powrótPowrót do strony głównej forum

Brak spłaty karty/kredytu a minus na koncie.

Witam,
Mam w zwyczaju trzymać pieniądze z których korzystam powiedzmy na bieżąco na emaxie zamiast głównym koncie.
W związku z tym zdarzyło mi się zapomnieć o zostawieniu odpowiedniej kwoty na spłatę karty, czy raty kredytu.
Powoduje to oczywiście naliczenie kary itp.
Lecz w takim przypadku jeśli otrzymuje taki komunikat o niespłaceniu należności, pojawia się minus na koncie?
Moim zdaniem jeśli nie spłaciłem karty ponieważ nie było środków, to na koncie nadal powinno pozostać zero, a nie stan na minusie(nie mam debetu), ponieważ jeśli na głównym koncie pojawia się minus to karta zostaje spłacona i jedynie muszę uregulować minus na koncie.

Czy można złożyć z tego powodu reklamacje?
Ponieważ uważam że to wyłudzenie.

Kulunkele napisał(a):
> Witam,
> Mam w zwyczaju trzymać pieniądze z których korzystam powiedzmy na
> bieżąco na emaxie zamiast głównym koncie.
> W związku z tym zdarzyło mi się zapomnieć o zostawieniu
> odpowiedniej kwoty na spłatę karty, czy raty kredytu.
> Powoduje to oczywiście naliczenie kary itp.
> Lecz w takim przypadku jeśli otrzymuje taki komunikat o niespłaceniu
> należności, pojawia się minus na koncie?
> Moim zdaniem jeśli nie spłaciłem karty ponieważ nie było
> środków, to na koncie nadal powinno pozostać zero, a nie stan na
> minusie(nie mam debetu), ponieważ jeśli na głównym koncie pojawia
> się minus to karta zostaje spłacona i jedynie muszę uregulować
> minus na koncie.
>
> Czy można złożyć z tego powodu reklamacje?
> Ponieważ uważam że to wyłudzenie.

Nie oddałeś komuś pieniędzy i ten ktoś kto się o nie upomina jest wyłudzaczem? hahahahah puknij się w głowę.
Jeśli nie spłacisz karty w terminie pojawiają się odsetki od transakcji. Nie ma żadnych naliczanych kar.
A teraz przeczytaj umowę karty kredytowej i zobacz, że zobowiązałeś się do spłaty 5% min. 30zł wartości wyciągu karty i właśnie to jest ten minus, który pojawił się na koncie.

Chyba nie rozumiesz o czym piszę.

Wygląda to tak:
Nie nastąpiła spłata karty ponieważ brakowało środków, więc otrzymuję email z informacją że nie nastąpiła spłata karty i w związku z tym została naliczona opłata za powiadomienie dot. zadłużenia które kosztuje 8zł. W treści emaila jest tekst: Prosimy o jak najszybsze uregulowanie zaległości.
Więc wynika z tego że powinienem już ręcznie spłacić kartę, a jest tak że otrzymuje email o powiadomieniu że karty nie spłacono za co pobierają 8zł i mimo wszystko pobierają kwotę spłaty minimalnej z konta.
Więc uważam że coś tu jest nie tak, jeśli pobierają opłatę mimo spłaty karty.

Chyba nie rozumiesz o czym piszę.

Wygląda to tak:
Nie nastąpiła spłata karty ponieważ brakowało środków, więc otrzymuję email z informacją że nie nastąpiła spłata karty i w związku z tym została naliczona opłata za powiadomienie dot. zadłużenia które kosztuje 8zł. W treści emaila jest tekst: Prosimy o jak najszybsze uregulowanie zaległości.
Więc wynika z tego że powinienem już ręcznie spłacić kartę, a jest tak że otrzymuje email o powiadomieniu że karty nie spłacono za co pobierają 8zł i mimo wszystko pobierają kwotę spłaty minimalnej z konta.
Więc uważam że coś tu jest nie tak, jeśli pobierają opłatę mimo spłaty karty.

Kulunkele napisał(a):
> Chyba nie rozumiesz o czym piszę.
>
> Wygląda to tak:
> Nie nastąpiła spłata karty ponieważ brakowało środków, więc
> otrzymuję email z informacją że nie nastąpiła spłata karty i w
> związku z tym została naliczona opłata za powiadomienie dot.
> zadłużenia które kosztuje 8zł. W treści emaila jest tekst:
> Prosimy o jak najszybsze uregulowanie zaległości.
> Więc wynika z tego że powinienem już ręcznie spłacić kartę, a
> jest tak że otrzymuje email o powiadomieniu że karty nie spłacono
> za co pobierają 8zł i mimo wszystko pobierają kwotę spłaty
> minimalnej z konta.
> Więc uważam że coś tu jest nie tak, jeśli pobierają opłatę
> mimo spłaty karty.

Na koncie, o ile dobrze sobie przypominam, nie masz pobranych środków, tylko założoną blokadę na wartość spłaty minimalnej. Jeśli jakaś kasa wpłynie na konto to w pierwszej kolejności pieniądze pójdą na spłatę karty.
Wejdź w bieżący okres rozliczeniowy karty i zobacz czy masz transakcję automatycznej spłaty karty, jeśli nie to jest j.w. napisałem.

Na wyciągu widnieje powiadomienie czyli 8zł i następna pozycja to spłata automatyczna-dziękujemy, data na wyciągu ta sama.