Unijna Dyrektywa PSD2 nakłada na nas szereg nowych obowiązków. Zgodnie z jej zaleceniami, w 2019 r. będziemy stopniowo rezygnować z listy haseł jednorazowych.

 

  • od 28 lutego nie zamówisz  i aktywujesz nowej listy haseł w serwisie transakcyjnym. Nadal jednak zrobisz to dzwoniąc na mLinię lub odwiedzając jedną z naszych placówek.
  • od 14 września nie potwierdzisz żadnej operacji hasłem z listy papierowej.

 

Dlatego już teraz zmień listę haseł jednorazowych na jedną z proponowanych przez nas metod autoryzacji. Wszystkie są szybkie, bezpieczne i wygodne.

Wystarczy Ci tylko telefon.

Zmień metodę autoryzacji na hasła SMS

 

To wygodna, nowoczesna i bezpieczna alternatywa dla haseł jednorazowych.

Hasło SMS przychodzi bezpośrednio na Twoją komórkę, zawsze wtedy, gdy wykonujesz operację wymagającą autoryzacji. Hasło ma długość 8 cyfr i wysyłamy je do Ciebie w wiadomości SMS. W wiadomości znajdziesz też dane zleconej operacji. Sprawdź, czy informacje z wiadomości SMS zgadzają się z wprowadzonymi przez Ciebie danymi i potwierdź operację. Przepisz kod tak samo, jak robisz to teraz z hasłem z listy papierowej.

 

Jak zmienić listę haseł jednorazowych na hasła sms?

 

1. Zaloguj się do serwisu transakcyjnego, wybierz Ustawienia, a następnie Sposoby autoryzacji.

 

2. Kliknij Zmień na hasła SMS, przepisz z listy haseł jednorazowych hasło wskazane w SMS i kliknij Zatwierdź.

Możesz też zadzwonić na mLinię.

Nie rozstajesz się z telefonem? Wolisz mobilne rozwiązania?

 

Pobierz naszą aplikację i zatwierdzaj operacje mobilną autoryzacją. Z nią swoje przelewy i inne operacje potwierdzisz jednym kliknięciem. Dane każdej zatwierdzanej operacji znajdziesz w swoim telefonie w wiadomości push/ w powiadomieniu autoryzacyjnym. Sprawdź poprawność danych, kliknij Zatwierdź i gotowe. Bezpiecznie, szybko i wygodnie. Żeby korzystać z mobilnej autoryzacji, musisz mieć dostęp do internetu.

Pamiętaj, żeby pobrać aplikację i połączyć ją ze swoim rachunkiem, musisz zmienić metodę autoryzacji na hasła SMS.

 

 

Zacznij korzystać z mobilnej autoryzacji

1. Zmień metodę autoryzacji transakcji na hasła SMS

2. Pobierz naszą aplikację mobilną i połącz ją ze swoim kontem. Sprawdź jak to zrobić.

3. Od razu możesz zatwierdzać operacje mobilną autoryzacją.

Zobacz jak łatwo potwierdzać przelew i inne operacje przy pomocy mobilnej autoryzacji

 

 

1. Wykonaj przelew lub inną operację w serwisie transakcyjnym

 

 

2. Otrzymasz powiadomienie push

 

 

3. Kliknij w powiadomienie, zaloguj się do aplikacji mobilnej i wybierz Zatwierdź

Pobierz za darmo aplikację mBanku

 

 

Sprawdź jak połączyć aplikację ze swoim rachunkiem

Pamiętaj, że mBank udostępnia aplikację tylko za pomocą autoryzowanych sklepów – App Store (iOS - Apple), Google Play (Android), AppGallery dla telefonów Huawei. Do pobrania oraz aktualizacji aplikacji używaj zawsze tych sklepów, ponieważ znajdujące się tam programy są cyfrowo podpisane i przechodzą proces weryfikacji, a więc gwarantują Ci bezpieczeństwo. Nigdy nie pobieraj aplikacji z niezaufanych źródeł! Nową aplikację możesz pobrać jeśli Twoje urządzenie ma system operacyjny w wersji minimum Android 7.0 lub iOS 12.0 (lub nowsze). Zapoznaj się z polityka prywatności aplikacji mobilnych. Wyjaśnienia pojęć dotyczących usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym objętych tym materiałem znajdziesz na www.mBank.pl/slowniczek

To nie jest oferta. Szczegóły dotyczące autoryzacji transakcji znajdują się w Tabeli funkcjonalności kanałów dostępu dla klientów korzystających z oferty indywidualnej, Tabeli funkcjonalności kanałów dostępu dla klientów korzystających z oferty firmowej oraz Tabeli funkcjonalności kanałów dostępu dla klientów korzystających z oferty Private Banking. Tabele dostępne są na stronie: https://www.mbank.pl/pomoc/info/konta/tabele-funkcjonalnosci-kanalow-dostepu.html