powrótPowrót do strony głównej forum

mBiznes konto Start-składki ZUS

Zgodnie z regulaminem, aby otrzymywać promocyjne "dopłaty", w okresie 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy należy dokonać płatności składek ZUS na kwotę minimum 250 zł.

Co jest uważane za płatność składek ZUS? Wszystkie składki, czyli zdrowotna, emerytalna, rentowa, chorobowa, wypadkowa? Jeśli nie, to w przypadku obniżonego ZUSu, który wynosi 167,47 zł, w ogóle nie łapię się na promocję...


Witaj truplaya,

promocja dotyczy każdej opłacanej składki - nie ma wymogu, aby opłacać jednocześnie więcej niż jedną składkę na ZUS (np. ubezpieczenie społeczne i zdrowotne).

Jedynym wymogiem natomiast jest to, by jej minimalna kwota wynosiła 250 zł dla jednej składki.
Jeśli np. dokonasz przelewu składki emerytalno-rentowej w wysokości 160,78 zł oraz składki zdrowotnej w wysokości 240,70 zł, wówczas premia nie zostanie naliczona.

Pozdrawiam,
Ania


Zdrowotne w 2014 roku wynosiło 270,40, a w 2015 jest to 279,41 więc na promocję łapiesz się prawie zawsze, chyba, że zawiesisz działalność gospodarczą.


piorab napisał(a):
> Zdrowotne w 2014 roku wynosiło 270,40, a w 2015 jest to 279,41 więc
> na promocję łapiesz się prawie zawsze, chyba, że zawiesisz
> działalność gospodarczą.

dokładnie tak - więc jest to >250 zł

w przypadku "małego ZUSu" o którym mówi autor nie ma możliwości opłacania samej zdrowotnej.. to ZUS dla osób prowadzących wyłącznie DG, a nie etat + DG


Cześć!

Nie chodziło mi o to, czy będąc na DG można opłacać część składki, tylko co mBank rozumie przez opłacanie składek ZUS, czy gdzieś jest może zapis, że biorą pod uwagę tylko konkretną część składki.

To tak gwoli wyjaśnienia.