powrótPowrót do strony głównej forum

Powiadomienia email

Witam, zastanawiam się czy jest możliwość w mBanku jakoś ustawić by przychodziły na maila powiadomienia o transakcjach na koncie. Podczas robienia przelewu można wygenerować powiadomienie mail o nim. Czy istnieje taka możliwość by na mejla przychodziły takie powiadomienia gdy na konto wpłyną środki?


Jeśli masz na myśli otrzymanie mail-a po chwili od operacji, to nie ma takiej mozliwości. Powiadomienie e-mail ma najmniejszą częstotliwość 1 raz na dobę. Od powiadamiania natychmiastowego są płatne SMS-y. Chociaż darmowość powiadomień e-mail to wciąż jest tylko efekt przedłużanej promocji na tą usługę.


Czyli jest cos takiego, że pod koniec dnia w którym były jakieś operacje na koncie przychodzi mail z informacją o nich.
Dlaczego darmowość powiadomień email to efekt przedłużanej promocji. Przecież bank za wysłanie maila do klienta nie płaci nic, jak to ma miejsce gdy wysyłane są powiadomienia sms.


Witaj plolo,

powiadomienie e-mail zawiera informacje z dnia poprzedniego. Jeżeli żadne zdarzenie nie miało miejsca wówczas powiadomienie mailowe nie zostanie wysłane.

Powiadomienia e-mail są bezpłatne.

Pozdrawiam,
Iwona


plolo napisał(a):
> [...]
> Przecież bank za wysłanie maila do klienta nie płaci nic,
> jak to ma miejsce gdy wysyłane są powiadomienia sms.

Pewnie się niektórym narażę, ale zwrócę uwagę, że nie wiesz jak bank wysyła te emaile. Wprawdzie nie musi tak być, ale potencjalnie może być tak, że jednak nie jest to dla niego do końca darmowe :) (dla Ciebie istnieją darmowe skrzynki poczty elektronicznej - jednak często opłacone spamem, dla firm, takie usługi są raczej płatne, jeśli przypadkiem mieliby własną infrastrukturę do tego celu, to też muszą płacić za sprzęt i prąd).


A w jaki sposób można włączyć i wyłączyć te powiadomienia email? Patrzę do taryfy prowizji i opłat bankowych w mBanku w Polsce dla osób fizycznych (5.09.2013) i nie ma tam powiadomień email chyba tylko wpis "Opłata za powiadomienie mailowe i/lub komunikat w serwisie transakcyjnym dotyczące zadłużenia przeterminowanego " Ale to raczej nie to. Może jakoś inaczej jest to zapisane.


plolo napisał(a):
> A w jaki sposób można włączyć te powiadomienia email?
> [...]

Tam gdzie powiadomienia sms - w tym samym miejscu.
http://www.mbank.pl/pomoc...

Po zalogowaniu do mBanku (starego):
Ustawienia i konfiguracja \ Powiadomienia

dalej się już chyba odnajdziesz.