PowrótKliknij, żeby powrócić na stronę główną forum

Nowy przelew do zus (2018) - zlecenie stałe

konrad.zielinski napisał(a):
> Teraz to już w ogóle jest mistrzostwo, wykonując pierwszy nowy
> przelew do ZUS system proponuje żeby go zapisać w Książce
> Odbiorców. Chcąc wykorzystać ten kontakt dostaje się wyjątek "O
> panie, to do ZUSu! Idź pan do przelewów ZUS", a tam to samo: "Podaj
> nr konta ZUS, może go w kontaktach zapisać?"
>
> W tej chwili ma to mniejszą funkcjonalność niż wcześniej, bo
> mogłem chociaż sobie zapisać kwoty składek na rok. Klikałem co
> miesiąc w "trzy składki do ZUS" w przelewach do ulubionych (ha ha)
> odbiorców i tyle. A teraz muszę i kwotę wpisać i nr konta, bo
> ktoś yntylygyntny wymyślił ZusException.

1. właśnie bez żadnego problemu podczas zlecania przelewu do ZUS zapisałem go w Książce odbiorców, tylko trzeba przelew do zusu puścić z przycisku "do zus", a nie zwykły
2. następnie wszedłem do książki odbiorców i bez problemu edytowałem zapisany szablon wpisując kwotę przelewu, by ja zapamiętało na przyszłość
3. usunąłem ww. szablon i bez problemu zapisałem nowego odbiorcę-zus, racja - podczas zapisywania szablonu zupełnie nielogiczny jest sposób zmiany, by system zobaczył, że to nie zwykły przelew a zusowski - lista rozwijana jest pod polem gdzie wpisuje się nazwę odbiorcy i nic nie sugeruje by w nią kliknąć. Ale po zmianie na "ZUS na nowych zasadach", mogę szablon zapisać razem z kwotą
4. rzeczywiście nie da się ustalić zlecenia stałego

Właśnie znowu przelałem do ZUSu złą kwotę: tym razem dlatego, że taką mi automatycznie wypełniło "Centrum Zadań", doliczając chorobowe którego nie opłacam... Tak, pewnie powinienem być bardziej uważny, ale właśnie zlecenia stałe pozwalają takich błędów łatwo unikać.

Drogi mBąku proszę o uzasadnienie dlaczego nie można ustawić zlecenia stałego do ZUS. Dajcie choć jeden rozsądny argument. Nie mam ochoty korzystać z asystentów, przypominaczy i nie zbieram punktów za przelewy.

xxx

> Dzięki niemu każdego 10-go miesiąca otrzymasz przypomnienie o
> płatności składek, podczas pierwszej płatności wprowadzisz
> obowiązujące Cię kwoty składek, a kolejne zadania będą już
> uzupełnione o właściwą kwotę i by zrobić przelew wystarczy, że
> klikniesz zapłać i potwierdzisz operację.
>
Droga mKarolino tak się składa ze 10 każdego miesiąca mam ochotę leżeć na plaży i chciałbym by mój bank sam zrealizował wcześniej ustalone ZLECENIE STAŁE. To za dużo dla "lidera" bankowości internetowej???

hektar napisał(a):
> Droga mKarolino tak się składa ze 10 każdego miesiąca mam ochotę
> leżeć na plaży i chciałbym by mój bank sam zrealizował
> wcześniej ustalone ZLECENIE STAŁE. To za dużo dla "lidera"
> bankowości internetowej???
>
Dokładnie!!!

Chcę raz w roku ustawić zlecenie stałe na ZUS i zapomnieć o tym przykrym obowiązku...
Co za "Geniusz" wymyślił, że nie mogę tak zrobić?!

hektar napisał(a):
> Drogi mBąku proszę o uzasadnienie dlaczego nie można ustawić
> zlecenia stałego do ZUS. Dajcie choć jeden rozsądny argument.

Argumentów mogli mieć wiele. Np. zbyt dużo kasy potrzebne na zmiany w systemie bankowym.

Zasadnicze jest pytanie: czy i kiedy będzie to w ogóle udostępnione.

Witam, Chciałbym również ustanowić zlecenie stałe do zus zdrowotne z konta osobistego. kiedy będzie ta funkcjonalność?

Witaj bedjas, aktualnie nie posiadamy takich informacji o wdrożeniu takiego przelewu. Pozdrawiamy, Zespół mBanku

Nie da się bo nie.
Nawet reklamacji nie można na to założyć, jedynie sugestię - chociaż coś. Im więcej osób złoży tym lepiej.

A niby da się wykonać zlecenie stałe na dowolny nr konta...