powrót

Pomagamy Wam dbać o zdrowe finanse

Uruchomiliśmy stronę www.twojaspokojnaglowa.pl, która pomaga zadbać o zdrowe finanse osobiste. Podpisaliśmy też Deklarację dotyczącą wspierania zdrowia finansowego i bankowości włączającej organizacji UNEP-FI.

Kiedy można powiedzieć, że macie zdrowe finanse? Wtedy, gdy możecie sprawnie zarządzać swoimi bieżącymi wydatkami i zobowiązaniami, a także mieć pewność, co do swojej przyszłości finansowej. W mBanku wspieramy Was w osiąganiu tego stanu za pomocą konkretnych rozwiązań.


Jednym z nich jest strona edukacyjna www.twojaspokojnaglowa.pl. Możecie na niej określić swoje priorytety w zakresie zdrowych finansów, skorzystać z tekstów poradnikowych, a także znaleźć linki do naszej oferty produktów i usług, które pomagają Wam dbać o kondycję finansową. Treści na tej stronie są uporządkowane według sześciu zasad. Zakładają one, że człowiek, który ma zdrowe finanse:


1. bezpiecznie korzysta z internetu,
2. świadomie wydaje swoje pieniądze,
3.  posiada poduszkę finansową,
4. pożycza z głową, na rzeczy, których naprawdę potrzebuje,
5. dba o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich, ubezpiecza to, co jest dla niego najcenniejsze,
6. inwestuje na przyszłość.


Chcemy budować świadomość naszych klientów na temat zdrowych finansów. Podpowiadamy, jak budować poduszkę finansową, jak zarządzać budżetem. Pomagamy bezpiecznie korzystać z internetu. Edukujemy w zakresie inwestycji, także od najniższych kwot. Zachęcam wszystkich, by dbali o zdrowie swoich finansów. Daje to niezależność i spokojną głowę
– mówi Aleksandra Buczkowska, dyrektorka zarządzająca w bankowości detalicznej mBanku.

Deklarujemy, że będziemy wspierać zdrowe finanse klientów


Równocześnie z udostępnieniem nowej strony dla naszych klientów podpisaliśmy Deklarację dotyczącą wspierania zdrowia finansowego i bankowości włączającej (ang. Commitment to Financial Health and Inclusion). Opracowała ją organizacja UNEP-FI, która należy do rodziny ONZ. Deklarację tę podpisaliśmy jako pierwsza instytucja finansowa z Polski. Stanowi ona rozwinięcie Zasad odpowiedzialnej bankowości UNEP-FI, które przyjęliśmy w październiku 2021 roku.


– Chcemy wspomagać naszych klientów w zrozumieniu skomplikowanego świata finansów – mówi Cezary Stypułkowski, prezes mBanku. – Nasi klienci są młodzi, chcielibyśmy, żeby ich dojrzałość w zakresie finansów była głębsza, żeby wiedzieli więcej. Ale równocześnie, aby nasze produkty były kształtowane jako odpowiedzialne, aby zapewniały, że klienci będą się czuli z nimi bezpiecznie – dodaje.


Zgodnie z deklaracją UNEP-FI, w ciągu 18 miesięcy przyjmiemy cele związane wspieraniem zdrowia finansowego naszych klientów i bankowości włączającej. W kolejnych latach natomiast będziemy raportować o postępach w realizacji tych celów.

 

 

 

To nie jest oferta. Ten materiał ma charakter wyłącznie informacyjny.