powrót

Zmiany w zasadach korzystania z kart do kont osobistych

Od 1 lutego 2017 r. zmieniamy opłaty związane z kartami debetowymi, wydawanymi do większości kont osobistych. Nowe warunki przedstawiamy już teraz, abyś miał czas się z nimi zapoznać.
Co zmieniamy?

1. Upraszczamy warunek pozwalający uniknąć opłaty za kartę.

Abyś nie ponosił stałej miesięcznej opłaty za kartę wystarczy, że 5 razy w miesiącu zapłacisz nią dowolną kwotę. Rezygnujemy więc z warunku minimalnej wartości transakcji. Nie musisz już pilnować kwoty swoich miesięcznych wydatków kartą, by uniknąć opłaty.


2. Wprowadzamy nowe zasady wypłat z bankomatów w Polsce, również dla usługi „Wypłaty ze wszystkich bankomatów”.


Od 2000 roku, czyli od początku istnienia oferty mBanku dla klientów indywidualnych, dbamy o dostarczanie Ci jak najszerszego zakresu usług – zwłaszcza tak ważnych, jak dostęp do szerokiej sieci bankomatów. Aby liczba dostępnych maszyn była dalej tak duża jak dzisiaj, musimy wprowadzić nowe zasady wypłat:
 

 • wypłaty w wysokości 100 zł i więcej, dokonywane kartą debetową, pozostaną BEZPŁATNE w sieci ponad 10 000 bezprowizyjnych bankomatów w Polsce,
 • za wypłaty w wysokości poniżej 100 zł, dokonywane kartą debetową, zapłacisz prowizję 1,30 zł od każdej takiej wypłaty.

Wykaz bezpłatnych bankomatów do kont

Jeśli potrzebujesz wypłacać gotówkę w wysokości mniejszej niż 100 zł – bez prowizji – proponujemy korzystanie z BEZPŁATNEJ usługi BLIK w aplikacji mobilnej mBanku.
BLIKIEM wypłacisz bezpłatnie DOWOLNE kwoty z sieci ponad 15 000 bankomatów różnych operatorów. Wystarczy, że w bankomacie wybierzesz opcję „wypłata bez karty”.

Dowiedz się więcej o BLIKU 

Znajdź bankomat z usługą BLIK

Z konta w mBanku gotówkę możesz również wypłacać bezpłatnie podczas codziennych zakupów w sieci sklepów: Żabka, Carrefour, Saturn, Media Markt oraz na wybranych stacjach paliw Orlen. Wystarczy zapytać o usługę cash back.
Wypłacaj pieniądze w sklepie jak w bankomacie. Dowiedz się więcej.

Uwaga! Minimalna kwota bezpłatnych wypłat w bankomatach różni się w zależności od rodzaju konta.

W przypadku kont:

 • eKonto m (konto dla klientów w wieku 21-24 lata),
 • eKonto dla Młodych,

minimalna kwota bezpłatnej wypłaty z bankomatów w Polsce jest niższa i wynosi 50 zł.

Kogo nie dotyczy zmiana?

Minimalna kwota bezpłatnych wypłat z bankomatów nie dotyczy klientów korzystających z kart do kont:

 • mKonto Aquarius Intensive (konto dla osób z wpływami powyżej 10 tys. zł/mies. lub aktywami powyżej 200 tys. zł),
 • eKonto z Usługą Pakiet Intensive (konto dla osób z wpływami powyżej 12 tys. zł/mies. lub aktywami powyżej 200 tys. zł),
 • eKonto m (konto dla klientów w wieku 13-20 lat),
 • eKonto izzy,
 • eMAX i eMAX plus


oraz klientów posiadających kartę MasterCard Gold PayPass (bez względu na rodzaj konta, do którego wydano tę kartę).

Wprowadzenie powyższych zmian wymaga od nas modyfikacji Taryfy prowizji i opłat oraz zmiany Regulaminu usługi „Wypłaty ze wszystkich bankomatów” od 1 lutego 2017 r.

3. Upraszczamy naliczanie prowizji za wypłaty z bankomatów, za które płacisz obecnie.
 

 • Jeśli dotychczas za wypłatę w bankomacie nie będącym na liście bezpłatnych bankomatów w kraju płaciłeś 3% (min. 5 zł, maks. 9 zł), to od 1 lutego zapłacisz stałą prowizję w wysokości 7 zł (bez względu na to, jaką kwotę wypłacisz).
 • Jeżeli za wypłatę w bankomacie za granicą płaciłeś 3% (min. 9 zł), to od 1 lutego zapłacisz stałą prowizję w wysokości 10 zł (bez względu na to, jaką kwotę wypłacisz).

Dzięki wprowadzeniu ujednoliconej prowizji, wypłaty wyższych kwot z bankomatów będą tańsze, a koszt z tym związany będzie stały niezależnie od wysokości transakcji.


Zobacz szczegółowy wykaz zmian w regulaminie

Zobacz nowy regulamin usługi Wypłaty ze wszystkich bankomatów

Zobacz szczegółowy wykaz zmian do Taryfy prowizji i opłat mBanku

Zobacz nową Taryfę prowizji i opłat mBanku