powrót

mFundacja wspiera aktywnych nauczycieli

Uczysz matematyki? Jesteś zwolennikiem nieszablonowych metod? Chciałbyś zorganizować konkurs matematyczny, warsztaty czy zajęcia dodatkowe dla uczniów, ale wciąż brakuje na to środków? Zgłoś swój pomysł do mFundacji. Wystarczy wypełnić prosty formularz. Co miesiąc najciekawsze propozycje otrzymują dofinansowanie.

Fundacja mBanku od 2013 roku wspiera aktywnych edukatorów w realizacji ich autorskich projektów.  Z naszych programów mogą korzystać szkoły, przedszkola, organizacje pozarządowe działające powyżej roku, uczelnie wyższe i biblioteki publiczne. Dotacjami wspieramy wartościowe działania, które pokazują dzieciom i młodzieży piękno i użyteczność matematyki. Do tej pory dotacje mFundacji  o łącznej kwocie 1,7 mln zł pozwoliły na realizację blisko  120 inicjatyw, z których skorzystało ponad 180 tys. beneficjentów.

- W projektach szukamy innowacyjności i nieszablonowego sposobu nauki matematyki oraz mierzalnych rezultatów. Preferujemy działania, które mogą stanowić dobry przykład dla innych szkół czy organizacji pozarządowych – wyjaśnia Iwona Ryniewicz, prezes zarządu fundacji.

Nabór wniosków o dotację trwa cały rok, a rezultaty są ogłaszane w każdy ostatni poniedziałek miesiąca. Wszelkie informacje na temat działania fundacji oraz niezbędne dokumenty, w tym wnioski o dotacje, znajdują się na stronie www.mFundacja.pl w zakładce „Dotacje”.

W Dniu Edukacji Narodowej, życzymy wszystkim nauczycielom energii do pracy i nieustającej dumy z osiągnięć uczniów.