Alchemik napisał(a):

> "Łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje Prezes naszego
> mBanku. Niech żyje nam !" To śpiewałem ja - Wacław
> mJarząbek.
>
> PS. Panie Prezesie! Czy mógłby mi Pan obniżyć to
> oprocentowanie sprzed "kampanii wrześniowej", tak o
> 2% ? Tak między nami oczywiście. ;)
>
> PS2.
> http://www.rp.pl/artykul/...
> Widać ktoś jednak zaczął zauważać nasze ręcznie
> sterowane kredyty. Pani rzecznik jak zwykle rozbrajająca.
> Może mBank powinien zmienić źródło swoich danych ?

Chciałbym mieć te 3,8-3,9

A w sumie to powinniśmy być wdzięczni zarządowi że nie łupnął nam np 19% albo i więcej:)))

Wywaliłem dzisiaj pismo, ale nie zastanawiam się, czy go nie wysłać do BRE. Przecież to tam siedzą decydenci. Co o tym myślicie?

Zastanawiam się co bym zrobił gdyby z dnia na dzień moje zobowiązanie kredytowe spadło o jakieś powiedzmy 2,5 % i byłoby porównywalne z oprocentowaniem kredytów w tym samym banku, kredytów o dużo gorszych parametrach ale zaciągniętych powiedzmy miesiąc później.

Zaoszczędiłbym powiedzmy 500 złotych na miesiąc.

I teraz pytanie co zrobić z aką kwotą? /pytanie z gatunku hipotetycznych, nie mylić z hipotecznych/.

Kolega podpowiada mi żeby taką kwotę przepić.
Rozsądna propozycja. Upijając się możemy zapomnieć ile razy taką kwotę miesiąc w miesiąc tracimy /nie wiem czy jest to właściwe słowo/.

Ja jednak wolałbym kupić dziecku buty na zimę, sanki pod choimkę o których tak marzy i 10 kg pomarańcz żeby mogło się nimi najeść do syta a nie bić się o nie z rodzeństwem.
Gdybym był tym "równiejszym" Kredytobiorcą i mógł tak przez kilka miesięcy "nie tracić" tych 500 złotych to w wakacje mógłbym trójkę dzieci wysłać na kolonie w lecie żeby zobaczyły morze.

Wiem jednak, że to niemożliwe.
Tłumaczę dzieciom że jesteśmy biedni, że jest trudno, że jest kryzys, że wszyscy też mają tak ciężko.
I mój najmłodszy Jasiu zadał mi na końcu pytanie.
Jak to jest, że rodzice Wojtka mają lepiej i płacą teraz mniejsze raty w tym samym banku co my?
Wyjaśniałem dziecku, że to wcale nie jest lepiej dla Wojka, że jego rodzice płacą mniej, że sytuacja ekonomiczna jest inna dla nich a inna dla nas.
Mój Jasiu nic nie zrozumiał.
Zapytał tylko ze łzami w oczach czy pod choinkę znowu dostanie buty po starszej Joli....

Bardzo dobre wyniki polskich banków sprawiają, że czołowi menedżerowie mogą liczyć w tym roku nawet na 20-proc. wzrost premii. Banki nie lubią się chwalić, ile przeznaczają na pensje. Z danych Komisji Nadzoru Bankowego wynika, że banki komercyjne w pierwszych trzech kwartałach tego roku na wynagrodzenia dla swoich pracowników przeznaczyły 8,94 mld zł, czyli o 15,2 proc. więcej niż w tym samym okresie rekordowego dotychczas 2007 roku.

Wiadomo skąd mBank weźmie kase na premie

zamiast siedzieć i czekac na prezesa, odwiedziłem dziś 1 bank
dane kredytu
LTV poniżej 30%
kredyt 130 000
Oferta
marża banku 1,8 i moze jeszcze sie uda coś wycisnąc
oprocentowanie - Libor 3M + marża
reszta - standard jak przy refinansowaniu
spread - 0,12 zł/chf
Rata - przy skróceniu o 2 lata i wrzucenia kosztów w kredyt spadła o 50 pln

A coż to za bank ?
Może to lombard ?

Podaj mi adres placówki to przez google sobie znajdę nazwę tego banku.
Nie możemy tutaj rekalamować konkurencji. Mbank zawsze czujny.

Tak mi się wydaje drogi adamsi, a w zasadzie jestem pewny, że gdyby 5 klientów hurtowo chciałoby się refinansować, to marża dla każdego z tej piątki byłaby na poziomie 1,5%.

Aha, to jeszcze nie jest przesądzone ale istnieje uzasadnione przypuszczenie, że odsetki przy kredytecie refinansowym również będzie można odliczać.

Ale należy się wogóle zastanowić czy jest sens szukać nowego kredytu.
Tutaj to ja wiem, że jest uczciwie, że są fachowcy, że bank to przyjaciel klienta, że jest mrada, etc.

bede miał umowe w rękach to podam szczegóły.

Nie chodzi o szczegóły tylko o adres placówki po to aby można przy pomocy googli ustalić o jaki bank chodzi i wówczas samemu w sobie najbliższej placówce zasięgnąć informacji.
Następnie celowym jest skonfrontowanie tych informacji.
W ten sposób postępuje osoba która już raz kupiła najlepszy kredyt hipoteczny na świecie co jak mi się wydaje drogi adamsi stało się również twoim udziałem.

witam,
a już zastanawiałem się nad tym, że jestem sam z problemem kredytu mbanku - a tu proszę cała grupa szczęśliwych posiadaczy starego m planu - ja powoli zbieram zabawki , zostawiam tylko e konto na minimalne wpłaty a cała reszty wyjeżdża do innego banku, dzisiejsza rozmowa z moim "doradcą " uświadomiła mi , że tak naprawdę to jest mój problem a nie ich