powrótPowrót do strony głównej forum

Wpłata większej ilości gotówki na rachunek bankowy,

Czy kwotę ok 200 tyś. zł można wpłacić jednorazowo w placówce mbanku czy są jakieś limity? Czy od tej kwoty zostanie pobrana prowizja za wpłatę? Wkrótce sprzedam mieszkanie i chcę się zorientować w temacie.

enter0000 napisał(a):
> Czy kwotę ok 200 tyś. zł można wpłacić jednorazowo w placówce
> mbanku czy są jakieś limity? Czy od tej kwoty zostanie pobrana
> prowizja za wpłatę? Wkrótce sprzedam mieszkanie i chcę się
> zorientować w temacie.

1. "tys.", a nie "tyś."
2. w placówce nie ma żadnych limitów na kwotę wpłaty
3. jeśli wpłacasz na konto osobiste to w zależności jakie masz konto prowizja wyniesie 0 lub 9zł, bez względu na to ile wpłacasz
4. a nie bezpieczniej, wygodniej, lepiej, by sprzedający zrobił przelew?

*4. a nie bezpieczniej, wygodniej, lepiej, by kupujący zrobił przelew?

Mnie ciekawi, jak będą te pieniądze przeliczać u notariusza ;>
A w mBąku można pobawić się wpłatomatem - tak z 50 razy ;>
Chyba do dziś jest promocja, że AQ intensive + visa świat można mieć bodajże do czerwca za darmo, wtedy wpłata za 0zł.
Albo iść do normalnego banku z darmową kasą i konto od ręki założyć i wpłacić - jeśli masz blisko oddział mBąka, to i innych banków będziesz miał.
Z resztą 200k to pikus, jak byłem w kasie u aliora, to obok mnie gostek wpłacał 80k euro przyniesione w chlebaku... Choć jednak się na to wcześniej umawiał i bez kolejki go wzięli do drugiego stanowiska, które "zwykłych" nie obsługiwało.

drutkow1 napisał(a):
> Chyba do dziś jest promocja, że AQ intensive + visa świat można
> mieć bodajże do czerwca za darmo, wtedy wpłata za 0zł.

Była do 28.12

enter0000 napisał(a):
> Czy od tej kwoty zostanie pobrana prowizja za wpłatę?

Martwisz prowizją za wpłatę? Zastanów się raczej czy nie będziesz miał problemów w związku z zarzutami prania brudnych pieniędzy (tzw. PPP/ AML). Za to grozi wiele lat pudła. Kto w dzisiejszych czasach płaci gotówką za mieszkanie, jeśli pieniądze są z legalnego źródła?

Jak jest umowa notarialna do sprzedaży mieszkania, to zarzut prania pieniędzy nie ma chyba tutaj miejsca. Przecież gotówka wciąż jest pełnoprawnym środkiem płatniczym i jeśli masz na to kwity, to jesteś chroniony. Ok, wiem, że płatności powyżej 15000PLN muszą być robione przelewem ale to dotyczy tylko płatności firmowych.

Holborn78 napisał(a):

> Kto w dzisiejszych czasach płaci gotówką za mieszkanie, jeśli pieniądze
> są z legalnego źródła?

Każdy kto tak woli.

Bogdan B. napisał(a):
> Holborn78 napisał(a):
>
> > Kto w dzisiejszych czasach płaci gotówką za mieszkanie, jeśli
> pieniądze
> > są z legalnego źródła?
>
> Każdy kto tak woli.
>
Niestety głównie "woli" każdy przestępca/ złodziej/ łapownik. Stąd powstały określone regulacje, żeby utrudnić im życie, a konkretnie wprowadzanie tych środków do legalnego obrotu (pranie).

mutancik napisał(a):
> Przecież gotówka wciąż jest pełnoprawnym środkiem płatniczym i jeśli masz na to kwity, to
> jesteś chroniony.

Tylko jakie można mieć na to kwity? Że gość, co kupował mieszkanie przyniósł w reklamówce 200 tys. i solennie zapewnił, że to uciułane z pensji?

Jeśli pieniądze nie są "trefne" to niech sobie kupiec sam je wpłaci do banku i przeleje sprzedającemu! W czym problem?
No pewnie w tym, że jednak kasa jest z nielegalnego źródła i to sprzedający mieszkanie ma je potem wprowadzić do legalnego obrotu...

Holborn78 napisał(a):
> mutancik napisał(a):
> > Przecież gotówka wciąż jest pełnoprawnym środkiem płatniczym
> i jeśli masz na to kwity, to
> > jesteś chroniony.
>
> Tylko jakie można mieć na to kwity? Że gość, co kupował
> mieszkanie przyniósł w reklamówce 200 tys. i solennie zapewnił,
> że to uciułane z pensji?
>
> Jeśli pieniądze nie są "trefne" to niech sobie kupiec sam je
> wpłaci do banku i przeleje sprzedającemu! W czym problem?
> No pewnie w tym, że jednak kasa jest z nielegalnego źródła i to
> sprzedający mieszkanie ma je potem wprowadzić do legalnego
> obrotu...

nie rozumiem.
Robisz ze sprzedającego osobę odpowiedzialną za weryfikację źródła pochodzenia pieniędzy?
Na podstawie jakiej ?
Akt notarialny jest dokumentem urzędowym gdzie są dane kupującego więc to kupujący niech się martwi o źródło posiadania gotówki.
Sprzedający ma kwit w postaci aktu notarialnego gdzie ma czarno na białym że sprzedał swoją własność i pieniądze są legalne.
Gdyby było coś nie tak i nawet kasa byłaby lewa to trzeba udowodnić sprzedającemu współudział.

Czasem warto się zastanowić nad sensem pisania takich głupot.