Warto mieć plan

  • Nie tylko taki, który wybiega kilka miesięcy do przodu, ale na lata. Bez względu na to, czy dotyczy lepszego startu dla dzieci, czy emerytury. Warto go mieć i zacząć planować przyszłość dla siebie i swojej rodziny.

Dlaczego warto inwestować?

Dane historyczne nie gwarantują zysków w przyszłości.

Wynik nie uwzględnia podatku od zysków kapitałowych (podatku Belki).

Jak to policzyliśmy?

Policz, ile potrzebujesz na realizację swojego planu

Plan Dobra Przyszłość. Podchodzisz do przyszłości odpowiedzialnie? Zaplanuj już dziś, jak możesz uzbierać na nią pieniądze.

 

Plan Przyszłość Dziecka. Nauka języków, zajęcia sportowe, wyjazdy – to wszystko kosztuje. Zaplanuj już dziś, jak możesz pomóc swojemu dziecku wkroczyć w dorosłość.

 

Plan Emerytura. Emerytura z ZUS-u może wynieść tylko 40% Twojej obecnej pensji. Zaplanuj już dziś, co zrobić, żeby mieć szansę na spokojną emeryturę.

 

Jak zacząć inwestować?

 

Nie musisz skakać od razu na głęboką wodę. Z inwestowaniem jest jak z nauką pływania: możesz działać powoli, próbować małymi krokami, ale robić to systematycznie.

 

Chodzisz do lekarza, samochód naprawiasz w warsztacie... Korzystanie z opinii i pomocy ekspertów na co dzień jest naturalne. Inwestując, również możesz skorzystać z wiedzy specjalistów i wybrać przygotowane rozwiązania.

 

Nie jest trudno zauważyć, że co roku do sklepów trafiają nowsze wersje telefonów czy telewizorów. To oznacza, że długi termin Ci sprzyja, bo gospodarka na przestrzeni lat idzie do góry.

Zrób kolejny krok i zacznij inwestować

Jeśli zbierasz na cel, który chcesz szybko zrealizować, np. za kilka miesięcy (wakacje, remont, telewizor), sprawdź OSZCZĘDZANIE.

Inwestowanie to szansa na zysk, ale wiąże się też z ryzykiem straty. Zanim zaczniesz inwestować, poprosimy Cię o wypełnienie krótkiej ankiety. Dzięki niej określisz swoje możliwości finansowe i dowiesz się, które produkty są dla Ciebie nieodpowiednie.

Pamiętaj, że decyzje inwestycyjne podejmujesz na własną odpowiedzialność, a wartość Twojej inwestycji będzie się zmieniać. Oznacza to, że możesz zyskać, ale możesz też stracić część lub całość zainwestowanych pieniędzy. Nie ma gwarancji, że zrealizujesz założony cel i osiągniesz określony wynik. Potencjalne korzyści z inwestycji podlegają opodatkowaniu i opłatom, które wynikają z przepisów prawa, taryf prowizji i opłat oraz regulaminów.

Inwestowanie w fundusze inwestycyjne w mBanku to usługa tylko dla naszych klientów. Szczegółowe warunki, opłaty i ryzyka z nią związane znajdziesz w Regulaminie Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych i Taryfie prowizji i opłat dla klientów indywidualnych. Sprawdzisz je na stronie mBanku, a także w prospekcie informacyjnym każdego funduszu.

mBank ma niezbędne zezwolenia na to, by prowadzić działalność maklerską, świadczyć usługi powiernicze i prowadzić rachunki papierów wartościowych. Nasze działania nadzoruje Komisja Nadzoru Finansowego.

 

To nie jest oferta.