Korzyści:

Płać telefonem zbliżeniowo w technologii NFC i zapomnij o noszeniu karty czy gotówki

mBank Mastercard Orange Cash to innowacyjne połączenie standardowej karty SIM oraz karty przedpłaconej mBanku, z której korzystasz w pełni bezpłatnie. Jeśli Twój smartfon w sieci Orange obsługuje technologię NFC, możesz nim płacić zbliżeniowo w sklepach i punktach usługowych, akceptujących płatności Mastercard PayPass.

Karta mBank Mastercard Orange Cash dostępna jest w salonach Orange i w internetowym sklepie Orange.

Zainstaluj aplikację na swój telefon

Wgraj na swój telefon bezpłatną aplikację mBank Orange Cash, aby zarządzać kartą mBank Mastercard Orange Cash. Dzięki niej łatwo zarejestrujesz swoją kartę, sprawdzisz jej saldo oraz historię ostatnich, dokonanych transakcji. Sprawdzisz także aktualne promocje.

Pobierz aplikację

w systemie Android

Pobierz aplikację
w systemie Windows Phone

Przedpłacona karta mBank Mastercard Orange Cash będzie aktywna po zaksięgowaniu na niej wpłaconych środków poprzez:

Telefon i antena NFC

Aby płacić kartą mBank Mastercard Orange Cash, należy posiadać telefon NFC w sieci Orange oraz uruchomić w nim antenę NFC. O aktywacji usługi można przeczytać w instrukcji dołączonej do telefonu lub na stronie www.orange.pl/orangecash.
Pamiętaj, że płatność zadziała tylko przy użyciu telefonu NFC z certyfikatem Mastercard.

 

PIN

Dwie funkcje karty SIM, to także dwa odrębne numery PIN:

Numer rachunku karty znajdziesz na dołączonym do karty SIM Orange Cash liście przewodnim.

Zaloguj się, a sprawdzisz saldo swojej karty, a także historię ostatnich 20 transakcji.

 •  

  przelew z konta w mBanku

 •  

  przelew z konta w innym banku

 •  

  wpłatę przekazem pocztowym

 •  

  PIN znajdujący się z tyłu plastikowej ramki z kartą służy do uruchomienia telefonu.

 •  

  PIN zapisany na liście przewodnim, do którego przyklejona jest Twoja karta SIM Orange Cash, służy do potwierdzania płatność wykonywanych telefonem. Tym numerem PIN będziesz potwierdzać tylko transakcje powyżej kwoty 50 zł.

Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje karta?

Karta mBank Mastercard Orange Cash jest bezpłatna.

Korzystanie z Orange Cash jest całkowicie bezpłatne. Kartę SIM z Orange Cash otrzymasz, kupując w Orange telefon NFC, wraz z umową na świadczenie usług telekomunikacyjnych.

Czy muszę posiadać specjalny aparat telefoniczny?

Karta Orange Cash działa w telefonach wykorzystujących NFC (technologia, która pozwala na m.in. dokonywanie płatności zbliżeniowych, na podstawie komunikacji bliskiego zasięgu) w tzw. standardzie Sim-Centric, które przeszły certyfikacje organizacji płatniczych (Mastercard). Jest to obecnie standardowe wyposażenie wszystkich nowych telefonów NFC, dostępnych w ofercie Orange, ale starsze modele telefonów, lub kupione poza siecią Orange mogą go nie spełniać. Aktualną ofertę telefonów z NFC znajdziesz na stronie www.orange.pl/nfc, pod zakładką eSklep, zaś listę certyfikowanych przez Mastercard telefonów znajdziesz na stronie www.mastercard-mobilepartner.com

Gdzie mogę kupić SIM z Orange Cash i telefon z NFC?

Kartę SIM z Orange Cash otrzymasz, kupując w Orange telefon NFC, wraz z umową na świadczenie usług telekomunikacyjnych. Otrzymasz ją również jako obecny klient Orange, który wybrał telefon NFC podczas przedłużania umowy na świadczenie usług telekomunikacyjnych. Aktualną ofertę telefonów NFC możesz znaleźć w sklepie internetowym Orange na stronie www.orange.pl/orangecash pod zakładką eSklep lub w najbliższej placówce Orange Polska.

Certyfikowany telefon z NFC najlepiej kupić u operatora telefonii komórkowej

 

 
Tematy pomocy