powrót

Ostrzegamy przed fałszywymi mailami

Na Twoją skrzynkę mailową mogła trafić wiadomość wysłana przez przestępców podszywających się pod mBank zawierająca fałszywe potwierdzenie przelewu. Wiadomość zawiera informację zachęcającą do pobrania załącznika którego otwarcie może spowodować infekcję komputera.

Poniżej znajdziecie przykład wiadomości.
 

Przykład wiadomości
Uwaga!
Instalacja złośliwego oprogramowania może skutkować przejęciem przez cyberprzestępców kontroli nad Twoim urządzeniem, przesyłaniem do nich wpisywanych przez Ciebie danych (np. loginy i hasła do konta bankowych), wyświetlaniem fałszywych komunikatów, mających na celu wyłudzenie od Ciebie poufnych danych (np. kod SMS), i kradzież środków z Twoich kont bankowych.

Jeżeli uruchomiłeś załącznik lub pobrałeś pliki ze strony:

  • Jak najszybciej przeskanuj komputer programem antywirusowym w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania.
  • Zmień hasło do serwisu transakcyjnego mBanku oraz wszystkich innych kont bankowych, pocztowych i portali społecznościowych, korzystając z innego komputera.
  • Skontaktuj się z mLinią pod numerem 801 300 800 lub 42 6 300 800.

Pamiętaj! mBank

  • nie wysyła wiadomości e-mail zawierających link do logowania do serwisu transakcyjnego (czyli kierujących na stronę logowania do serwisu mBanku);
  • nie prosi o podanie danych osobowych w czasie logowania do serwisu transakcyjnego (w szczególności nazwiska panieńskiego matki, numeru pesel, danych dowodu, nr karty, telekodu);
  • nie prosi o aktywację usług lub zwrot środków podczas logowania do serwisu transakcyjnego;
  • nie wysyła na telefon komórkowy żadnych certyfikatów bezpieczeństwa lub innych aplikacji do zainstalowania;
  • nie prosi o wykonanie przelewów testowych.

Uwaga!
Jeśli jakikolwiek komunikat, element serwisu transakcyjnego lub mobilnego bądź otrzymana z mBanku wiadomość e-mail wzbudzi Twoje wątpliwości – przerwij czynność i natychmiast skontaktuj się z konsultantem mLinii lub Ekspertem Online.
Przeczytaj jak bezpiecznie korzystać z bankowości elektronicznej: Bezpieczny komputer oraz w jaki sposób potwierdzać operacje wykonywane w serwisie transakcyjnym kliknięciem w aplikacji mobilnej: Mobilna autoryzacja.