Sprawdź, czy to dla Ciebie i poznaj podstawy

 

Możesz myśleć o pomnażaniu swoich pieniędzy dzięki inwestowaniu, jeśli:

 • uważasz, że masz oszczędności na "czarną godzinę"

 • akceptujesz fakt, że inwestowanie wiąże się z szansą na większy zysk, ale również z ryzykiem straty

 • nie planujesz korzystać z zainwestowanych środków w okresie od roku do dwóch lat

   

  zobacz krótki film

Wybierz sposób inwestowania
 

Przygotowaliśmy rozwiązania zarówno dla osób, które dopiero zaczynają inwestować, jak i dla tych, które mają już doświadczenie. Możesz inwestować z pomocą naszych ekspertów lub samodzielnie zarządzać swoimi inwestycjami. W naszej ofercie znajdziesz fundusze oraz akcje spółek na polskiej i zagranicznych giełdach.

 

W mBanku inwestujesz za pomocą intuicyjnych platform (Supermarket Funduszy Inwestycyjnych, eMakler). Są one bezpośrednio połączone z Twoim kontem i serwisem transakcyjnym.

 

  na temat Gotowe strategie zarządzane przez ekspertów

Masz do wyboru 3 gotowe strategie (mFundusze). Ich skład jest dobierany i dostosowywany przez ekspertów mBanku. Ty wybierasz strategię, a my zajmiemy się resztą.

 

Zaangażowanie: 

Poziom wiedzy: 

Koszty: 

Dowiedz się więcej na temat Gotowe strategie zarządzane przez ekspertów
  na temat Samodzielne inwestowanie w fundusze

Zapoznaj się z naszą szeroką ofertą funduszy (m.in. fundusze akcyjne, mieszane, dłużne). Stwórz swoją strategie i zarządzaj nią.

 

 

Zaangażowanie:

Poziom wiedzy: 

Koszty: 

Dowiedz się więcej na temat Samodzielne inwestowanie w fundusze
  na temat Samodzielne inwestowanie na giełdzie

Ty decydujesz o tym, kiedy i co kupować w Polsce lub za granicą. Płacisz tylko prowizję od transakcji. My dostarczamy narzędzia i analizy, które pomogą Ci podjąć decyzje.

 

Zaangażowanie: 

Poziom wiedzy: 

Koszty: 

Dowiedz się więcej na temat Samodzielne inwestowanie na giełdzie

Zamów rozmowę z ekspertem

 •  

  Stawiasz swoje pierwsze kroki w inwestycjach i nie czujesz się pewnie? A może już inwestujesz, ale masz pytania, które chcesz omówić z ekspertem? Zamów rozmowę. Oddzwonimy i opowiemy Ci o produktach i usługach, które mogą Cię zainteresować.

Pamiętaj!

Inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem. Przed rozpoczęciem inwestowania poprosimy Cię o wypełnienie krótkiej ankiety. Dzięki niej określisz swoje możliwości finansowe oraz dowiesz się, które produkty są dla Ciebie nieodpowiednie.

Często zadawane pytania

 •  

  Jaka jest minimalna kwota, od której mogę zacząć inwestować, i ile powinny wynosić moje oszczędności na „czarną godzinę”?

  • Nie ma minimalnej kwoty, od której powinieneś zacząć. Wszystko zależy od Twoich indywidualnych możliwości i potrzeb. Warto jednak, niezależnie od kwoty przeznaczonej na inwestycje, pamiętać, aby rozłożyć ją w czasie. Dzięki temu zmniejszysz ryzyko, że zaczynasz inwestować w nieodpowiednim momencie.

   Oszczędności na „czarną godzinę” powinny wynosić tyle, ile potrzebujesz, aby utrzymać się bez stałych wpływów przez okres od 3 do 6 miesięcy. Np. jeśli Twoje miesięczne wydatki wynoszą 2000 złotych, to na „czarną godzinę” potrzebujesz od 6000 do 12 000 tys. zł.

 •  

  Akceptuję niewielkie ryzyko – w co powinienem zainwestować?

  • W to, co odpowiada Twojej tolerancji ryzyka. Przed rozpoczęciem inwestowania poprosimy Cię o wypełnienie krótkiej ankiety. Dzięki niej określisz m.in. swoje możliwości finansowe oraz akceptowane ryzyko. Udzielone odpowiedzi pomogą Ci wybrać odpowiednie produkty. Pamiętaj, że ostateczną decyzję o tym, w co i kiedy zainwestować podejmujesz samodzielnie.

 •  

  Czy w którejś z opcji Wasz pracownik będzie mi pomagał w zainwestowaniu?

  • Możesz liczyć na nasze wsparcie edukacyjne, które pomoże Ci wejść w świat inwestowania. Nasze analizy pozwolą Ci zorientować się w sytuacji rynkowej i śledzić ją na bieżąco. Narzędzia dostępne w naszych serwisach ułatwią Ci wybór funduszu, ETF-u, czy akcji. Ostateczną decyzję o tym, w co i kiedy zainwestować podejmujesz jednak samodzielnie.

Pamiętaj, że inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem i nie gwarantuje realizacji założonego celu inwestycyjnego ani uzyskania określonego wyniku inwestycyjnego. Powinieneś liczyć się z możliwością utraty przynajmniej części zainwestowanych środków.

 

Musisz wiedzieć, że mBank S.A. nie ponosi odpowiedzialności za decyzje Klientów związane z inwestowaniem w instrumenty finansowe. Instrumenty finansowe nie są depozytem bankowym. Wartość zakupionych instrumentów finansowych może się zmieniać wraz ze zmianą sytuacji na rynkach finansowych. W konsekwencji, dochód z zainwestowanych środków może ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu, a w przypadku instrumentów pochodnych strata może przekroczyć wysokość zainwestowanego kapitału. W przypadku instrumentów finansowych notowanych w innej walucie niż polski złoty wartość Twoich inwestycji może ulec zmianie wskutek zmian kursu walutowego. Potencjalne korzyści z Twoich inwestycji pomniejszą się o pobierane podatki i opłaty wynikające z przepisów prawa, taryf opłat i prowizji oraz regulaminów. Gdy podejmujesz jakąkolwiek decyzję inwestycyjną, powinieneś kierować się własną oceną sytuacji faktycznej i prawnej. Pamiętaj, aby szczegółowo zapoznać się z opisem czynników ryzyka, specyfikacją danego instrumentu, regulaminami, opłatami i informacjami zawartymi w innych dokumentach związanych ze świadczeniem usług przez mBank S.A. znajdujących się na stronie internetowej: www.mBank.pl/indywidualny/inwestycje/gielda/emakler/ i https://www.mBank.pl/indywidualny/inwestycje/fundusze/supermarket-funduszy-inwestycyjnych/, oraz rozważyć, czy dany instrument jest dla Ciebie odpowiedni zgodnie z własną wiedzą, doświadczeniem w inwestowaniu oraz sytuacją finansową.

 

Aby skorzystać z usługi eMakler w Biurze maklerskim mBanku lub usługi przyjmowania i przekazywania zleceń nabycia lub odkupienia jednostek uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych, należy posiadać rachunek bankowy prowadzony przez mBank S.A.

W związku z czym, usługi te stanowią sprzedaż wiązaną z rachunkiem bankowym, w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 30 maja 2018 r. w sprawie trybu i warunków postępowania firm inwestycyjnych, banków, o których mowa w art. 70 ust. 2 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, Informacje na temat kosztów związanych z usługami bankowymi i inwestycyjnymi dostępne są w taryfach opłat i prowizji dla właściwych usług bankowych.

 

Materiał pochodzi od spółki mBank S.A. z siedzibą w Warszawie (00-850), przy ul. Prosta 18 (prowadzącej działalność maklerską poprzez wyodrębnioną jednostkę organizacyjną -Biuro Maklerskie), nadzorowanej przez Komisję Nadzoru Finansowego.

 

To nie jest oferta.