KK dodatkowa z żaby bez problemu została dodana go google pay - choć bank w korespondencji wewnętrznej twardo stoi na stanowisku, że nie jest absolutnie możliwe, by użytkownik KK dodatkowej widział tą kartę w swoim ST - nawet jeśli zostanie udzielone pełnomocnictwo do RACHUNKU karty kredytowej.
Choć może to wina ST, a nie rodzaju pełnomocnictwa...
Ale też nie odpowiedzieli, czy udzieliłem pełnomocnictwa szczególnego czy rodzajowego - ani czy w ogóle mają różne rodzaje pełnomocnictw - a odechciało mi się już dopytywać.
Cóż, tymi samymi pytaniami molestuję jeszcze citka i db - ale oni odpowiadają o wieeeeele wolniej niż żaba.

Przy okazji ciekawe przygody.
Jak telefon nie ma NFC, to w apce oranżady nie jest widoczna pozycja w menu "płatności telefonem" (czy jakoś tak), w której wyraża się zgodę na używanie google pay - tak to sobie wymyślili w mBanku, "duży i prawdziwy" mBank ma tak samo (tzn. nie wiem, czy w nowej apce ta opcja jest niewidoczna w telefonie bez NFC, ale w takim z NFC jest i trzeba wyrazić zgodę). Ale kartę można dodać - przychodzi SMS z linkiem, pod którym (bez logowania) można wyrazić taką zgodę.
To scenariusz przy dodawaniu karty via apka oranżady, może kiedyś spróbuję, jak to będzie przy dodawaniu przez "samo" google pay.
Hmmm, teraz sobie uświadomiłem - tą opcją "płatności telefonem" można dodać tylko jedną kartę, potem pod nią pojawia się już tylko wycofanie zgody na google pay. A jak wycofać taką zgodę jak telefon nie ma NFC i nie ma tej opcji?

A druga ciekawostka - z lenistwa dodałem sobie do GP najpierw debetówkę MC z mBanku, że dostać 20zł z mOkazji - a potem szukałem, jak dodać jeszcze visę (jak wspomniałem wyżej, z opcji "płatności telefonem" można dodać tylko jedną kartę, kolejne trzeba z zakładki "karty") i widzę przy niej status "do aktywacji". Myślę - o, ale im się z tym google pay pomerdało. Ale patrzę jeszcze raz - karta rzeczywiście ważna do lutego 2018. A nowa nie doszła - choć mLinka twierdzi, że wysłali. Pierwszy raz mi się to zdarzyło z kartą w zwykłym liście (bo w poleconym KK dodatkowa żaby wsiąkła na kilka tygodni, choć udało się ją z poczty w końcu - już zatrzeżoną - wyciągnąć). Cóż, pozostało zamówić nową visę - i tu ciekawostka, debetowe visy mBank wciąż wydaje ważne na 3 lata, choć mc już od przynajmniej 2015 - na 5 lat. Czy tak samo jest z kredytówkami?
mBank też nie potrafi się zdecydować na nazwanie statusów kart - w apce w menu z kartami jest status "do aktywacji" - a jak się "wejdzie" w kartę - to "w produkcji".
Z nowo zamówioną w ST jest status "zamówiona" a w apce - "oczekuje produkcji".

@irkm: Nie zapomnij, proszę, o odpowiedzi na moje pytanie z poprzedniego posta - o pytanie o wybór rodzaju pełnomocnictwa przy składaniu wniosku przez mLinię.

drutkow1 napisał(a):

> @irkm: Nie zapomnij, proszę, o odpowiedzi na moje pytanie z
> poprzedniego posta - o pytanie o wybór rodzaju pełnomocnictwa przy
> składaniu wniosku przez mLinię.

Pierwszy raz robiłem to bardzo dawno, i w ogóle nie pamiętam. Drugi raz kilka lat temu, i wtedy od razy byłem świadomy i poprosiłem o pełnomocnictwo szczególne, upewniając się, że chodzi o takie, gdzie tylko ja zarządzam kartą. Czy taka propozycja wyboru by padła jeśli bym się nie wychylał, to nie wiem. Ostatnio zmieniając pełnomocnictwo nie miałem żadnych problemów z niezrozumieniem ze strony pracownika.
Z tych znajomych, co mają KK dodatkowe w mBanku, to wszyscy mieli pełnomocnictwo rodzajowe. Czy domyślnie, czy wybierali, tego nie wiem.
Może też być tak, że procedury i schemat obsługi na mLinii się zmieniają.