozamykają naklejki ludzie, którzy ich nie używają - chyba że to przygrywka do wprowadzenia HCE (też mają refleks), ale naprawdę nie każdy nakleja taką naklejkę na telefon, ja mam na breloku przy kluczach i sprawdza się bardzo dobrze.
@pepto: pamiętaj, żeby zastrzec naklejkę, kto wie, może i od nieaktywnej będą pobierać piątaka na miesiąc.

Ale hitem jest opłata za nadpłatę na karcie - 20zł opłaty za nadpłatę ponad 200zł - tutaj to już przeszli samych siebie.

Dodatkowe nie wszystkie będą płatne. Te wydane od 1.02.2014 do 28.02.2018 będą nadal za free.
Na vise możesz kartę nadal wymienić, nie jest to problemem.
A opłata za nadpłatę jakoś mnie specjalnie nie dziwi.

Zmiana ta nie dotyczy wszystkich tych, którzy dostali kartę w promocji lub wyszarpali zwolnienie z opłat pod groźbą wypowiedzenia umowy. Taka polityka taryfowa jest trochę w poprzek idei kk Simplicity, gdzie wszystko (oprócz kredytu na karcie) jest za darmo. A może chodzi o to, żeby np. w jednej rodzinie nie było karty głównej i dodatkowej, tylko dwie główne.

Pozdr
k

To też napisałem, że dodatkowe będą płatne tylko te wydane od marca 2018.
Ale naklejki - które są w sumie też kartami dodatkowymi, choć dla właściciela karty głównej - płatne będą prawie wszystkie.

O visę zapytałem, zobaczymy, co odpowiedzą - na forach krążą pogłoski odwrotne, że ew. visę w citku jeszcze można mieć, ale jedynie cobrand z bp (ale nie ma platynowego) - pozostałem wymieniają na mc bez pytania, a czasem nawet nie czekają na koniec ważności obecnej karty.

A jakiż to wielki kłopot citek ma z nadpłatami, że aż kary wprowadza?
Inne banki kłopotu nie mają - a nawet powiększają dostępne środki, pozwalając zapłacić kartą jednorazowo więcej, niż wynosi limit.

Ja w promocji dostałem bezpłatną tylko kartę główną, bezpłatne dodatkowe i naklejka już wg TOiP - dodatkowo utrzymują, naklejka do pożegnania (choć na to też ponarzekałem, więc może się zlitują i mi zostawią darmową ;)

drutkow1 napisał(a):
> To też napisałem, że dodatkowe będą płatne tylko te wydane od
> marca 2018.
Oraz te wydane przed 1.2.2014.
Co powoduje bezsensowny proces a mianowicie muszę zamknąć kartę dodatkową do mojej i otworzyć ponownie by mieć bezpłatną.

Vise jak chcesz możesz mieć jaka chcesz, cobrand z bp jest faktycznie tylko silver i gold, ale platynę bez problemu można dostać. Z tym ze bez żadnego programu partnerskiego.

A nadpłaty mogą mieć dwa uzasadnienia - albo szukają kasy gdzie tylko można, albo cześć klientów może robić przekręty - nadpłacać karty i korzystać z cashbacku albo voucherow np. przy karcie mc world.
Poza tym umówmy się - kredytowka nie jest produktem depozytowym.

creative napisał(a):
> drutkow1 napisał(a):
> > To też napisałem, że dodatkowe będą płatne tylko te wydane od
> > marca 2018.
> Oraz te wydane przed 1.2.2014.
> Co powoduje bezsensowny proces a mianowicie muszę zamknąć kartę
> dodatkową do mojej i otworzyć ponownie by mieć bezpłatną.
To do tej pory płaciłeś?
Pisząc to zakładałem zachowania rozsądne - czyli że jak ktokolwiek miał płatną dodatkową, to po lutym 2014 albo dostał zwolnienie albo właśnie zamknął i wziął nową.

> Vise jak chcesz możesz mieć jaka chcesz, cobrand z bp jest
> faktycznie tylko silver i gold, ale platynę bez problemu można
> dostać. Z tym ze bez żadnego programu partnerskiego.
OK, zobaczymy, jakby co, to dasz znasz, jak do Ciebie w tym citku trafić i mi tą visę załatwisz ;)

> A nadpłaty mogą mieć dwa uzasadnienia - albo szukają kasy gdzie
> tylko można, albo cześć klientów może robić przekręty -
> nadpłacać karty i korzystać z cashbacku albo voucherow np. przy
> karcie mc world.
Hmmm, a jak można zrobić taki oscylator, że nabijasz sobie punkty nadpłacając kartę?
Nie potrafię nic takiego wymyślić.

> Poza tym umówmy się - kredytowka nie jest produktem depozytowym.
A, to tak, regulamin zabrania przechowywania kasy na rachunku karty - do tej pory był tylko zapis, bata nie było.
Ale wyobraźmy sobie sytuację, że spłacasz kartę w całości - a potem przychodzi jakiś zwrot - i citek za karę zabiera 20zł. Niemiło to się zapowiada.

Co do mojej karty dodatkowej - nie płaciłem do tej pory. Ale o ile dobrze pamiętam do 1.2.2014 w TOiP karta dodatkowa kosztowała ale bank procyjnie wydawał ją za free. Ale z racji że w dokumencie był zapisa o opłacie to mogą tę opłatę przywrócić stąd karty dodatkowe wydane przed 1.2.2014 będą płatne - można ławo wyjaśnić że promocja minęła, opłata powraca.

Co do visy - dział utrzymania klienta kart kredytowych potrafi wiele.

Co do robienia obrotów nadpłatą to chodziło mi o następujący scenariusz: masz w citku karte kredytową na 2k pln, masz działalność i terminal. I wolne 20k PLN. Wpłacasz 20k na kartę, płacisz w swoim terminalu, dostajesz punkty, robisz zwrot transakcji ale w gotówce i tak dalej i dalej...

drutkow1 napisał(a):

> @pepto: pamiętaj, żeby zastrzec naklejkę, kto wie, może i od
> nieaktywnej będą pobierać piątaka na miesiąc.
>

Problem w tym, że jest używana przez osobę z rodziny. Ale 5 nie mam zamiaru płacić, więc będę rezygnował. Przekażę moją simplicity lub wyrobię dodatkową KK w przyjaźniejszej instytucji, Citek coś przegina z tymi zmianami. Po raz kolejny nie mam jeszcze info w ST a dowiaduję się od Was na forum... słabo.

Jak lepiej wypowiedzieć naklejkę - w placówce czy telefonicznie?

Ja informacji jeszcze też nie otrzymałem. Czas na wysyłkę jest do końca grudnia ale w sekcji Dokumenty na stronie internetowej już jest info.
O ile nie masz włączonej usługi citiphone to dyspozycje składaj na stronie internetowej. A jeśli opłata tyczy się karty dodatkowej to jeśli zamkniesz i wydasz nową do końca lutego nadal będziesz miał za free.

Jeśli w umowie nie masz "wieczystej" promocji za 0 dla dodatkowych, to rzeczywiście rozsądna będzie wymiana. Sami sobie winni - "wzrosły im koszty produkcji kart" - no to sobie naprodukują.
Tak jak i dwie naklejki dla mnie niepotrzebnie zrobione - jedna przy wymianie gold na platynę - dali z tym samym terminem ważności - a że mija w lutym, to właśnie wysłali kolejną sztukę, którą być może ubiję nawet bez aktywacji, bo nie chce mi się starej od breloka odrywać.

Ale ten oscylator to nie wypali, z citkowej KK world czy bp można wyciągnąć moneybank na poziomie 0,3% (do 0,5% - jesli voucher) - bo raczej taki ktoś nie będzie partnerem, gdzie zakup daje podwójne punkty - a za transakcję póki co trzeba zapłacić min. 0,5% prowizji, nie widziałem jeszcze lepszej oferty dla "szaraka" z DG - biedronek pewnie ma lepszą, ale gdzie ten poziom.
I za bardzo nie widze tu tez miejsca na nadpłatę - 10 transakcji po 2k będzie kosztowało tyle samo co 1 na 20k - chyba że ktoś ma fatalnie starą umowę na terminal, ale wtedy będzie płacił na pewno ponad 1% - a punktów dadzą tyle samo. Ew. jakby zwroty na kartę były - bo tu już są koszty ryczałtowe, np. 2zł - bo regulaminy terminali mówią zwykle, że jeśli płatność kartą to i zwrot na kartę (choć niekoniecznie tą samą).