powrót

Sukces polskiej drużyny na LX Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej

Laureaci programu stypendialnego mFundacji ze znakomitym wynikiem na LX Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej. Reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce wśród drużyn europejskich i 10. miejsce wśród wszystkich startujących drużyn! W drużynie mamy złotego medalistę. Jan Fornal, 19-latek z Rzeszowa, bezbłędnie odpowiedział na wszystkie pytania i zdobył maksymalną liczbę punktów w zawodach. Ta sztuka udała się reprezentantowi Polski po raz pierwszy od 25 lat!  Jan dzieli pierwsze miejsce z dwoma Amerykanami , dwoma Chińczykami i Koreańczykiem z Korei Południowej. Łącznie polska drużyna zdobyła aż 6 medali: złoty, trzy srebrne i dwa brązowe. Pierwsze miejsce w Olimpiadzie zdobyły ex aequo drużyny z Chińskiej Republiki Ludowej oraz Stanów Zjednoczonych. Dokładne wyniki wszystkich drużyn i zadania z zawodów można obejrzeć na stronie IMO. Członkowie polskiej drużyny to laureaci „Mistrzów matematyki” - programu stypendialnego mFundacji. Jesteśmy dumni z ich sukcesu!