Potrzebujesz więcej informacji o kredycie gotówkowym?
Przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

 •  

  Co to jest RRSO?

  • RRSO to rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Jest to wyrażony w procentach koszt całkowity kredytu wraz z odsetkami, prowizją, ubezpieczeniem oraz innymi opłatami.
   RRSO jest ściśle związana z kredytem konsumenckim oraz ustawą o kredycie konsumenckim.
   Każdy bank musi ją wyliczać zgodnie z tym samym wzorem i zasadami określonymi w ustawie (załącznik nr 4 do ustawy).
   Na tej podstawie możesz porównywać różne oferty kredytów w bankach lub innych instytucjach finansowych. Pamiętaj, że RRSO zmienia się wraz ze zmianą kwoty bądź okresu spłaty kredytu.

 •  

  Jak mogę obniżyć ratę kredytu?

  • Zwiększając okres spłaty kredytu, zmniejszasz kwotę miesięcznej raty.
   Kredyt w mBanku powyżej 30 000 tysięcy możesz rozłożyć nawet na 120 miesięcy.

 •  

  Czy po uruchomieniu kredytu mogę z niego zrezygnować ?

  • Tak, w ciągu 14 dni od uruchomienia kredytu możesz odstąpić od umowy kredytu. W takim przypadku zwracasz całą kwotę kredytu w ciągu 30 dni od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu. My natomiast zwrócimy wszelkie prowizje i opłaty związane z udzieleniem kredytu. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy możesz złożyć pisemnie w naszej placówce lub wysłać je pocztą.

 •  

  Co to znaczy, że wstępnie wyliczyliście dla mnie kwotę kredytu ?

  • Na podstawie Twojej relacji z nami (np. regularne zasilanie rachunku)  wyliczamy wstępną zdolność kredytową. Jest to tak zwana oferta specjalna, czyli kwota kredytu którą możesz otrzymać bez dodatkowych formalności i wychodzenia z domu. To najszybszy sposób na otrzymanie dodatkowej gotówki. Pieniądze na Twoim koncie pojawią się nawet w 15 minut.

   Oczywiście, możesz zawnioskować o wyższą kwotę (maks. 150 000 zł). Będziemy Cię prosić wtedy o dostarczenie dodatkowych dokumentów.

 •  

  Czy mogę wybrać dzień płatności raty ?

  • Tak. Możesz sam wybrać dzień (od 1. do 28. dnia miesiąca), w którym będziemy pobierać raty kredytu.
   W dowolnym momencie możesz także tą datę zmienić - bez dodatkowych kosztów.

 •  

  Jaką formę zatrudnienia muszę mieć, aby uzyskać kredyt w mBanku? W jaki sposób mogę dostarczyć dokumenty dochodowe ?

  • Kredyt gotówkowy w mBanku możesz otrzymać, gdy uzyskujesz dochód:

   • z tytułu umowy o pracę na czas nieokreślony oraz określony,
   • z tytułu umowy o dzieło,
   • z tytułu umowy zlecenia,
   • z tytułu emerytury i renty,
   • z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej,
   • z tytułu kontraktu marynarskiego,
   • z tytułu kontraktu menedżerskiego,
   • z tytułu najmu lokalu,
   • z tytułu prowadzenia działalności rolniczej,
   • z tytułu posiadanych udziałów w spółkach.

    Jeśli będziemy potrzebować od Ciebie dokumentów, poinformujemy Cię mailowo w jaki sposób możesz je do nas dostarczyć.
 •  

  Jak mogę zaakceptować umowę o kredyt gotówkowy udzielony przez internet?

   • Jeśli składałeś wniosek przez serwis transakcyjny, to umowę prześlemy Ci w wiadomości w serwisie transakcyjnym. Zaakceptujesz ją kodem sms lub za pomocą mobilnej autoryzacji (w zależności od ustawionego sposobu potwierdzenia operacji).
   • Jeśli składałeś wniosek w aplikacji mobilnej, umowę zaakceptujesz wygodnie, pinem w aplikacji.
    W nielicznych przypadkach możemy poprosić o podpisanie umowy w placówce. Jeśli będzie taka konieczność, poinformujemy Cię o tym mailowo.
 •  

  Na co mogę przeznaczyć pieniądze z kredytu? Jak z nich korzystać?

  • Pieniądze z kredytu gotówkowego przelejemy na Twoje konto. Skorzystasz z nich jak chcesz: wypłacisz je z bankomatu, zapłacisz za zakupy, zrobisz przelewy. Sam decydujesz na co je przeznaczysz np. na remont, wakacje, AGD. Niezależnie od tego, ile pieniędzy z kredytu wykorzystasz, co miesiąc będziemy pobierać z Twojego konta ratę.

    

   Po spłacie pierwszej raty możesz również podwyższyć kwotę swojego kredytu.

 
Gotówkę masz na wyciągnięcie ręki

Skorzystaj z kalkulatora i sam oblicz ratę swojego kredytu 

Reprezentatywny przykład dla kredytu gotówkowego udzielonego w ramach Promocji „Nie odkładaj planów na później”: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 10,47%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 21 187,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 25 888,23 zł, oprocentowanie nominalne zmienne 9,99% w skali roku, całkowity koszt kredytu 4 701,23 zł (w tym: prowizja 0% - 0 zł, oprocentowanie – 9,99% - odsetki 4 701,23 zł), 49 miesięcznych rat, w tym 48 rat równych w wysokości po 528,33 zł, ostatnia rata: 528,39 zł. Kalkulacja na dzień: 18.02.2020 r.

To nie jest oferta. Jeśli pozytywnie ocenimy Twoją zdolność kredytową będziesz mógł otrzymać kredyt.

Wyjaśnienia pojęć dotyczących usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym objętych tym materiałem znajdziesz na www.mBank.pl/slowniczek

Promocja kredytu gotówkowego „Nie odkładaj planów na później” obowiązuje od 02.03.2020 r. do 14.04.2020 r. włącznie. Promocja przeznaczona jest dla osób fizycznych posiadających pełną zdolność do czynności prawnych, zwanych dalej Uczestnikami Promocji, którzy złożą w okresie trwania Promocji, wniosek o kredyt gotówkowy na dowolny cel konsumpcyjny niezwiązany z działalnością gospodarczą zgodnie z „Regulamin kredytu gotówkowego dla osób fizycznych i klientów Private Banking w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A.” oraz zawrą umowę o kredyt gotówkowy w terminie 30 dni od dnia wydania decyzji kredytowej przez Bank. Uczestnikiem Promocji nie może być Klient, który w dniu składania wniosku o kredyt gotówkowy posiada lub posiadał już kredyt gotówkowy dla osób fizycznych w mBanku S.A.

Uczestnicy Promocji, którzy spełnią łączne warunki wskazane w Regulaminie Promocji oraz warunki przyznawania kredytów gotówkowych, zyskają prawo do otrzymania kredytu gotówkowego w mBanku S.A. ze zmiennym oprocentowaniem nominalnym w skali roku wynoszącym 9,99 % i prowizją za udzielenie kredytu gotówkowego wynoszącą 0 % od 5 do 100 tys. zł.

Szczegóły znajdziesz w : Tabelach stóp procentowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A., Taryfie prowizji i opłat bankowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A., Regulaminie kredytu gotówkowego dla osób fizycznych i klientów Private Banking w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A. oraz w Regulaminie Promocji „Nie odkładaj planów na później” dostępnych na: https://www.mbank.pl/indywidualny/kredyty/kredyty-gotowkowe/kredyt-gotowkowy-promocja-pierwszy-kredyt.

Oferta specjalna to indywidualna propozycja kredytowa przygotowana na podstawie dotychczasowej współpracy klienta z mBankiem - skierowana do klientów, których zdolność kredytowa zbadana przez bank umożliwia przyznanie wnioskowanego limitu kredytowego. Limit ten może ulec zmianie, ponieważ jego wysokość jest aktualizowana na bieżąco. Jeśli klient pozostaje w związku małżeńskim bez rozdzielności majątkowej, kredyt powyżej 70 000 zł brutto (wraz z kredytowanymi kosztami) wymaga zgody współmałżonka, którą podpisze w placówce.