powrót

Uważaj gdzie robisz zakupy w internecie

Przed nami święta. Każdy z nas w nawale obowiązków chce zaoszczędzić trochę czasu. Dlatego coraz więcej osób robi zakupy w intrenecie. Warto więc uważać na oferty sklepów internetowych, które proponują swoje usługi/produkty początkowo za niską cenę. Transakcja taka wykonywana jest przy użyciu karty płatniczej. Zaraz po zakupie zostaje uruchomiona subskrypcja, na znacznie większe kwoty. Niestety, informacje o tym umieszczone są np. w regulaminie sklepu.
 
Dlatego pamiętaj! Zanim podasz dane swojej karty, zapoznaj się dokładnie z regulaminem strony.
 
Pamiętaj też, by przestrzegać kilka podstawowych zasad:

  • rób zakupy u zaufanych sprzedawców internetowych.

Sprawdzaj  komentarze lub opinie dostępne na forach internetowych, które pozwolą Ci na czas zrezygnować z usług niesolidnych sprzedawców.

  • zanim zapłacisz w internecie, upewnij się, że przebiega ona za pośrednictwem szyfrowanego połączenia. W dolnym rogu okna przeglądarki internetowej powinien znajdować się symbol kluczyka lub kłódki. Sprawdź również adres danej strony internetowej, który powinien zaczynać się od „https://” zamiast standardowego „http://”.
  • nie ujawniaj swojego kodu PIN, zwłaszcza w internecie. Żaden sprzedawca - tradycyjny czy internetowy, nie ma prawa wymagać go od Ciebie. Jedynym kodem podawanym podczas transakcji zdalnych, jest kod umieszczony na odwrocie karty (CVV2 / CVC2).

 
Przypominamy, że w ramach bezpieczeństwa oferujemy Ci możliwość zarządzania limitami autoryzacyjnymi przez aplikację mobilną oraz serwis transakcyjny. Zobacz jak możesz szybko i prosto zarządzać swoimi limitami.
 
Również standard 3-D Secure to dodatkowe zabezpieczenie Twoich płatności kartami w internecie. Dzięki temu możesz jeszcze bezpieczniej płacić swoją kartą – debetową lub kredytową - w sklepach internetowych. Rozwiązanie jest całkowicie darmowe. Polega na dodatkowym potwierdzeniu wybranych transakcji hasłem SMS lub powiadomieniem w aplikacji mobilnej. Kiedy używasz hasła SMS, hasło otrzymasz na numer telefonu zarejestrowany w mBanku.

Więcej dowiesz się tutaj.