powrótPowrót do strony głównej forum

IMPORT ODBIORCÓW Z INNEGO BANKU

Witam wszystkich, od niedawna jestem posiadaczem konta w mbanku. Chciałbym przenieść listę odbiorców zdefiniowanych z innego banku. Poświęciłem wczoraj sporo czasu aby znaleźć taką funkcje w systemie transakcyjnym. Niestety takiej opcji nie udało mi się znaleźć. Posiadam dosyć dużą listę odbiorców i nie wyobrażam sobie aby wklepywać ich ręcznie. Inne banki oraz mój pierwotny- BZWBK posiadają wygodne opcje importu/ exportu odbiorców a tutaj tego nie widzę. Proszę o pomoc bardziej doświadczone osoby. Ciężko byłoby mi uwierzyć aby mbank jako jeden z nowoczesniejszych banków, który ma nowoczęsną platforme nie miałby podstawowej fukncji.

Z tego co wiem, to nie ma w Polsce wypracowanego standardu eksportu tych danych, czyli każdy bank eksportuje dane tak jak chce lub wcale. Tym samym trudno stworzyć import, który by umożliwił wgranie listy odbiorców z innych banków, skoro każdy robi to inaczej. Czyli błędne koło. Zapewne dlatego żaden z banków z jakich korzystam nie ma ani eksportu ani importu odbiorców.

Z "moich" jest to możliwe w db oraz w wbk - oczywiście mają zupełnie inne formaty plików (db ma XMLowy, a wbk taki jakiś swój własny, z polami oddzielanymi znakami "|" - dobrze, że chociaż udostępniają dokładny opis), tak że przydatne jest to jedynie w sytuacji, gdy chce się szybko skopiować przygotowany szablon, aby był dostępny np. pod loginem żony.
Bo przerabianie jednego formatu ręcznie na drugi jest bez sensu, już lepiej wyeksportować i ręcznie sobie przerobić na taki plik tekstowy, z którego szybko można robić copy/paste do ST banku w przeglądarce przy tworzeniu nowych szablonów w nowym banku - tak robiłem ujednalicając sobie listy odbiorców w 7 bankach - choć duża część tych odbiorców to ja sam w 6 innych bankach (plus jeszcze 2 konta wspólne).
Ta funkcja więc się jednak przydaje i powinna być dostępna - jej brak wydaje się być szykaną dla klientów, mającą przywiązać ich do banku.

Na początku sądziłem, że może chodzić o taki zabroniony import, że w nowym banku podaje się login i hasło do starego - i komputer sam przenosi odbiorców.
Więc OP pośpieszył się z zakładaniem konta w mBąku (swoją drogą po co Ci to konto?) - trzeba było założyć z opcją przeniesienia ze starego banku - o ile mBąk taką opcję udostępnia, bo wymagane jest do tego udzielenie pełnomocnictwa.
A jakie to jeszcze banki oprócz wbk mają te "wygodne" opcje exportu/importu?

Muszę się poprawić - kiedyś była taka możliwość w Millennium i chyba też w starym systemie mBanku. Wybierało się z jakiego banku mamy listę (zapewne system dobierał wtedy format danych). Ale ani w jednym, ani w drugim tego już nie znajduję.