U nas z kontem bankowym przez internet...

 •  

  0 zł za kartę debetową przy 5 transakcjach w miesiącu 

 •  

  0 zł za krajowe przelewy internetowe

 •  

  0 zł za wypłaty w złotych z ponad 9 000 bankomatów
  Euronet, BZ WBK S.A., Planet Cash w całej Polsce

 •  

  0 zł za otwarcie i prowadzenie konta bankowego

 •  

  0 zł za BLIK: płatności bezgotówkowe i wypłaty z bankomatów

 •  

  0 zł za wypłaty gotówki w sklepach przy okazji zakupów kartą.

Czy chcesz wypłacać gotówkę za darmo 
z bankomatów na całym świecie?

Czy wiesz, że otwierając darmowe eKonto możesz
zyskać nawet 50 zł zwrotu co miesiąc za zakupy
i konto w banku na 3% w skali roku?

Nie wiesz, czy warto założyć internetowe konto bankowe w mBanku?
Poradź się innych...

Jak dla mnie – najlepsze jest zdecydowanie eKonto z mBanku (…). Nic się nie płaci, wszystko pięknie śmiga, większość bankomatów za darmo, opłaty jak są to tylko za kartę, ale jak się machnie w miesiącu odpowiednią ilość płatności kartą to już jest za darmo. (…) dla mnie jest to zdecydowanie najlepsza oferta na rynku (…).

 

Ewelina Skowronek

Polecam (…) eKonto w mBanku. Korzystam z tego konta już od ponad 10 lat i złego słowa powiedzieć nie mogę.

 

Piotr

 

Nie miałem styczności z innymi ale mam kilka rachunków typu ekonto w mBanku i jestem zadowolony. Reklamacje rozpatrywane błyskawicznie (nawet jak zapomniałem wziąć gotówki z bankomatu – na szczęście zdążyło wciągnąć zanim ktoś przechodził obok).

 

Gremo


Z internetowym eKontem możesz spać spokojnie

Liczenie baranów, kóz, a nawet wielbłądów nie zawsze jest dobrym sposobem na spokojny sen – szczególnie gdy martwisz się o bezpieczeństwo swoich finansów. Na szczęście z internetowym eKontem możesz liczyć na specjalistów mBanku, którzy dbają o to, aby Twoje pieniądze były wyspane i gotowe do wydawania.

Jak założyć konto bankowe – eKonto standard?

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi na temat:

Tak - po otwarciu rachunku możesz do niego dopisać współposiadacza lub w przypadku rachunku wspólnego, zmienić na indywidualny. Wystarczy złożyć wniosek w placówce mBanku, za pośrednictwem mLinii lub w serwisie transakcyjnym. 

Na podstawie tego wniosku, podpisanie nowej umowy dla rachunku będzie konieczne jedynie w przypadku, gdy osoba pozostająca właścicielem rachunku nie posiada jeszcze żadnego rachunku indywidualnego w mBanku lub w przypadku dopisania współposiadacza, gdy Klienci nie posiadają  razem jeszcze wspólnego konta. Sposób w jakim ma być podpisana umowa wybierany jest na wniosku. Dostępne opcje to: doręczenie kurierem lub placówka mBanku. 


Dowiedz się więcej na ten temat

Co to jest dyspozycja na wypadek śmierci?

Wskazanie za życia przez posiadacza rachunku osoby lub osób uposażonych, czyli tych, które są upoważnione do wypłaty pieniędzy z konta po jego śmierci.  

Kogo można wskazać jako osobę uprawnioną do skorzystania z dyspozycji na wypadek śmierci?

Krąg osób, których ona dotyczy to: małżonek, wstępni (czyli osoby, od których się wywodzimy – rodzice, macocha czy ojczym tylko wtedy, gdy istnieje przysposobienie, dziadkowie, pradziadkowie), zstępni (te osoby, które są naszymi potomkami – dzieci, wnuki, prawnuki) oraz rodzeństwo (również przyrodnie).

Czy pełnomocnik ustanowiony do rachunku może dysponować środkami po zgonie?

Z chwilą śmierci posiadacza rachunku wszelkie umowy i pełnomocnictwa – poza dyspozycją na wypadek śmierci – wygasają. Tak więc osoba, która ukrywa przed bankiem fakt śmierci posiadacza rachunku i wypłaca z niego pieniądze działa poza granicami umocowania. Dlatego zanim podejmiemy jakiekolwiek środki z banku, zawsze powinniśmy najpierw uzyskać prawomocne postanowienie sądu o nabyciu spadku lub akt poświadczenia dziedziczenia.

Dowiedz się więcej na ten temat

Każde konto z wyjątkiem izzyKonta możesz przekształcić na inne konto z naszej oferty. Pamiętaj jednak, że zmiana typu rachunku na eKonto dla młodych jest dostępna dla klientów, którzy w dniu przekształcenia nie ukończyli 26 lat.

Niniejszy materiał nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Szczegółowe informacje, w tym warunki i opłaty związane z prowadzeniem rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych i kartami debetowymi sa określone w Regulaminie otwierania i prowadzenia bankowych rachunków dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A., Regulaminie kart debetowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A., Taryfie prowizji i opłat bankowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A., Tabelach stóp procentowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku, dostępnych powyżej. 

1 Opłata za kartę debetową Visa PayWave lub MasterCard PayPass do eKonta z taryfą standatd i z taryfą plus wynosi 0 zł pod warunkiem zrealizowania 5 transakcji bezgotówkowych na dowolną kwotę miesięcznie. W przypadku niespełnienia warunku opłata miesięczna za kartę debetową do konta wynosi 4 zł. Warunkiem nie ponoszenia miesięcznej opłaty za kartę debetową jest rozliczenie transakcji kartowych w miesiącu kalendarzowym, w którym zostały one dokonane. W razie rozliczenia danej transakcji w kolejnych miesiącach, podlega ona uwzględnieniu przy ustalaniu miesięcznej opłaty za kartę należnej za miesiąc w którym została ona rozliczona.

2 W przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki za granicą w walucie innej niż waluta, w której jest prowadzony rachunek:

- kartą debetową MasterCard, mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji dokonanych w walucie rozliczeniowej kart MasterCard (EUR) w wysokości 2% wartości transakcji;
- kartą debetową MasterCard, mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji dokonanych w walucie innej niż waluta rozliczeniowa kart MasterCard (EUR) w wysokości 3% wartości transakcji;
- kartą debetową Visa, mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości 5,9% od wartości transakcji.
- kartą debetową Visa Classic, mBank, pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości 3% wartości transakcji.