powrót

Matematyka kluczem do… Matematrixa. Startuje gra miejska mFundacji i Stowarzyszenia Viator

mFundacja i Stowarzyszenie Viator zapraszają entuzjastów matematyki do udziału w niecodziennej grze miejskiej, opartej na zagadkach matematycznych. Już 14 marca, w Dzień Liczby Pi, w centrum Warszawy odbędzie się finał gry, do 13 marca trwają zapisy zespołów na stronie internetowej.

Udział w zabawie jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich, projekt ma jednak trafiać głównie do uczniów gimnazjów. Już teraz można rejestrować zespoły liczące od 3 do 5 osób na stronie www.mjakmatematyka.pl
Etap internetowy odbędzie się w dniach 10-12 marca, a finał w sobotę 14 marca – Dniu Liczby Pi - w centrum Warszawy.

Matematrix i Matheo

„Nie wiadomo, na ile postrzegana przez nas rzeczywistość jest realna, a na ile jest projekcją wykreowaną przez inteligentne urządzenia cyfrowe, manipulujące ludźmi dla sobie wiadomych celów. Jedyna nadzieja w wybrańcu o imieniu Matheo, który wie, jak pokonać groźnego przeciwnika…”
Tak zaczyna się gra miejska, w którą może włączyć się każdy miłośnik matematyki.
Gra ma swój etap internetowy oraz finał, który będzie realizowany w przestrzeni miejskiej Warszawy. Chętni do udziału w grze muszą najpierw sprawdzić się podczas etapu wstępnego w internecie, który odbędzie się w dniach 10–12 marca br.
Liczba uczestników etapu wstępnego jest nieograniczona, jednak tylko najlepsi – ci, którzy najszybciej rozwiążą zagadki trzeciego dnia etapu – wezmą udział w zabawie na ulicach Warszawy. Uczestników czeka pięć godzin świetnej zabawy, a na najlepszych czekają nagrody - roczne bilety wstępu do Centrum Nauki Kopernik i zestawy gier logicznych.

Misja ratunkowa

Gra miejska rozpocznie się 14 marca 2015 r. o godzinie 10.00, w miejscu znanym tylko tym, którzy pomyślnie przejdą zmagania etapu internetowego.
Uczestnicy, działając w niewielkich zespołach, będą mieli za zadanie rozwikłać kolejne zadania matematyczne, stanowiące elementy całego zadania. Zwycięży zespół, który jako pierwszy rozwiąże wszystkie zagadki i, wprowadzając właściwy kod, uratuje ludzkość.

Matematyka na ulicach

Szczegółowe informacje i regulamin gry Matematrix znajdują się na stronie mjakmatematyka.pl
Akcję przygotowały Stowarzyszenie Kulturalno-Turystyczne Viator i Fundacja mBanku.