powrót

Bezpieczeństwo to rzecz święta

Bezpieczeństwo to istotna kwestia,  powinniśmy zwracać naszą szczególną uwagę, gdy chodzi o środki finansowe. Bank zrobi ile się da, jednak jako użytkownicy rachunków internetowy musimy pamiętać, że my też mamy wiele do powiedzenia w kwestii bezpieczeństwa.


Chciałbym na wstępie podkreślić jak ważną rolę odgrywa zachowanie podstawowych środków bezpieczeństwa przy korzystaniu z konta internetowego.
I tak proste działania są zawsze najskuteczniejsze:

1. Podawaj hasła jednorazowego jedynie wtedy, gdy wykonujesz kluczowe operacje.

System nigdy nie prosi o podanie hasła jednorazowego bezpośrednio po zalogowaniu, podczas sprawdzania stanu konta ani przeglądania historii operacji.

2. Zabezpiecz komputer, z którego wykonujesz operacje bankowości internetowej;
a)    instaluj tylko legalne oprogramowanie,
b)    instaluj wszystkie poprawki i łaty zalecane przez producenta stosowanego oprogramowania,
c)    używaj oprogramowania antywirusowego z najnowszymi definicjami wirusów,
d)    w miarę możliwości korzystaj z oprogramowania lub urządzeń typu firewall,

3.    Nie uruchamiaj Systemu korzystając z załączników lub linków otrzymanych pocztą   e-mail oraz z linków znajdujących się na stronach internetowych o podejrzanym adresie;

Pamiętaj, że mBank nie podaje w e-mailach linków do strony logowania do internetowego systemu transakcyjnego,  nie prosi o przesyłanie lub potwierdzanie haseł dostępu, numerów Klienta ani numerów PIN oraz danych z kart kredytowych

4.    Poświęć chwilę na weryfikację poprawności i autentyczności strony. Pamiętaj, kanał internetowy sam w sobie zapewnia możliwość szybkiego zawarcia transakcji, wykonanie przelewu, sprawdzenia salda itp. Poświęcając 1 minutę dłużej w celu weryfikacji poprawności i autentyczności strony, certyfikatów i przeczytania komunikatów przyczyni się to do poprawy Twojego bezpieczeństwo.

UWAGA:

każde odstępstwo w wyglądzie strony, brak kłódki, inny adres www strony, brak połączenia szyfrowanego tzn. adres strony nie rozpoczynający się od https oraz inne odstępstwa np. zapytania o hasła jednorazowe, dane osobowe lub dane z kart płatniczych powinny Nas zaalarmować.
W razie wątpliwości związanych z prawidłowym działaniem serwisu transakcyjnego, proszę kontaktować się z operatorami mLinii


Przypominam również o możliwości zamiany papierowych list haseł jednorazowych na bezpłatne hasła smsowe. Stosowanie haseł smsowych uniemożliwia ich wyłudzanie oraz podnosi bezpieczeństwo transakcji operacji dokonywanych w Internecie.