•  

  Przelew EKSPRESOWY

  • Przelew ekspresowy to przelew realizowany za pośrednictwem Blue Media. System BlueCash to rozwiązanie służące do realizacji błyskawicznych przekazów pieniężnych pomiędzy kontami znajdującymi się w różnych bankach. Zastosowanie BlueCash pozwala na wykonanie przelewu środków z pominięciem tradycyjnego kanału łączności pomiędzy bankami - Elixir. Usługa ta polega na szybkim przekazaniu środków pieniężnych na rachunek odbiorcy docelowego przelewu, realizowana jest w drodze dwóch przelewów wewnątrzbankowych (tj. przelewu wewnątrzbankowego z rachunku w mBanku na Rachunek Blue Media S.A. w mBanku, a następnie poprzez realizację usługi BlueCash – w drodze przelewu wewnątrzbankowego z rachunku Blue Media S.A. w banku w którym prowadzony jest rachunek odbiorcy docelowego na rachunek odbiorcy docelowego przelewu).

   • Usługa jest dostępna wyłącznie dla klientów korzystających z trybu autoryzacji hasłami SMS/mobilnej autoryzacji
   • Koszt przelewu zgodny z aktualną Taryfą Prowizji i Opłat.

   • Przelew realizowany jest nie dłużej niż 15 minut pod warunkiem, że w danym dniu i godzinie bank odbiorcy udostępnia zaksięgowanie przelewu ekspresowego.

   • Maksymalna kwota przelewu ekspresowego (pojedynczej operacji) to 5000 złotych. Klient może wykonać przelew ekspresowy samodzielnie w internecie, z pomocą eksperta online, konsultanta mLinii, w placówce.

   • Na rachunku można wykonać do dwóch przelewów ekspresowych dziennie.

   Lista banków pośredniczących w usłudze, do których klient może zlecić przelew ekspresowy dostępna jest na stronie mBanku. Może się zdarzyć, że bank odbiorcy docelowego jest tymczasowo niedostępny i wykonanie przelewu ekspresowego nie będzie możliwe - aktualną dostępność banków sprawdzaj na stronie: https://bluecash.pl/spbc/out . Wyróżnik, po którym bank weryfikuje, czy można zlecić przelew ekspresowy można sprawdzić na stronie NBP.

 •  

  Wykonanie przelewu EKSPRESOWEGO

  • Ty dokonujesz przelewu, który błyskawicznie zostaje zaksięgowany na specjalnym koncie operacyjnym w mBanku. Jednocześnie mBank przekazuje dane dotyczące odbiorcy przelewu, nr rachunku i kwoty przelewu do operatora usługi, którym jest firma Blue Media S.A. Przelew do odbiorcy zostanie wykonany z rachunku operacyjnego banku odbiorcy lub rachunku operatora przelewu wprost na konto odbiorcy. W rezultacie wykonane zostaną dwa błyskawiczne przelewy wewnątrzbankowe zamiast jednego międzybankowego - to rozwiązanie gwarantuje ominięcie bankowych sesji przychodzących i wychodzących a co za tym idzie odbiorca otrzymuje pieniądze w ciągu kilkunastu minut.