powrótPowrót do strony głównej forum

Jak zapisać stronę na dysku PC?

Kto wie jak można zapisać na dysku PC włąsna stronę z szyfrowanego połączenia mBanku, np. historię rachunku z 3 miesiecy? Robienie zrzutów ekranowych nie sprawdzi się w takiej sytuacji.


W internet eksplorerze: Narzędzia>opcje internetowe>zaawansowane>zabezpieczenia>Nie zapisuj zaszyfrowanuch stron na dysku (trzeba "zdjąć ptaszka" w tej opcji) i morzesz zapisywać te strony w formacie HTML (plik>zapisz jako......)


Jakby nie poszło to skopiuj na Worda


Takie porady to lekkie żarty. Czy zapisałeś kiedykolwiek swoją stronę w mBanku?
Jak popytasz na mLinii -to powiedzą Ci, że mBank od początku istnienia blokuje możliwość zapisu stron z uwagi na bezpieczeństwo klientów. Usuwanie lub wstawianie "ptaszka" w okienku " Nie zapisuj zaszyfrowanych stron na dysku" nic nie pomaga! Zanim udzielisz porady sam sprawdź to o czym piszesz!
Swoją drogą dziwne są te praktyki mBanku z blokowaniem zapisu stron. Bliźniaczy MultiBank, mający wspólne system Internetowy z mBankiem -w mKioskach i w Centrum Usług MultiBanku - umożliwia zapis szyfrowanych stron na dysku. Podobnie jest wING Bank Śląski. Zapisanie jako html przelewu, salda, historii rachunku - umożliwia proste i tanie archiwizowanie operacji (przynajmniej na 5 lat). Fotografia strony (zrzut ekranowy) lub kopia danych do WORD-a nie zastąpi oryginalnego dowodu operacji w zapisie html.
Z braku innego pomysłu - dobry jest i taki zapis w jakimś edytorze tekstu, choćby w WORD. Najwierniejszym duplikatem jest wydruk z numerem referencyjnym, ale trudno bawić się w drukowanie wszystkiego ze strony. Chyba trzeba uciec się do pomocy crackerów, albo zastosować jakieś o0programowanie do pobierania całej witryny.
SEBek napisał(a):

> W internet eksplorerze: Narzędzia>opcje
> internetowe>zaawansowane>zabezpieczenia>Nie zapisuj
> zaszyfrowanuch stron na dysku (trzeba "zdjąć ptaszka" w tej
> opcji) i morzesz zapisywać te strony w formacie HTML
> (plik>zapisz jako......)


Zainstaluj Adobe Acrobat Professional. Wtedy "wydrukujesz" każdą stronę do pliku pdf.


http://mbank.kzp.pl/index...

Pozdrawiam

Marek


Andre49 napisał(a):
> Takie porady to lekkie żarty. Czy zapisałeś kiedykolwiek swoją
> stronę w mBanku?

nie ma absolutnie zadnego problemu. jak to zrobic? mozilla 1.7.5, naciskamy prawy przycisk myszy nad historia transakcji: wybieramy ramka -> zapisz ramke jako -> i tu pojawia sie okienko, w ktorym wybieramy gdzie strone zapisac i w jakim formacie (txt, tylko html, kompletna strona - z grafika). voila!