powrótPowrót do strony głównej forum

KREDYT gotówkowy i KREDYT odnawialny

Witam.
Mam do was takie pytanie, bo jestem zainteresowany oferta kredytu w mBanku i chcialbym sie dowiedziec o ten kredyt i jakie macie opinie czy warto?

a konkretniej?

bo kredyt gotówkowy to zupełnie coś innego, niż kredyt odnawialny (choć nazwa podobna) ;)
ogólnie kredyty w mBanku są raczej drogie (droższe, niż u konkurencji), aczkolwiek szerzej dostępne

ja np. dostałem tydzień temu kartę kredytową z limitem 10 000 zł w ciągu niecałych 20 min z "Oferty dla Ciebie" - i to nawet pomimo tego, że na eKonto nie wpływa mi wypłata :) ze świecą w dłoni szukać banku, który tak na prawo i lewo rozdaje pieniądze w Polsce

mefavele napisał(a):
> a konkretniej?
>
> bo kredyt gotówkowy to zupełnie coś innego, niż kredyt odnawialny
> (choć nazwa podobna) ;)
> ogólnie kredyty w mBanku są raczej drogie (droższe, niż u
> konkurencji), aczkolwiek szerzej dostępne
>
> ja np. dostałem tydzień temu kartę kredytową z limitem 10 000 zł
> w ciągu niecałych 20 min z "Oferty dla Ciebie" - i to
> nawet pomimo tego, że na eKonto nie wpływa mi wypłata :) ze
> świecą w dłoni szukać banku, który tak na prawo i lewo rozdaje
> pieniądze w Polsce

Rozumiem, to czym one sie roznia? Te dwie oferty: KREDYT gotówkowy i KREDYT
odnawialny

kredyt gotówkowy, to popularnie zwana "pożyczka"

bierzesz np. 2000 zł i spłacasz w ratach kapitałowo-odsetkowych przez powiedzmy 24 miesiące

kredyt odnawialny, to limit w koncie

używa się go do chwilowego finansowania, kiedy np. do wypłaty jeszcze kilka dni, a potrzeba gotówki - idziesz do bankomatu, wypłacasz, a mBank nalicza Ci debet - jak tylko dostaniesz wpływ na eKonto, to mBank pobierze debet + odsetki i zostawi Ci do dyspozycji resztę

fajna sprawa, bo pobierają jedynie odsetki, ale raz do roku jest opłata roczna (przeważnie kilkadziesiąt złotych), dlatego ja np. preferuję kartę kredytową (bo darmowa, a efekt praktycznie identyczny)

jednym słowem - kredyt gotówkowy służy do długoterminowego finansowania, a kredyt odnawialny do krótkiego :)

mefavele napisał(a):
> kredyt gotówkowy, to popularnie zwana "pożyczka"
>
> bierzesz np. 2000 zł i spłacasz w ratach kapitałowo-odsetkowych
> przez powiedzmy 24 miesiące
>
> kredyt odnawialny, to limit w koncie
>
> używa się go do chwilowego finansowania, kiedy np. do wypłaty
> jeszcze kilka dni, a potrzeba gotówki - idziesz do bankomatu,
> wypłacasz, a mBank nalicza Ci debet - jak tylko dostaniesz wpływ na
> eKonto, to mBank pobierze debet + odsetki i zostawi Ci do dyspozycji
> resztę
>
> fajna sprawa, bo pobierają jedynie odsetki, ale raz do roku jest
> opłata roczna (przeważnie kilkadziesiąt złotych), dlatego ja np.
> preferuję kartę kredytową (bo darmowa, a efekt praktycznie
> identyczny)
>
> jednym słowem - kredyt gotówkowy służy do długoterminowego
> finansowania, a kredyt odnawialny do krótkiego :)

Dziekuje za odpowiedz.
Teraz wiem na czym to polega, a np. Jak jest ten kredyt gotowkowy i np. chce 2000zl - 3000zl kredytu to jaki jest stopien oprocentowania?
A ta druga opcja z ta karta kredytowa to nawet fajne, ale to musze zalozyc ta karte?

masz w eKonto w mBanku? "Oferte dla Ciebie" po zalogowaniu?

wtedy moglbys sprawdzic jakie warunki dokladnie Ci proponuja, poniewaz oprocentowanie kredytu gotowkowego czy odnawialnego moze byc bardzo rozne (np. w zaleznosci od posiadanej karty kredytowej w mBanku - majac VISA Gold lub VISA Platinum jest chyba obnizone oprocentowanie debetu w koncie)

na mniej, niż 20% na rok nie ma jednak raczej co liczyć :)

co do karty kredytowej - jesli masz po zalogowaniu wiadomosc z "Oferta dla Ciebie" na np 10000 zł, to klikasz, wybierasz jaka chcesz karte, limit (np. 5000 zl zamiast proponowanego 10000 zl), zatwierdzasz wniosek kodem sms i jesli wszystko jest w porzadku, to za 15 min masz umowe do zaakceptowania takze kodem SMS w systemie mBanku

karta przychodzi w ciagu kilku dni poczta

jesli uzyjesz jej min. 10 razy miesiecznie, to bedziesz ja mial za darmo (nawet VISA Platinum czy MC Miles&More Premium)

fajna sprawa, bo pozwala na np. zrobienie zakupow dzisiaj, a splate zadluzenia dopiero w dniu wyplaty - np. 10 pazdziernika

jesli jednak mieszkasz na wsi lub w malej miescinie, gdzie placi sie raczej gotowka, to przewage ma jednak kredyt odnawialny

Tak mam eKonto mBank, to zaloguje sie na stronie mBank i sprawdze czy mam ta opcje
"Oferte dla Ciebie".
Musze sie tak to zapoznac z ta oferta, mieszkam w miescie.

Witam. Mam pytanie. Mianowicie czy ktoś z Was może brał pożyczke w Alior banku? Aktualnie jestem w trakcie rozwijania swojej pierwszej firmy i zastanawiam się nad wzięciem pożyczki własnie w tym banku. Jakie macie opinie co do niego? Czy byliście zadowoleni z obsługi w nim?

I jak przedstawia się oprocentowanie i inne koszta?

Uuu, co obstawiacie, alior wynajął spamera, czy wrogowie aliora?

drutkow1 napisał(a):
> Uuu, co obstawiacie, alior wynajął spamera, czy wrogowie aliora?

Obstawiam, że następny post tego użytkownika to będzie coś w stylu: najlepiej sprawdzić na stronie www.goowniana-porównywarka.pl :-P

Kilka opinii negatywnych i pozytywnych:
http://www.kredyty-gotowk...

Ogólnie Alior ma tendencję do promowania niskiego oprocentowania, ale jednocześnie ma wysokie prowizje.Tak wiec rrso wychodzi nei takie niskie.
Lepsze pożyczki moim zdaniem ma deutsche bank oraz ing bank śląski.