Co od nas otrzymasz?

  oferty Atrakcyjne kursy walut

Z usługą wielowalutową możesz płacić we wszystkich walutach świata swoją kartą do konta bez kont walutowych i kupowania waluty. Teraz tylko 0,5% prowizji za przewalutowanie.

Sprawdź oferty Atrakcyjne kursy walut
  oferty 0 zł za wypłaty z bankomatów za granicą

Wypłacaj pieniądze za darmo i bezpiecznie ze wszystkich bankomatów na całym świecie

 

Sprawdź oferty 0 zł za wypłaty z bankomatów za granicą
  oferty Rabat na ubezpieczenie turystyczne

Ubezpiecz się na podróż, nawet w dniu wyjazdu z aż 15% rabatem

 

Sprawdź oferty Rabat na ubezpieczenie turystyczne

 
Jak skorzystać z pakietu żyj globalnie?

Wystarczy włączyć usługę wielowalutową, a darmowe wypłaty z bankomatów za granicą i zniżkę na ubezpieczenie podróżne dostaniesz automatycznie w pakiecie. Nie musisz robić nic więcej!

 

Masz już usługę wielowalutową? To wystarczy. Twój pakiet jest dostępny i gotowy do użycia.

 

 

1. Korzystne kursy z usługą wielowalutową

Twoje płatności są z nią:

Po prostu płać za zakupy w walucie w sklepach zagranicznych i internecie  swoją kartą do konta.

Tylko 0,5% prowizji za przewalutowanie. Bez kont walutowych, bez kupowania waluty.

Uruchom i korzystaj z usługi bezpłatnie.

 

2. Darmowe wypłaty z bankomatów

 

Wypłacaj bezpłatnie ze wszystkich bankomatów za granicą tyle razy ile potrzebujesz.

Chronimy Cię także przed dodatkowymi kosztami, jakie mogą być naliczane przed operatorów bankomatów i terminali. Sprawdź, czym są usługi DCC i Surcharge.

 

 • DCC (Dynamic Currency Conversion) - usługa polegająca na możliwości wypłaty gotówki z bankomatu lub płatności bezgotówkowej kartą za granicą w walucie, w jakiej karta została wydana. Bankomat czy terminal dokonuje przewalutowania transakcji po kursie dostarczanym przez operatora jednego z tych urządzeń – czyli najczęściej niekorzystnym dla klienta.

 

 • Surcharge - dodatkowa opłata za wypłatę gotówki w niektórych bankomatach. Kiedy wypłacasz gotówkę za granicą w bankomacie, podczas wypłaty może pokazać się informacja, że zostanie pobrana dodatkowa opłata.

Blokadę DCC i surcharge możesz włączyć w aplikacji mobilnej, w ustawieniach karty. Jeśli zauważymy, że bankomat lub terminal chce do Twojej transakcji doliczyć dodatkową prowizję odrzucimy ją i powiadomimy Cię o tym w aplikacji mobilnej.

 
3. Ubezpieczenie podróżne ze zniżką 15%

Ubezpieczenie podróży to jedna z ważniejszych rzeczy, o jakiej powinieneś pomyśleć przed wyjazdem. Z mBankiem dostaniesz ekstra zniżkę.

Zaloguj się do serwisu transakcyjnego lub aplikacji mobilnej i wejdź na wniosek ubezpieczeniowy

Wypełnij wniosek i kup ubezpieczenie

Jeśli na Twojej karcie jest włączona usługa wielowalutowa cena ubezpieczenia automatycznie obniży się o 15%

Z 15% zniżki na ubezpieczenie podróżne możesz skorzystać do 30.09.2020 r. Sprawdź warunki Regulaminu i ubezpiecz się na podróż.

 • 1.  

  Sprawdź, kiedy może Ci się przydać ubezpieczenie.

   • W trakcie podróży zagranicznej straciłeś bagaż? Dzięki ubezpieczeniu możesz liczyć na wypłatę odszkodowania.

   • Podczas podróży zagranicznej ukradziono, uszkodzono Twoje dokumenty lub je zgubiłeś? Ubezpieczyciel pomoże przy zablokowaniu Twojego rachunku bankowego.

   • Wydarzył się nagły wypadek? Potrzebujesz pomocy lekarza, transportu medycznego? Dzięki ubezpieczeniu możesz otrzymać świadczenie na organizację pomocy medycznej. Dodatkowo, możesz otrzymać zwrot kosztów rehabilitacji na terenie Polski.

   • Nieumyślnie wyrządzisz  szkodę osobie trzeciej lub jej rzeczy? Dzięki ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej, poszkodowana osoba otrzymała odszkodowanie.

  •  

   Ubezpiecz się nawet w dniu podróży. Ochrona zacznie działać już po 3 godzinach.  Sam wybierasz zakres ochrony, który jest do Ciebie dopasowany.

    

   ubezpiecz podróż

 • 2.  

  Jak aktywować ubezpieczenie?

  • Wystarczy Twój smartfon, aplikacja mBanku!

   •  

    Zaloguj się do aplikacji mobilnej.

    Potem wybierz: Finanse > Ubezpieczenia > Ubezpieczenie podróży

   •  

    Określ gdzie, kiedy i z kim jedziesz.

    Gotowe.

  • Możesz też uruchomić ubezpieczenie podróżne w serwisie transakcyjnym.

    

   ubezpiecz podróż

 

 

Przygotowaliśmy dla Ciebie również atrakcyjne mOkazje. Zaloguj się do serwisu lub aplikacji i sprawdź.

 
Najczęściej zadawane pytania

 •  

  Jak przebiegają zakupy przez internet?

  • Przed rozpoczęciem płatności marchand może zapytać o walutę rozliczeniowa karty i należy wskazać walutę, w której będzie realizowana płatność. Jeśli zostanie wybrana waluta w PLN środki zostaną pobrane w PLN i przewalutowane z dodatkową prowizją 3,5%. W trakcie płatności za zakupy w Internecie marchand może w pierwszej kolejności zablokować niewielką kwotę np. 1 EUR w celu weryfikacji czy karta jest aktywna. Następnie po otrzymaniu z banku potwierdzenia marchand pobiera kwotę transakcji. Warto na rachunek walutowy przelać więcej pieniędzy , żeby nie zabrakło waluty podczas płatności.

 •  

  Jak mogę zasilić konta walutowe?

  • - Waluty możesz wymienić szybko i wygodnie w bezpłatnym mKantorze.  

   - Zrobić przelew z innego banku lub kantoru internetowego, ale możesz ponieść koszty przelewu zgodnie z tabelą opłat instytucji z której robisz ten przelew

   - EUR, USD możesz wpłacić w placówce zgodnie z taryfą prowizji i opłat dla osób fizycznych.

 •  

  Jak odstąpić od umowy?

  • Możesz odstąpić od umowy tylko wtedy, gdy umowę zawarłeś na dłużej niż 6 miesięcy, w terminie:

   • do 30 dni od jej zawarcia, jeżeli jesteś konsumentem;
   • do 7 dni od jej zawarcia, jeżeli jesteś przedsiębiorcą.

   Możesz odstąpić w formie:

   • Pisemnej: wyślij pismo na adres AXA Ubezpieczenia TUiR S.A., ul. Chłodna 51, 00-867 Warszawa
   • Mailowej:  serwis@axaubezpieczenia.pl.

   Jeśli masz dodatkowe pytania zadzwoń na nr +48 22 444 70 00 od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00.

Nota prawna

To nie jest oferta.

Akcja specjalna skierowana jest do klientów mBank. S.A. Możesz z niej skorzystać od 15.07.2020 r do 30.09.2020 r. Z usługą wielowalutową dodatkowo zyskujesz darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie oraz 15% zniżki na ubezpieczenie podróżne. 

 

Szczegółowe informacje oraz warunki korzystania z usługi wielowalutowej dostępne są w Regulaminie kart debetowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej S.A. dostępnym na stronie www.mbank.pl/indywidualny/uslugi/uslugi/usluga-wielowalutowa/

W przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki za granicą w walucie innej niż waluta, w której jest prowadzony rachunek:
1. kartą debetową Mastercard
– mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości 3% od wartości transakcji.
W przypadku transakcji dokonanych kartami Mastercard, na których została włączona Usługa wielowalutowa, wysokość prowizji za przewalutowanie wynosi 0,5% od wartości transakcji.
2. kartą debetową Visa
– mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości 5,9% od wartości transakcji.
W przypadku transakcji dokonanych kartami Visa, na których została włączona Usługa wielowalutowa, wysokość prowizji za przewalutowanie wynosi 0,5% od wartości transakcji. 
Szczegółowe warunki i opłaty związane z usługą mKantor znajdują się na stronie www.mBank.pl/indywidualny/uslugi/uslugi/mkantor/index.html, Regulaminie otwierania i prowadzenia bankowych rachunków dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A. dostępnym na www.mBank.pl/download/regulaminy/Regulamin_otwierania_i_prowadzenia_rachunkow_oszczednosciowo-rozliczeniowych_w_mBanku.pdf oraz w Regulaminie usługi natychmiastowej transakcji wymiany walut dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A. dostępnym na www.mBank.pl/pobierz/regulamin-osobyfiz/konta/regulamin-uslugi-natychmiastowej-transakcji-wymiany-walut-dla-osob-fizycznych-w-ramach-bankowosci-detalicznej-mbanku-s.a.pdf, w placówkach mBanku oraz u operatorów mLinii.

Ubezpieczycielem jest AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. z siedzibą w Warszawie. mBank S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem RAU 11124813/A.

Pod ubezpieczeniami podróży rozumiemy ubezpieczenie indywidualnych podróży Kontynenty na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz Ubezpieczenia podróży indywidualnych Kontynenty MultiTravel, obejmujący swoim zakresem podróże zagraniczne z wyjątkami wynikającymi z Ogólnych warunków ubezpieczenia.

 Promocja „Letnia Promocja – ruszaj w podróż z ubezpieczeniem” obowiązuje od dnia 7.07.2020 r. do 30.09.2020r. i jest skierowana do klientów mBanku, którzy w okresie Promocji zawrą umowę ubezpieczenia podróży indywidualnych Kontynenty Multitravel lub umowę ubezpieczenia indywidualnych podróży Kontynenty na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w serwisie transakcyjnym mBanku lub w aplikacji mobilnej mBanku.

Promocja polega na udzieleniu 15% zniżki w składce ubezpieczeniowej dla klientów mBanku z aktywną usługą wielowalutową i/lub dla aktywnych posiadaczy rachunku mKonto Intensive

 

Uczestnik Promocji może skorzystać z Promocji wielokrotnie w okresie jej obowiązywania. Promocja nie łączy się z innymi programami promocyjnymi.

Szczegółowe informacje o ubezpieczeniu, w tym warunki, ograniczenia, wyłączenia odpowiedzialności i limity świadczeń dostępne są w Ogólnych warunkach ubezpieczenia podróży indywidualnych Kontynenty Multitravel (Indeks MLT/20/03/17) oraz w Ogólnych warunkach ubezpieczenia indywidualnych podróży Kontynenty na terenie Rzeczypospolitej Polskiej (Indeks UTRP/19/12/05) oraz na stronie https://www.mbank.pl/indywidualny/ubezpieczenia/ubezpieczenia-turystyczne/ubezpieczenie-turystyczne-podrozne/.   

 Regulamin Promocji dostępny na stronie: https://www.mbank.pl/indywidualny/ubezpieczenia/ubezpieczenia-turystyczne/ubezpieczenie-turystyczne-podrozne/

 W ofercie mBanku są dostępne następujące warianty Ubezpieczenia indywidualnych podróży Kontynenty na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz Ubezpieczenia podróży indywidualnych Kontynenty MultiTravel, opisane w OWU:

Polska - możesz wybrać jeden z trzech wariantów: XSmall, Small, Large.

Europa - możesz wybrać jeden z trzech wariantów: Light, Basic, Premium

Świat - możesz wybrać jeden z trzech wariantów: Basic, Premium, Maximum

Jeśli chcesz kupić inny wariant, skontaktuj z AXA Ubezpieczenia TUiR SA

 

Wyjaśnienia pojęć dotyczących usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym, objętych tym materiałem, znajdziesz na www.mBank.pl/slowniczek