powrót

Ruszyło Centrum Edukacji, które prowadzi Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej

W listopadzie w naszych biurach (w budynku Zebra Tower) w Warszawie ruszyło Centrum Edukacji, które prowadzi Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM). Dzięki temu ponad 220 dzieci i młodzieży z Ukrainy może realizować pełny program nauczania.

 

Młodzi ludzie w wieku od 7 do 17 lat, podzieleni na 11 klas, biorą udział w lekcjach po ukraińsku. Dla najstarszych uczniów odbywają się też zajęcia przygotowujące do ukraińskiej matury, po której mogą aplikować na studia w Polsce. Zajęcia prowadzą nauczyciele, którzy, podobnie jak ich podopieczni, są uchodźcami. Uczniowie mają też do dyspozycji zajęcia pozalekcyjne, w tym językowe i kulturalne. Po lekcjach mogą zostać w świetlicy, dzięki czemu ich rodzice mogą pracować w pełnym wymiarze.


Fundacja PCPM jest pomysłodawcą Centrum Edukacji i nim zarządza. My z kolei udostępniamy przestrzeń biurową mBanku w Zebra Tower. Przekazaliśmy też nasze meble biurowe – stoły, krzesła, fotele, szafki etc. – które dzięki temu otrzymały drugie życie. W sumie na powierzchni około 2000 mkw. mieści się 11 sal lekcyjnych, pokój nauczycielski, strefa odpoczynku dla uczniów, sala spotkań, a także gabinety psychologa, logopedy i pielęgniarki. W jednej z sal uczniowie mogą nawet ćwiczyć w ramach lekcji wychowania fizycznego. Placówka utrzymuje się dzięki darowiznom, jakie otrzymuje PCPM, w tym tych od klientów mBanku. Do tej pory na rzecz organizacji przekazali oni ponad 14,3 mln zł. Dzięki takim wpłatom PCPM może opłacić wszelkie koszty, w tym pensje nauczycieli.


Centrum Edukacji w Zebra Tower to już druga tego typu placówka w Warszawie, którą Fundacja PCPM prowadzi z wykorzystaniem przestrzeni biurowej mBanku. Wcześniej, dla dzieci z Ukrainy i ich mam, powstało Centrum Edukacji i Kreatywności przy ul. Królewskiej. Codziennie korzysta z niego nawet 100 osób. Oferuje ono krótkoterminową opiekę nad dziećmi (do 4 godz.), a także liczne zajęcia dla dużych i małych, takie jak np. język polski, warsztaty ceramiczne, arteterapia, rehabilitacja, joga i fitness dla mam czy wieczory filmowe i planszówkowe dla młodzieży. Placówka to też miejsce spotkań dla uchodźców, które pomaga im budować sieć wzajemnego wsparcia.


Bardzo cieszymy się, że możemy nadal wspierać uchodźców z Ukrainy i „pomagać”. Dzięki usługom wygodnych i bezpiecznych płatności online możemy skutecznie łączyć darczyńców z organizacjami pozarządowymi, takimi jak WOŚP czy PCPM. Zachęcamy Was, drodzy klienci, żebyście razem z nami realizowali szlachetne cele. Na przykład wpłacali darowizny na Fundację PCPM. Wasze zaangażowanie to znak ogromnej empatii i życzliwości.


Gorąco Wam za nie dziękujemy, w imieniu naszych partnerów, ich podopiecznych i naszym własnym!

Razem możemy więcej!