powrótPowrót do strony głównej forum

Google Pay, a wypłata z bankomatu?

Czy po dodaniu karty do Google Pay, tak by można było płacić telefonem w sklepach, powinna uaktywnić się też możliwość wypłaty gotówki w bankomatach z funkcją zbliżeniową? Dziś próbowałem i o ile w sklepach pięknie idzie, to żaden z kilku przetestowanych bankomatów (Euronet) nie chciał współpracować. Na jednych pojawiało się "Nieudany odczyt danych z urządzenia blablabla", na innych usłyszałem tylko cichutkie "piiip" i zero reakcji. Czy w ten sposób nie da się wypłacać z bankomatu, czy to u mnie jest coś skrochmalone w telefonie?

A głupie pytanie- na podstawie bardzo pobieżnego googlowania- czy mBank w ogóle pozwala na zbliżeniowe wypłaty w Euronetach? Bo to wcale nie takie oczywiste.

Rzecz jasna wiesz, że możesz skorzystać z BLIKa? ;)

https://www.mbank.pl/info...

Co do wypłaty zbliżeniowo GP to nie wiem i nie przetestuje bo nie mam kd.

Że moge blikować to wiem, zastanawia mnie to z czystej ciekawosci. Po aktywacji platnosci nfc postanowilem najpierw sprawdzic czy zadziala w bankomacie i gdy nie zadzialalo to sie troche skonsternowalem. Placac w sklepie mialem troche stracha i w razie czego trzymalem karte w gotowosci. Ale tam poszlo bez problemu. Zastanawia mnie po prostu czy tak ma byc. Wyplacac zblieniowo karta nie probowalem, sprawdzilem tylko czy sam modul zblizeniowy w bankomacie w ogole dziala. Po przylozeniu karty spytalo o pin wiec chyba powinno sie dać.

Z tego co mi wiadomo żaden bank nie pozwala wypłacać z bankomatu przez Google Pay. Nie wiem czy to kwestia Google czy banków ale obecnie nie ma tej opcji w ogóle.

To jak to jest w końcu z tymi mBąkowymi (i pewnie oranżadowymi) płatnościami telefonem?
Robione jest to przez apkę mBąka/oranżady czy przez google pay?
O ile się nie mylę, w ustawieniach można (albo można było) wybrać jako apkę do płatności również apkę mBąka czy oranżady.

Lub inaczej - czy da się płacić telefonem mając tylko apkę mBąka/oranżady czy też trzeba mieć również google pay? I w drugą stronę - czy można płacić mając tylko google pay, a nie mając apki mBąka/oranżady?

Chciałbym dostać to 40zł z mOkazji za płacenie telefonem, ale pokomplikowane to jest niepotrzebnie - i potem się okaże, że nie tak dodałem kartę, nie do tej apki czy coś innego.
A google to łobuz, wystarczy mu pokazać kartę i drań na zawsze zapamięta. Jak wszedł android pay to próbowałem dodać mc z mBąka, powiedział, że nie można - ale jak mBąk wdrożył android pay to powiadomienie mi przyszło, że już mogę dodać. A do "konta google" mam dodane wszystkie trzy karty, jakie pokazałem w android pay i nie wiem, jak je usunąć. Ale do kredytówki mc gold z citka już powiadomienia nie dostałem (albo nie widziałem), choć w koncie google nadal widoczna - może dlatego, że jest już zamknięta z powodu wymiany na platynę.

Można płacić bez aplikacji GP. Z tego co pamiętam to można też dodać kartę do GP i płacić w ten sposób.

Hmm, czyli apka mBąka ma wbudowaną funkcjonalność google pay?
Bo sam mBąk na stronie pisze, że płacenie jest przez android pay (jeszcze się nie zorientowali w zmianie nazwy?).
Pewnie nie ma co liczyć na odpowiedź na pytanie, czy mOkazja wymaga dodania karty przez apkę mBąka czy może to być przez google pay - pewnie trzeba by reklamację złożyć. Cóż, trzeba będzie samemu poeksperymentować.
PS.: Post nr 4000 ;>

To u mnie podobnie cała sprawa wyszła z tego, że chcę zgarnąć te 40zł z mOkazji :) 20zł już zgarnąłem, w każdym razie dostałem SMS od razu po pierwszej płatności, że spełniłem warunki i dostanę kasę do 60 dni (choć wiem, że niektórzy dostali już po kilku dniach).

U mnie to wygląda tak: W aplikacji mBanku włączasz opcje płatności telefonem, wybierasz kartę którą chcesz używać i przenosi Cię automatycznie do Google Pay. Tam robisz fotkę karty (albo wklepujesz dane ręcznie), łącznie z kodem CVV. Karta zostaje dodana do Google Pay, następnie we właściwościach NFC (moduł bezdotykowy w telefonie) musisz wybrać GOOGLE PAY jako domyślną aplikację - nie możesz wybrać bezpośrednio aplikacji mBanku, nie ma jej w ogóle na liście. Wszystko odbywa się przez Google Pay, ale nie wiem czy bez apki mBanku to by działało. Chyba nie, bo dodając kartę do Google Pay wyskakuje komunikat "autoryzacja karty w banku" czy jakoś tak, więc jak wcześniej nie skonfigurujesz karty w apce, to karta nie dostanie autoryzacji dla Google Pay. W apce masz też cały czas info która karta jest aktywna do płatności telefonem (zielony znaczek obok niej, podobny do tego od wifi).

Natomiast mam też apkę BZ WBK i tam jest zgoła inaczej. Otóż już po jej instalacji pojawia się ona na liście wyboru aplikacji do obsługi NFC. Niestety nie mam tam karty żeby sprawdzić jak to konkretnie działa, ale wygląda na to, że płatności obsługuje sama aplikacja, a nie Google Pay w tym wypadku.

Aha - nie możesz "mieć apkę mBanku i nie mieć Google Pay". W każdym smartfonie z Androidem (u mnie jest wersja systemu v5 - Lollipop) masz standardowy zestaw aplikacji od Googla (jak choćby Sklep Play), które są integralną częścią systemu i nie możesz ich usunąć. Google Pay jest jedną z nich, dlatego masz ją zawsze. Być może w starszych Androidach (v4, v3) tego nie było w standardzie, lub w ogóle. Nie jest to w każdym razie ani część aplikacji mBanku, ani niczego innego, to po prostu element standardowego pakietu aplikacji od Google w Androidzie. Niektóre aplikacje, jak mBank, wykorzystują właśnie Google Pay choćby do obsługi płatności telefonem (choć np. aplikacja BZ WBK już tego nie robi). Po dodaniu karty masz od razu możliwość wykorzystania jej do płatności w Sklepie Play za płatne aplikacje i tak dalej.

krosnek napisał(a):
> nie możesz "mieć apkę mBanku i nie mieć Google Pay". W
> każdym smartfonie z Androidem (u mnie jest wersja systemu v5 -
> Lollipop) masz standardowy zestaw aplikacji od Googla (jak choćby
> Sklep Play), które są integralną częścią systemu i nie możesz
> ich usunąć. Google Pay jest jedną z nich, dlatego masz ją zawsze.

nie jest to prawda. sam na androidzie 7.1 musiałem sobie tę apkę zainstalować ze sklepu i równie dobrze mogę ja odinstalować.. ;-) Google Pay nie działa na całym świecie (nie działa nawet w większej części europy), więc jak ktoś ma androida z niebrandowanym systemem, to prawdopodobnie nie ma preinstalowanego G-pay.

W kazdym razie na LG G2 Mini (v5) i Xperii XA (v6) Google Pay jest w standardzie i nie mozna tego usunac. Trzeba by odinstalowac aplikacje "Usługi Google Play" a tego jak wiemy zrobic nie mozna (jest jedynie opcja usuniecia aktualizacji). Właczalem platnosci telefonem na obu telefonach i apka mBanku automatycznie przekierowywala do Google Pay w celu dodania karty, nic nie trzeba bylo dodatkowo instalowac.

Co ciekawe jak wejde do sklepu i wyszukam Google Pay, to mam ja jako niezainstalowaną. W opisie jednak stoi, ze apka jest automatycznie dostępna na wszystkich niezrootowanych urzadzeniach z androidem od wersji v4.4 w górę.