Do płatności z BLIKiem wystarczy Ci aplikacja mobilna mBanku. Płatności potwierdzasz jednorazowym 6 cyfrowym kodem BLIK z aplikacji. Jeśli robisz zakupy mobilnie, wystarczy, że skopiujesz kod. 

 

Przed pierwszą transakcją upewnij się, że włączyłeś usługę BLIK. Zobacz jak to zrobić.

 

1. Wybierz ikonę BLIKA w aplikacji mobilnej.

 

2. Przepisz lub skopiuj otrzymany 6-cyfrowy kod BLIK, aby potwierdzić transakcję

 

3. Potwierdź wykonanie transakcji w telefonie

Przy wyborze płatności wybierz BLIK. Wygeneruj kod BLIK. Przepisz go lub skopiuj. Zatwierdź płatności w aplikacji.

BLIKiem też możesz płacić w sklepie. Poinformuj sprzedawcę o płatności kodem BLIK, wygeneruj kod w aplikacji, a następnie wpisz go w terminalu i zatwierdź zielonym przyciskiem na terminalu.

W bankomacie wybierz opcję „Wypłata bez karty”. Wygeneruj kod BLIK w aplikacji i wprowadź go w bankomacie. Potwierdź transakcję w telefonie.

Nota prawna:
To nie jest oferta. Pamiętaj, że mBank udostępnia aplikację tylko za pomocą autoryzowanych sklepów – App Store (iOS - Apple), Google Play (Android), AppGallery dla telefonów Huawei z usługami Google. Do pobrania oraz aktualizacji aplikacji używaj zawsze tych sklepów, ponieważ znajdujące się tam programy są cyfrowo podpisane i przechodzą proces weryfikacji, a więc gwarantują Ci bezpieczeństwo. Nigdy nie pobieraj aplikacji z niezaufanych źródeł! Nową aplikację możesz pobrać jeśli Twoje urządzenie ma system operacyjny w wersji minimum Android 5.0 lub iOS 10.0 (lub nowsze). Zapoznaj się z polityka prywatności aplikacji mobilnych. Wyjaśnienia pojęć dotyczących usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym objętych tym materiałem znajdziesz na www.mBank.pl/słowniczek
Szczegóły na temat systemu płatności BLIK, znajdziesz na https://www.mbank.pl/pomoc/dokumenty/oferta-indywidualna/konta/uslugi-platnicze/regulamin/ w Regulaminie usług płatniczych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A.

Kopiowanie kodu BLIK dostępne jest w najnowszej wersji aplikacji (3.34), w sklepach Google Play oraz AppStore