powrótPowrót do strony głównej forum

Nowy przelew do zus (2018) - zlecenie stałe

W związku ze zmianami w ZUS od 1 stycznia 2018 chciałem ustawić zlecenie stałe na przelew do ZUS, jednak przy próbie dodania zlecenia otrzymałem komunikat: "Podany rachunek jest rachunkiem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, zarejestruj przelew do ZUS-u". Następnie wszedłem w zakładkę "Nowy przelew do ZUS", jednak tam nie ma opcji ustawienia przelewu cyklicznego. Dlaczego? Czy będzie taka możliwość w przyszłości?

Witaj pawel221,

nie jest możliwe ustawienie zlecenia stałego dotyczącego przelewu do ZUS. Możesz natomiast skorzystać z Centrum Zadań: https://www.mbank.pl/firm... Dzięki niemu każdego 10-go miesiąca otrzymasz przypomnienie o płatności składek, podczas pierwszej płatności wprowadzisz obowiązujące Cię kwoty składek, a kolejne zadania będą już uzupełnione o właściwą kwotę i by zrobić przelew wystarczy, że klikniesz zapłać i potwierdzisz operację.

Pozdrawiamy,
Zespół mBanku

A czy taka możliwość planowana jest w przyszłości? Od kilku lat - jak wielu - co miesiąc przelewam równą kwotę na konto (wcześniej: konta) ZUSowskie i z utęsknieniem czekam aż te płatności będą mogły się odbywać bez mojego udziału (który wydaje się zupełnie zbędny i nie jest potrzebny w przypadku innych opłat). Centrum Zadań trochę ułatwia tę sprawę (wcześniej zdarzyło mi się pomylić w końcówce kwoty co później skutkowało koniecznością słania listów do ZUSu) ale dalej sfinalizowanie transakcji wymaga mojej fizycznej obecności przy komputerze, zalogowania, potwierdzenia, itp. a więc marnowania czasu.
PS: Jeżeli nie ma takiej opcji w planach to czy przynajmniej nie można by wyłączyć konieczności dokonywania płatności przez formularz dedykowany płatnościom do ZUS? Będę całkowicie usatysfakcjonowany jeżeli będę mógł zlecenie stałe na indywidualny rachunek ZUS ustawić w standardowym formularzu przelewu a sam ZUS też w liście pisze o tym, że płatności można dokonywać "zwykłym przelewem" więc nie ma prawnych przeszkód.

Dzięki za odpowiedź!

Myślę że możliwość ustawienia przelewu do zus jako zlecenia stałego zautomatyzowało by całkowicie ten obowiązek. Tym bardziej teraz, kiedy tytuł jest dowolny i każdy ma dedykowany numer konta, jest to łatwiejsze i nie widzę żadnych przeszkód żeby taką funkcję wprowadzić. Tak jak "pbpb" wspomniał, wystarczy zlikwidować blokadę ustawienia zlecenia sposób w tradycyjny sposób dla numerów ZUS. Dla przykładu w banku millenium jest już taka możliwość żeby przelew do zus był zleceniem stałym.

Toż to absolutny nonsens. Przelew jest realizowany jako zwykły krajowy, więc i wszystkie funkcje dostępne dla krajowego powinny być dostępne. Niezły geniusz nad tym dumał :D:D

emu napisał(a):
> Toż to absolutny nonsens. Przelew jest realizowany jako zwykły
> krajowy, więc i wszystkie funkcje dostępne dla krajowego powinny
> być dostępne. Niezły geniusz nad tym dumał :D:D

A ile kasy wydano, by ten "wyjątek" obsłużyć. Aż się śmieję na myśl o tych analitykach robiących w nadgodzinach te biznes case study i myślących, żeby to wyłączyć dla dobra klienta :D.

Ten "przelew do zus" taki całkiem zwykły to nie jest, bo z biznes konta idzie bez opłat :) Jest komunikat, że zostanie pobrane 1,50- ale w końcu ta opłata ta nie jest pobierana.

+1 dla zlecenia stałego i możliwości dodania szablonu płatności.

Teraz to już w ogóle jest mistrzostwo, wykonując pierwszy nowy przelew do ZUS system proponuje żeby go zapisać w Książce Odbiorców. Chcąc wykorzystać ten kontakt dostaje się wyjątek "O panie, to do ZUSu! Idź pan do przelewów ZUS", a tam to samo: "Podaj nr konta ZUS, może go w kontaktach zapisać?"

W tej chwili ma to mniejszą funkcjonalność niż wcześniej, bo mogłem chociaż sobie zapisać kwoty składek na rok. Klikałem co miesiąc w "trzy składki do ZUS" w przelewach do ulubionych (ha ha) odbiorców i tyle. A teraz muszę i kwotę wpisać i nr konta, bo ktoś yntylygyntny wymyślił ZusException.

Najwyraźniej dla najlepszych na świecie informatyczków mBanku pół roku to za mało zeby wprowadzić odpowiednie poprawki. No bo w śmie po co jak mozna dostać premie za projekt nowej gry w ganianiu za pluskwami po systemie, albo wprowadzeniu kolejnych oczojebnych ficzerow. W tym banku klient to ostatnie ogniwo.
Ja juz kilka lat temu przeniosłem konto firmowe do DB i tam jakos z nowymi zasadami wpłat na ZUS nie ma problemu, jeden klik, zapisane, drugi klik jest juz na następny miesiąc. I działa. No, ale to nie jest ikona mobilności., w której jakieś mPanieneczki napiszą ci, ze tego czego potrzebujesz nie ma i nie bedzie, bo „inaczej nie umiemy”, za to mamy inny *** ficzer, który co prawda nie jest ci do niczego potrzebny, ale nasz mKierownik dostał za niego premie, a my zjedliśmy 150 pizz na twój koszt, bo bank zapłacił za super impre, na której wszyscy w mEkipie bawiliśmy się od 9 do 17.

Skoro ciągle jesteście w tym banku, to znaczy że wszystko wam tu odpowiada, więc o co całe to halo? Takie jest podejscie wierchuszki mB i nikt nawet palcem w bucie nie kiwnie, dopóki klienci na znaczącą skalę nie zaczną zamykać rachunków. A w przypadku działalności jednoosobowej przelewy zusowskie można przecież robić z konta osobistego.
Mam dwa konta firmowe (DB i Inteligo) i w tym ostatnim bez żadnych problemów można ustawić tę płatność jako zlecenie stałe. Cechą zarówno Inteligo jak i wspomnianego przez ssaka DB (przy wszystkich ich wadach) jest funkcjonalność i wygoda na pierwszym miejscu bez zbędnych pierdół, co wg kryteriów mbankowych szamanów informatyki jest obciachowym prymitywizmem. Ale jak ktoś ma naturę masochisty i jedyne na co go stać to wypłakiwanie na forum, to dostaje to, na co zasługuje.

Pozdr
k
P.S. Gdzieś widziałem T-shirt z napisem "Just do it!". Polecam szczerze tę maksymę.