powrótPowrót do strony głównej forum

IDEA BANK

Ciekawe, ciekawe...

Data powiadomienia Klientów Banku o wprowadzanych zmianach:
27 grudnia 2012 roku

Powiadomienie Idea Bank S.A. z siedzibą w Warszawie,
w sprawie zmiany regulaminów obowiązujących Klientów od dnia 2 marca 2013 roku

Szanowni Państwo,

1. Chcielibyśmy uprzejmie poinformować, że z dniem 2 marca 2013 roku, ulegają zmianie postanowienia następującego regulaminu: "Regulamin prowadzenia rachunków bankowych, świadczenia usług bankowości elektronicznej oraz wydawania i używania debetowych kart płatniczych przez Idea Bank S.A. dla klientów indywidualnych" ("Regulamin").
2. Wprowadzone zmiany przez Bank polegają w szczególności na:

* odformalizowaniu procesu zawierania umów rachunków bankowych i innych umów produktowych z Bankiem,
* udostępnieniu automatycznego serwisu telefonicznego IVR umożliwiającego Klientom w szczególności uzyskiwanie informacji o rachunkach bankowych oraz o produktach posiadanych przez Klienta,
* umożliwieniu zawierania umów o rachunek bankowy w sposób elektroniczny przy wykorzystaniu przelewu otrzymanego przez Idea Bank S.A. z rachunku bankowego Klientów pochodzącego z innego Banku,
* udostępnieniu usługi "MobiPay" do skanowania kodów 2D (Kod QR - kod dwuwymiarowy umożliwiający kodowanie znaków alfanumerycznych) za pomocą aparatu fotograficznego w telefonie komórkowym, umożliwiającej automatyczne uzupełnianie zleconych przelewów.

W związku z wprowadzanymi zmianami informujemy, że jesteście Państwo uprawnieni do niezaakceptowania wprowadzanych zmian składając sprzeciw bądź wypowiadając umowę rachunku zawartą do dnia poprzedzającego określony przez Bank dzień wejścia w życie zmian.

Informujemy, że merytorycznym zmianom uległy następujące postanowienia Regulaminu (w brzmieniu obowiązującym od dania 23 lutego 2013 r.): § 4, § 6, § 7, § 9, §10, § 33, § 34, § 38, § 39, § 53 oraz § 55.

Z tekstem jednolitym ww. Regulaminu będziecie mogli zapoznać się Państwo zarówno za pośrednictwem Bankowości Internetowej, jak również odwiedzając stronę internetową www.ideabank.pl.

Bank prosi o zapoznanie się z pełnym brzmieniem zmienionych regulacji.

Pozdrawiamy,
Zespół Idea Bank S.A.

co takie ciekawe..? ;)

No fajnie,kolejny bank w którym można będzie założyć konto przelewem,nie rozumiem tylko dlaczego to nie może działać w drugą stronę i nie można w ten sposób zamknąć rachunku?Dziwię się,że tym jeszcze nie zajął się UOKIK albo KNF.

Nie martwcie się. Wszystko i tak będzie działać tak samo sprawnie jak teraz ;)

W Idei na przedłużenie lokaty proponują przez telefon 2,95% na pół roku.
Myślałam, że się lepiej postarają, bo pan Czarnecki dużo kredytów frankowych sprzedał.

Pomerdało im się oprocentowanie kredytów z oprocentowaniem lokat.
Dla kredytu 2,95% to o wiele lepiej niż 3% (choć pewnie tu raczej powinno być np. 7,95% a nie 8%), dla lokaty na odwrót - 3% to o wiele (a na pewno więcej niż ten 0,05pp) lepiej niż 2,95%.
Już im te kredyty frankowe na mózg padają...

A do mnie nie dzwonią. Miesiąc temu czekałem na jakąś propozycję, za kilka dni kończy mi się kolejna lokata i też nic. Takie pytanie czy ja mogę np. lokatę trwającą do 20.10 przedłużyć już dzisiaj w serwisie transakcyjnym wybierając tą lokatę "tylko dziś" czy tak się nie da ? Bo wcześniej czekałem aż pieniądze wrócą do innego banku i przelewałem ponownie w ten sam dzień do Idei.

Możesz przedłużyć, od razu doliczy się odsetkami za kończącą się lokatę.
Mnie około miesiąc temu proponowali tylko strukturę na 6%, to im podziękowałem.

Możesz jaśniej "doliczy się odsetkami za kończącą się lokatę. "

Dla przykładu. Lokata kończy się Tobie 20 października, to już dzisiaj możesz skorzystać z opcji przedłuż. Nowa lokata zacznie zarabiać od 21.10, w niej będzie stara lokata + to co na niej zarobiłeś. Po prostu ich system to ładnie zsumuje i nie trzeba się marnować czasu na przelewy tam i z powrotem. Przedłużyć lokatę można chyba na 5 dni przed zakończeniem starej.

A żeby przycisk przedłuż się aktywował to najpierw musisz zmienić lokatę na nieodnawialną.