Chcesz poznać prostszy i szybszy sposób na wykonanie przelewu?

Nie znasz numeru rachunku odbiorcy?

Skorzystaj z przelewu na numer telefonu. Wysyłaj i odbieraj przelewy natychmiastowe znając jedynie numer telefonu.

Sprawdź kto ze znajomych z nich korzysta, żeby przelew wykonywać jeszcze szybciej.

Jak wykonać przelew na numer telefonu?

Kliknij „Płatności” a następnie zaznacz „Przelew na telefon”

Wybierz numer odbiorcy z Twojej listy kontaktów lub wpisz numer kontaktów odręcznie ( wybierając znak plusa znajdujący się po prawej stronie ekranu). Ikona telefonu po prawej stronie ekranu pokazuje, kto ze znajomych korzysta z przelewów na numer telefonu.

Jeśli odbiorca korzysta z przelewów na numer telefonu BLIK – pieniądze wpłyną natychmiast na jego konto

Chcesz wiedzieć, kto natychmiast odbierze od Ciebie przelew na numer telefonu?

Wybierz „Płatności” a następnie „Przelew na telefon”. Zaznacz „Zgadzam się”. Możesz też wyrazić zgodę wybierając ustawienia a następnie „Przelewy na numer telefonu”.

Co jeśli nie otrzymuję przelewów automatycznie na rachunek?

Wejdź w Ustawienia i kliknij w opcję "Przelewy na numer telefonu"

Zaakceptuj Oświadczenie i kliknij "Zarejestruj"

W tych bankach skorzystasz z przelewów na numer telefonu:

mBank i Orange Finanse, BZ WBK, ING Bank Śląski, Millenium, PKO Bank Polski (w tym konta Inteligo), Alior Bank, Getin Bank, T-mobile Usługi Bankowe, BGŻ BNP Paribas

Pobierz aplikację

 

Pamiętaj, że mBank udostępnia aplikację tylko za pomocą autoryzowanych sklepów – App Store (iOS – Apple), Google Play (Android). Do pobrania oraz aktualizacji aplikacji używaj zawsze tych sklepów, ponieważ znajdujące się tam programy są cyfrowo podpisane i przechodzą proces weryfikacji, a więc gwarantują Ci bezpieczeństwo. Nigdy nie pobieraj aplikacji z niezaufanych źródeł!

 
Najczęściej zadawane pytania

 • 1.  

  Czy muszę mieć aplikację mobilną mBanku, żeby móc zarejestrować się w usłudze przelewów na telefon?

  • Tak, aby korzystać z usługi przelewów na numer telefonu BLIK, niezbędna jest aplikacja banku, w której ta opcja jest aktywna. W aplikacji mBanku to jest wersja 2.7.0 i powyżej (dla iOS i Androida). Dla aplikacji WP przelewy nie są dostępne.

 • 2.  

  Jak mam przystąpić do usługi przelewów na numer telefonu BLIK?

  • Aby przystąpić do usługi przelewów na numer telefonu BLIK zaloguj się do swojej aplikacji mobilnej. Następnie wejdź w Ustawienia i kliknij w opcję „Przelewy na telefon”. Wybierz rachunek do odbioru przelewów, zaakceptuj oświadczenie i kliknij  „Zarejestruj”.

   Dowiedz się więcej TUTAJ

 • 3.  

  Jak wykonać przelew na numer telefonu?

  • Zaloguj się do aplikacji mobilnej. Wybierz opcję „Wykonaj przelew” i kliknij  „Do osoby lub firmy”. Znajdź numer odbiorcy z Twojej listy kontaktów lub wpisz numer odręcznie korzystając z opcji „Do nowego odbiorcy”. Wypełnij wszystkie wymagane pola na formatce przelewu i kliknij Zatwierdź przelew.

   Na ekranie podsumowania przelewu pokażemy Ci czas dostarczenia przelewu do Twojego odbiorcy oraz informację, czy odbiorca korzysta z przelewów na numer telefonu BLIK.

   Transakcję potwierdź kodem PIN (tym samym, który służy do logowania do aplikacji).

 • 4.  

  Chcesz wiedzieć, kto natychmiast odbierze od Ciebie przelew na telefon?

  • Wybierz opcję Przelew na telefon i zaznacz ZGADZAM SIĘ, aby zezwolić na weryfikację kontaktów z Twojej książki telefonicznej.

   Nie wyślemy Twoich danych nikomu, a numery telefoniczne z książki zaszyfrujemy przed weryfikacją w systemie. Zgodę na weryfikację możesz odwołać w Ustawieniach aplikacji, w sekcji Przelew na telefon lub na mLinii.

Niniejszy materiał nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Szczegółowe informacje dotyczące usług płatnicznych znajdują się w Tabeli usług płatnicznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A. dostępnym na stronie www.mBank.pl/download/konta/Tabela_uslug_platniczych.pdf