powrót

mFundacja partnerem tegorocznego Festiwalu Nauki, rozpoczynającego się 19 września w Warszawie

Po co komu matematyka? Skąd się bierze prognoza pogody? Jak ujarzmić superkomputer? Strzelanie laserem do satelitów – to tylko kilka z propozycji XIX Festiwalu Nauki w Warszawie. Wydarzenie organizowane jest od 18 lat i co roku gromadzi kilkadziesiąt tysięcy uczestników. W ciągu 10 dni odbędzie się ponad 1000 różnych imprez: wykładów, warsztatów, wycieczek i spotkań rodzinnych. Patronat nad spotkaniami z matematyką objęła fundacja mBanku.

Wykłady, warsztaty, debaty czy zajęcia w laboratoriach każdego roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem słuchaczy, niezależnie od wieku i wykształcenia. Do tej pory w poszczególnych edycjach brało udział od 45 do 75 tys. osób. W tym roku warszawskie święto nauki odbędzie się  dniach 19-27 września. Podczas dziesięciu festiwalowych dni organizatorzy zapewniają wszystkim ciekawym świata możliwość udziału w zajęciach z wielu dziedzin nauki, takich jak m.in. matematyka, fizyka, ekonomia, prawo, astronomia, chemia, historia, medycyna, psychologia, czy socjologia. Uczestnicy będą mieli okazję podyskutować na najważniejsze tematy dotyczące życia społecznego i naukowego, wziąć udział w warsztatach poświęconych osiągnięciom naukowym z poszczególnych dziedzin, w wycieczkach terenowych czy muzealnych, a także pokazach filmowych i teatralnych.

Statutowym celem działalności fundacji mBanku jest wspieranie działań i inicjatyw społecznych służących podnoszeniu poziomu edukacyjnego społeczeństwa. Chcemy rozwijać i stymulować myślenie matematyczne, pokazać jak ciekawa i potrzebna w codziennym życiu jest umiejętność sprawnego liczenia. Takie inicjatywy jak Festiwal Nauki idealnie wpisują się w realizację tego celu. Dlatego mFundacja jest patronem spotkań z matematyką organizowanych w ramach tegorocznego Festiwalu – powiedziała Iwona Ryniewicz, Prezes mFundacji.

Wstęp na wszystkie wydarzenia Festiwalu jest bezpłatny i otwarty. Jedynie w przypadku zajęć, w których może wziąć udział ograniczona liczba uczestników wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Na stronie festiwalu www.festiwalnauki.edu.pl w zakładce „Program” udostępniono wyszukiwarkę, dzięki której można łatwo odnaleźć informacje o danym wydarzeniu. Zapraszamy już 20 września o godz. 17.00 na wykład „Po co komu matematyka?”, który odbędzie się w Sali Kolumnowej Wydziału Historycznego UW.